Na začiatku sedemdesiatych rokov minulého storočia sa Spojené štáty ocitli v záplave demonštrácií za ľudské práva. V rovnakej dobe sa jeden mladý černoch s gigantickým afrom (John David Washington) rozhodol rozšíriť rady coloradskej polície. Ron Stallworth bol prvým Afroameričan v tomto zbore. Jeho prijatie malo umlčať čím viac naštvanejšiu černošskú komunitu. Aby  zmien nebolo prive, prevelili Rona do archívu (= oddelenie evidencie dôkazov), kde mal čo najmenej prekážať. Avšak Ronove ambície boli o trošku väčšie. Neustálym tlakom na nadriadených sa mu najskôr podarilo vyzliecť sa z uniformy a v civile sa infiltrovať na politické mítingy „čiernych bratov“. Pretože sa mu nechcelo donášať na svojich blížnych, zdvihol telefón, vytočil číslo Davida Dukea (Topher Grace), miestneho predáka Ku-klux-klanu, a omotal si ho okolo prsta. Presvedčivým spôsobom sa prezentoval ako fanatický vyznávač bielej rasy a David Duke mu na to skočil, a po pár telefonátoch ho vtiahol do štruktúr klanu. Keď bolo treba nasadiť do akcie zapáleného rasistu Rona Stallwortha aj fyzicky, ujal sa tejto role Ronov kolega Flip Zimmerman (Adam Driver), ktorý s nadšením dochádzal na tajné aj verejné stretnutia členov klanu s cieľom získať čo najviac informácií a prekaziť plánované násilné operácie. Znie to neuveriteľne, znie to komicky, skutočne sa to však stalo. (CinemArt SK)

WinstonS

Spike Lee umí, ale tady trochu samoúčelně tlačí na pilu, hlavně co se tyka závěru. Ovšem scéna s vysvětlováním toho, proč je z pohledu tupého bílého nácka nesmysl zpochybňovat holocaust, byla skvostná :-)) ()

Jaroslaf

BlacKkKlansman je fajnovej film, ale mohl bejt ještě fajnovější kdyby tam nedocházelo k přešlapům jako je hrající hudba do dramatických sekvencí, čímž se výrazně snižovala jejich účinnost a taky přestřelená stopáž s (pro mě) zcela zbytečným přesahem do footage home video reality. ()

LuccinyFilmy

Byly doby, kdy celovečerní film míval 90 minut - když něco trvalo dvě hodiny, tak to už muselo stát za to. Bohužel současnou tendencí je dělat filmy až neúnosně dlouhé, aniž by to ale cokoliv přidávalo, jen čas strávený u obrazovky. Co se tím snažím říct je, že to chtělo prostě trochu prostříhat, pak by se jednalo o vtipnou komedii s hořkým koncem. ()

majec4

Vcelku zaujimavy filmik, ktory je urobeny sikovne. Miestami to bolo aj poriadne zabavne, napr: tel. rozhovory, odkazy na Trumpa, policajt rasista, atd. Vo filme je casto dovod na smiech, takze aj ked je to dost dlhe, utecie to ako nic. Herci boli tiez fajn. Niektore vedlajsie postavy boli fakt zaujimave. Na konci mi ale ta politicka agitka pospinila celkovy dojem z filmu. Musel som to nechat odlezat a hodnotim az po par dnoch, lebo som sa rozhodoval ci to premietnem aj do hviezd. Pre tento krat kaslem na to, ale reziser je trochu zakomplexovany podla mna. Film skoncil a on si spravi par minutove video o veciach, ktore s filmom suvisia len preto, ze je cierny. Ups, mohol som? ()

kamil.i

Spike Lee sa prostredníctvom svojej nevtieravej réžie a výborných hereckých výkonov snaží vytvoriť nielen sondu do obdobia 70. rokov v USA, ale citlivo reflektuje i súčasnú (nie iba) americkú spoločenskú situáciu rastúcej neznášanlivosti a agresivity. Udalosti zachytené v BlacKkKlansman sú oveľa viac súčasné ako si mnohí dokážu priznať. ()

embecka

Som príjemne prekvapená, neočakávala som nič a film si držal moju plnú pozornosť od začiatku do konca. Krásna kamera, vydarený strih, pre mňa objavený talent Adama Drivera... No a to najviac najdôležitejšie - dejová linka zobrazujúca problémy rasovej diskriminácie, ktoré boli aktuálne pred 40 rokmi a žiaľ, sú aktuálne aj teraz. Čudujem sa niektorým názorom, či o tom stále treba hovoriť. Treba. Verte tomu, že treba a ešte viac ako doteraz. ()

