Boj o moc - Série 3

(séria)
USA, 2021, 9 h 6 min (Minutáž: 58–66 min)

Tvorcovia:

Jesse Armstrong

Brian Cox, Matthew Macfadyen, Sarah Snook, Kieran Culkin, Nicholas Braun, Sanaa Lathan, Linda Emond, Jihae, Dasha Nekrasova, Jordan Lage, Alan Ruck (viac)

Logan Roy, ktorého na konci druhej sezóny oklamal jeho vzdorovitý syn Kendall, sa na začiatku tretej sezóny ocitol v nebezpečnej situácii a snaží sa zabezpečiť rodinné, politické a finančné spojenectvo. Napätie narastá a hrozí, že neľútostný firemný boj sa zmení na rodinnú vojnu... (HBO Max)

TheDarKnig

To, co začne jako (v rámci mezí) spravedlivá křížová výprava a zároveň brutální "občanská" válka, která má potenciál zničit mediální impérium Logana Roye, se brzy překlopí v obzvlášť depresivní ponor do zvrácené satiry o realitě amerického snu, americké demokracie a moci korporací. A do bolestivé studie fundamentálně poničené vztahové dynamiky rodiny Royů. Tentokrát mi opravdu přišlo vše méně příjemné, hnusnější a v rámci zkoumání pošramocené rodiny ještě komplexnější než kdy dřív, což se odrazilo i v tom, že zejména v druhé polovině série i přetrvávající absurdní a humorné chvilky začaly působit náhle mnohem více než předtím jen jako snaha všech postav zakrýt veškerou tu podvědomou povrchnost, nechutnost a osamělost vlastních existencí. To ovšem neznamená, že by u nich okamžitě došlo k nějaké sebereflexi či zpytování svědomí, na to byly stále všichni zahledění příliš do sebe a příliš milují ten opojný pocit moci. Do špinavého bahna zdejšího korporátního předpeklí tak definitivně zapadla např. i komediální postavička Grega. Závěrečné nečekané (alespoň) částečné vykoupení (ach Kendalle!) a hlavně smíření bylo však díky předchozímu drsnému a nevybíravému prokreslení postav o to uspokojivější a krásnější. I za tu cenu, která musela být zaplacena. Možná to bude ten přelomový okamžik, který všichni potřebovali. Nebo taky ne. 9/10 ()

lemonova

V mojich očiach tieto dialógy ešte predčili Breaking Bad. Je to neskutočne skvele napísané a tak uveriteľné po každej stránke ako nič, čo som doteraz videla. Herecky ide o totálnu exhibíciu, akoby sa herci predbiehali, kto to zahrá lepšie a ja sa fakt neviem rozhodnúť. V celej tej strašnej mizérii a blate osobných prehier, v ktorých sa všetci plácajú, ma dokonca presviedčajú, že stále sú to ľudia, ktorým na sebe v tom poslednom kútiku duše záleží. A nie je to umelé ani prehnané, je to dokonalé. A v neposlednom rade si maximálne vychutnávam hudbu. To je skrátka jeden veľký majsterštyk. ()

makakus

Třertí řada je vyvrcholením toho, co jsem napsal v recenzi k celému seriálu. A to nás ještě čeká řada čtvrtá... Každým dalším dílem je zde každá postava dál a dál prohlubována charakterově, každá naprosto jiná a až zvráceně úžasná. Navíc se přidává ještě více osobitého vtipu - co předvádí hlavně Greg, to je naprostý originál svébytného humoru. Nebo celý odlehčený díl o tom, jak neomylného "kmotra" Logana přepadně zdravotní záchvat nepříčetné bláznivosti - to tady ještě nebylo. Co je však opravdu geniální - teprve v posledním strhujícím díle si uvědomíte, že snad všechny psychologické konflikty postav v dílech předchozích neodvratně směřovaly k tomuto logickému a dokonalému finále. Pokud někdo hodnotí tuto řadu méně než "jedničkou s hvězdičkou", tak opravdu nechápu, co víc si může i náročný divák přát. Po této řadě nepochybně jeden z nejlepších seriálů vůbec. ()

ŠpetaMarek

Prvni polovinu jsem premyslel jestli to nevzdam. Prislo mi, ze to jde odnokud nikam, tvurci se snazi zbavit, nekterych linek z minula a postavy a jejich promluvy jedou na setrvacnik... Pak se to ale zlomi a druha pulka si nezada s prvni sezonou. No tak snad se ve ctvrte sezone povede udrzet kvalitu spise te druhe pulky treti. ()

Necrotongue

Po předchozích zkušenostech jsem od třetí řady seriálu očekával výborně zvládnutou podívanou, doplněnou o depresivní atmosféru, která ve mně často vyvolává pocit znechucení (až úplného hnusu). A přesně to jsem i dostal. Pravda, v polovině řady jsem si už trochu stěžoval právě na nedostatky v atmosféře, ale poslední tři epizody mě spolehlivě umlčely. Ano, i třetí návrat do lůna rodiny Royových jsem si mocně užil a stále mi není tak úplně jasné, jak mě může tolik bavit seriál, v němž nevystupuje jediná alespoň trochu kladná postava. / Poučení: Máš slabý žaludek? Před sledováním si dej kinedryl. ()