Neuveriteľný, no skutočný príbeh ženy, matky, manželky a vedkyne - Marie Curie-Sklodowskej. V biednych podmienkach drevenej kôlne, s deravou strechou - honosne nazvanej laboratórium, znáša výpary, žiarenie, pred ktorým sa nechráni a kde celé hodiny mieša železnou tyčou vriacu masu- sa jej podarí získať decigram čistého rádia. Úspech sa dostaví v roku 1902. Týmto objavom rádia navždy zmenila tvár vedy. (Magic Box)

JB001

Rosamunde Pike jako Marie Curie mne v této roli uchvátila, ale celý film byl až nečekaně emočně silný. Pro mne.  Obzvlášť v dnešní době, když Putin hrozí jadernými útoky... ()

katapultova

Přišlo mi to trochu instantní - letem světem život takové výrazné osobnosti, od všeho trochu a celkem vlastně nic moc. Úplně zbytečné mi přišly ty morální prostřihy do budoucna (všichni víme, že ozařování může pomoci proti rakovině a že Hiroshima byla špatná, že), kdyby je přeci jen vyplnily nějaké epizody z Mariina příběhu, dávalo by mi to větší smysl. ()

NikiVai

Vtěsnat něčí život do 103 minut není snadné. Radioaktivita je toho zářným příkladem. Ano, dostala jsem náhled do života Marie Curie-Sklodowské, ale po dokoukání filmu jsem si přišla ochuzená. Nedokážu pořádně vysvětlit o co, ale jakoby mi chyběla pointa Mariina života. Ano, vidíme její objevy, postoje, život, ale všechno tak nějak zrychleně a zpomaleně zároveň. ()

rostsoft

Tento film mě opět obohatil o dějiny, navíc to bylo zajímavé téma, ale žel bohužel dost nešťastně natočen. Nevím, na co si autoři hrály. Ze začátku to vypadalo dobře, vše dávalo logiku, a dobře se na to dívalo. Později ovšem tam byly záblesky z budoucna, které tam podle mého názoru neměli prakticky vůbec co dělat. Totální haluz nastal na samém konci, kdy jsem se takřka ztrácel v tom, co je skutečnost a co je jen jakési snění. Životopisné filmy by se rozhodně takto natáčet neměli. ()

ezop1012

Kamera je dobra, herci tiež, filmová hudba neprekvapí, ale scenár je príšerný, čakal som biografický film o asi jednej z najväčších vedkýň dvadsiateho storočia. Žena, ktorá získala dve nobelove ceny v odlišných vedeckých oblastiach na, a to ešte začiatku dvadsiateho storočia. Z filmu som sa nič nedozvedel, skáče sa v rôznych časových úsekoch, zobrazujú sa úplne nepodstatné veci aj z jej života vôbec nič o jej myslení, premyslani. Celé to pôsobí chaoticky a zle, čo je veľká škoda. ()

peproch

Takový bezšťavný eurofilm, koketuje s dokudrama, čili má smysl jej promítnout žákům druhého stupně, aby si jako udělali představu, že mohla Paříž počátku minulého století vypadat jako roh pražského náměstí Míru. Jiné pražské interiéry a exteriéry nemumím poznat. Můžou se děcka dozvědět, jak asi byli lidé tehdy oblékaní, jak by rozhodně neměla pracovat v laborce (bez ochranných prostředků) a zapamatují si pár základkových obratů, jako že jádra mohou být nestabilní apod. Ač se herci snaží, co mohou, plytký scénář, sice plný událostí a asi nákladné výpravy, nepomáhá dramatizovat. Marie Curie je jen vzteklá, egoistická, namyšlená, štěkavá, panovačná paní, která neslyší, když jí někdo varuje, brzdí nebo prosí. Takže elementární edukační význam tu je, pro klub náročného diváka to není. To, o čem mluvím, se ukazuje už i u překladu původně anglického titulu. Radioaktivní by asociovalo povahu hlavní postavy i její působení a chování. Radioaktivita je titulek pro on-line covidovou školu nebo až bych šla suplovat chemii nebo fyziku do osmičky a sama byla učitelka dějepisu. ()

Richard768

Už keď som videl to zoznámenie Marie s Pierrom: náhodou do seba drgli na ulici v Paríži - to myslíte vážne? A keby sa správala tak povýšenecky a odmietavo ku všetkým... Nie, prepáčte, ale tento film nemôže byť o skutočnej Marii Curie-Sklodowskej. ()

Saxicola

Promarněná příležitost. Životní příběh jedné z nejúžasnějších žen lidské historie by si zasluhoval více péče, a proč to neříct: i bombastičtější zpracování. Buď kulervoucí blockbuster, nebo poctivě vymazlený seroš, jakého se dostalo Einsteinovi v podobě Génia. Jasně, i komorní podání může mít svou sílu, ale přestože linka obtížného údělu schopných žen před 120 lety je v příběhu Marie Curie zásadní, není to důvod zobrazit ji jako permanentně přednasranou semetriku. Nacpat všechny aspekty Mariina života a práce do jednoho filmu tak, aby to drželo pohromadě, je titánský úkol, což se tady prostě nepodařilo. Mimochodem, radioaktivitu neobjevili Curieovi, jak film zkratkovitě podává, ale Becquerel, který ve skutečnosti Nobelovku za radioaktivitu dostal spolu s nimi. ()

Sejkorka

60 % odpovídajících, mírný nadprůměr. Stojí za to občas si připomenout školskou tématiku, když jste např. studovali chemii na VŠ. Rosamund Pike v hlavní roli je také na těch 60%. Sam Riley jako Pierre Curie taky ok, ale víc mi sedí jako Ian Curtis ve skvělém snínku Control. ()

Marrakech86

Pěkně natočený životopis Marie Curii Sklodowské. Musím říct, že mi to docela hodně poučilo o jejím ne zrovna snadném životě a hlavně o ní samotné. I když to byla chvilkami nuda, tak se mi velmi líbil pohled do budoucnosti. ()

mart93

Mě vlastně trochu přišlo navíc že se tam míchala budoucnost, kteoru Marie nezažila... To kde se využívá radioaktivita ví tak nějak každý a nebylo nutné to tam cpát za každou cenu. Ale jinak průměrnej film. Nejzajmavější bylo se seznámit s jejím životem a proto jsem se na to díval.. ()

burg

Velmi, ale velmi povedené a konec patřičně mrazivý. Na to, že jsem na film narazil náhodně na voyu, tak mě to příjemně překvapilo. ()