Saur.us

S. Lee a další filmový boj s větrnými mlýny. Tentokrát ale na motivy neskutečně skutečné události (černý detektiv s členskou průkazkou KKK, hell yeah!). Skvělý J. D. Washington, humor, antirasismus v obou směrech. A hlavně obrovský přesah do dnešní doby. ()

djfun

Jako "agitka s nadhledem" dobrý a celkem vtipný, jako pohled do dějin rasové segregace a KKK hodně uhlazený a (krom úplného finále) narůžovo natřený. Už jen to, jak za šéfování J.E. Hoovera a v atmosféře všech těch rasových nepokojů, jsou po prvních pár slovních přestřelkách nakonec všichni poldové s černym Ronem "kámoši jak hrom"... Jinak ale solidní řemeslo i herecké výkony, za mě ale filmu chybí naléhavost a napětí tématicky podobných bijáků jako Hořící Mississippi nebo (a to zvlášť, protože i zde je notná dávka humoru a nadsázky a přitom je to hluboký až do prdele) Hádej, kdo přijde na večeři. Oproti tomu tuhle večeři naservíroval Spike na můj vkus až moc BIO. ()

fisus

Není nad to sedět v kině,dívat se na černošské shromáždění a poslouchat,jak se mají běloši vrátit do evropských jeskyní.Jinak byl film za mně OK,nenudil jsem se a závěrečné dokumentární záběry?No...co dodat.O Trumpovi tady radši psát nebudu. ()

Lukin413

Výborné, retro feeling, dobře vystavěné postavy, hodně ujetý kus historie, pokud je to opravdu dle skutečnosti. Malé plus za políček Trumpovi. ()

Kaktusak12

BlacKkKlansman mě dostal..Lee celé dvě hodiny servíruje slušnou krimi komedii, kterou však prokládá těžkými tématy a společenskými problémy (stále aktuálními). Žánry se zde každopádně mísí skvěle a všechno funguje jak má, takže film za celých 120 minut nenudí. Herci odvádějí skvělou práci - Washington je příjemným překvapením, Driver mu správně sekunduje. Uznávám, že cca poslední 3 ,,protitrumpovské'' minuty si Spike mohl odpustit, ale na druhou stranu je to režisérovo poselství a na kvalitě filmu nic nemění.. ()

hazaba

Přiznám se, že je pro mně tento film dost problematický - ze začátku to je nuda, pak legrace a pak mrazí z toho, jaké paralely s dneškem nabízí. A obzvlášť závěrečné záběry jsou děsivé. Pro mě to je jeden z filmů, které když zapomenu, zlobit se nebudu. Ale filmařsky je udělaný velice dobře a poselství skrývá také... na odreagování to fakt není. ()

Folky

Výborné. Lee to zvládnul na jedničku. Skvěle zkombinoval absurdní momenty a zábavné dialogy s vážným tématem, které má co říct. Jediná škoda je, že se na konci moc tlačí na pilu. Zkrátit posledních pět minut na dvě a bylo by to mnohem silnější. ()

Raziel_cz

Chytrý film, pohřbený v prvoplánové sociální kritice. A je škoda, že ta prvoplánová sociální kritika není vždycky dohnaná tak daleko, aby byla vtipná, protože v momentech, kdy dostatečně daleko dohnaná je, vás to rozseká. Snímek je ale bohužel dost schizoidní v tom, na jakou strunu chce hrát, a tak tu máte ad absurdum nadsazenou situaci s Klanem – sorry, Organizací – a zároveň emotivní, přemýšlivé momenty, kdy Adam Driver přehodnocuje svoje životní postoje a J.D. Washington se pokouší své přítelkyni vysvětlit, že rasová problematika se dá řešit i jinak než revolucí – a obojí funguje. A obojí film dělá fakt dobře. A pak na to nasype hromadu bordelu v podobě samoúčelných pokusů o humory na Trumpa, kterými akorát zabíjí jakoukoliv svoji nadčasovost. Kdyby se místo toho scenáristé soustředili, aby se v jinak příjemně zamotané zápletce věci neřešily samy od sebe, udělali by líp. A skončili by také s mnohem inteligentněji působícím výsledkem. Takhle sice víte, že tam ten inteligentní výsledek je, ale občas vám dá dost práce ho najít. A nejsilnější jsou na něm ty poslední dvě minuty vystříhané z večerních zpráv. ()

Film Christophera Nolana našel hvězdu

Film Christophera Nolana našel hvězdu

20.03.2019

O novém filmu Christophera Nolana (Interstellar, Dunkirk) až doposud nebylo moc co psát. Některé zdroje snímek přirovnávaly duchem k Na sever severozápadní linkou a Počátku, tahle porovnání už ale… (viac)

Oscarové nominace 2019

Oscarové nominace 2019

22.01.2019

Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba… (viac)

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

Favoritka vede seznam nominací BAFTA

10.01.2019

Nominace na britské filmové ceny jsou již od včerejška známy a do čela se dostal film, který s Velkou Británií úzce souvisí. Snímek Favoritka režiséra Yorgose Lanthimose (Humr), vyprávějící o… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz