Ženská na vrchole

• Česko Ženská na vrcholu (viac)

Trošku svojrázna, nezadaná majiteľka biokaviarne Helena (Anna Polívková) odchádza na popud svojej tety Ely (Jana Krausová) s osemročným synom Mikulášom stráviť advent v pokoji na horách. Vďaka vlastnej roztržitosti či hre osudu sa však namiesto luxusného hotela ocitá vo vysokohorskej chate Samota, kde horal Richard (Martin Dejdar) sprostredkúva adrenalínové športy. Samotár žije so svojou malou dcérkou Zuzkou a veľmi spoločenským bratom Mišom (Marek Němec), uznávaným členom horskej služby, milovníkom žien a zábavy. Helena netuší, že v rovnakú dobu sa jej milujúca matka (Jana Preissová) rozhodne prinútiť protestujúceho otca (Bolek Polívka), aby sa vydali na hory tiež. Sú predsa Vianoce a rodina musí byť spolu! Vysnívaný odpočinok a pohoda sa pre Helenu menia v nečakané dobrodružstvo aj vďaka tomu, že malá Zuza považuje Pražákov za nechutných votrelcov, zatiaľčo malý Mikuláš sa chce stať, tak ako Richard s Mišom, ozajstným horalom. Partia sa v snehom zapadnutej Samotke rozhodne nudiť nebude. (Continental film)

maniacxl

Ani tentokrát se na českém filmovém políčku nezazelenalo.Je to logický,všude samej sníh a vítr,hoooodně větru,velká zima,krb vyhaslej,dřevo(nikdo neví proč)2 kilometry od toho hnusnýho baráku,kde se žerou 367 dní v roce jen vepřový konzervy ve vlastní šťávě za 43,80 od haméé a Bureše.Dejdar je tak hroznej neherec,že už je to fakt na zamyšlení.Děj stojí za hovno,ale co taky čekat od paní nebo slečny režisérky.Linka,s Polívkem,od které jsem čekal nejvíc byla naprosto o ničem a tudíž zbytečná asi jako cibule v rýžovým nákypu.40%. ()

ZHODNOTITEL

Na tom filmu je především skvělá Anna Polívková, kterou rád vidím vždycky. Milým překvapením byl Martin Dejdar, kterému role sedla. Jinak je to vlastně mix komedií Marie Poledňákové. Tatínek horský záchranář, maminka s dětmi na výletě, a když chlapeček nešplhá na skály, letí vzduchem. Po technické stránce fajn, ale děj neoslovil. ()

Honzulik

Tak jo, Tatry miluji a už bych se tam zase chtěl podívat... Jinak film velká nuda, až moc je vidět, jak byznys "vládne" světem. Je tam pár míst k zasmání a Polívková to trochu drží, ale film se strašně táhne, bez zajímavého nápadu... ()

natalanka

pro vánoční náladu stačí zapnout film a všechny starosti nechat za dveřmi. A co musím uznat... ten pohled Martina Dejdara úplně na závěr filmu, když je v kostelíku... no páááni. Tak ten teda je tak plný něhy.... nádhera. :-) ()

srolyma

Nepraktická nafintěná městská vegetariánka versus obstarožní macho horal. Proč si lámat hlavu s vymýšlením nějakého originálního příběhu, když stačí okopírovat něco, co už léta na divačky zabírá, že? Trapas to nebyl, ale událost sezóny taky ne. ()

blondboss

Ďalšia z českých komédií s prakticky nulovou zápletkou a plytkým humorom. Anna Polívková je síce sympatická herečka, ale toto jednoducho neuniesla a celé to pôsobilo kŕčovito a nesúrodo. Ak to mal byť pokus o komédiu, tak Troška by bol znechutený, že mu v trápnosti konečne niekto šľape na päty. 40 % ()

pafka

Vse je tu tak nejak ve zkratce, o vsechno se jen dej zlehka otre a nic tu neni poradne tak, abyste to taky vic prozili. Jestli to nejak drzi na nejake urovni, je to rozhodne Anna. Ta vystupuje ze stinu ostatnich karikatur postav jako skutecna, ziva a s mnoha lidskymi vrtochy v detailu. Ostatni ale za to nemohou - takhle zkoprnele vytvoreny scenar nelze netoporne zahrat. Casto se mi zastavila hlava nad tim, co ma jaky smysl. Nechapu pusobeni Dejdara v ty stanici na vrcholu hory, byl to pension, hotel, ci meteo stanice nebo co? Proc to ma nejaky nazev, kdyz to k tomu baraku vubec nepatri a neda se tomu veril. Pro ve vanici pada snih pozvolna k zemi kolmo atd. atd. Jo, asi to nekdo natocil v rekordnim case. A na vysledku je to znat. Skoro v kazde scene. Presto to v TV nejak fungovalo a pochvalil bych konec, ktery nijak nebyl podbizivy a nakonec i MDejdar mel malicko co hrat. ()

Martanecek007

Nemůžu si pomoct, ale vidím dost velkou podobnost s filmem Bezva ženská na krku. Nevím, jestli je to zrovna náladou, ve které jsem byla, když jsem film viděla, ale film se mi celkem líbil. Úplně bych ho tu nehanila, není to nic extra, ale z těch českých filmů, co se poslední roky hrnou do kina bych tenhle snímek řadila k té lepší polovičce, která úplně neurazí, ale ani neohromí. ()

JenYu odpad!

Tohle se nedalo. Hrozné hraní, postavy, scénář, romantická zápletka, bio žvásty atd. Motiv (velkého) očekávání a motiv (gigantického) zklamání. ()

rytir1

Další z těch nových českých filmů, kde se prostě nesmí pouštět ženský ke scénáři nebo režii, natož obojímu dohromady. Přitom dějový příběh , kde hrdinka omylem uvízne místo v hotelu na horském radaru by ještě nebyl špatný námět a třeba Pomajbo v roli faráře super a některé hlášky horala taky, zejména výživná strava v podobě bůčku nebo vepřové konzervy s cibulí. Lol. Ovšem to by česká produkce nesměla protěžovat do rolí Dejdara a spol. , kde jediné vtipné snad mohlo být jeho hra na saxík coby připomínka slavné scénky z Obecné školy. ()

tomashinka

Utrpení, velebnosti... Doufám, že herci a ostatní personál měli alespoň slušně zaplaceno, protože to je asi tak jediné pozitivum, které film mohl přinést. Nuda na horách, ani veselá, ani vtipná, ani tragická, ani emotivní, ani barevná, ani černobílá, jen zase naprosto zbytečná a za pár týdnů zapomenutá. Splácaný neděj, bez ladu, skladu a příběhu. Jediné co bych ve srovnání s řadou dalších současných českých "skvostů" zmínil, že film není vyloženě trapný, neobsahuje vyloženě do očí bijící PP a herci se nechovají jako idioti. Jen Anička Polívkouc hraje trochu pipku, což mi k ní ani trochu nesedí. Kulíšci, jděte raději na rande, do hospody, nebo na rande do hospody. ()

Majket

Zajímalo by mě, zda scénárista takových filmů někdy mluví s dětmi... Takhle děti přeci nemluví! O dialogu ve filmu nebo v knize platí, že musí být uvěřitelný. Další věc je ta nevybroušená zápletka. No a nakonec konec, Ježíši.. Happyend musel být, to chápu, ale tenhle byl tak křečovitě udělaný - prostě za každou cenu - žádné vyřešení předchozí hádky, žádná omluva, nic prostě, no já nevím.. A ti tři staroušci, ti tam byli proč? Zbytečně vyhozené peníze za tři drahé herce. A tu vsuvku s bláznem snad ani nekomentovat. Hvězda je za Polívkovou, ta to trochu zachraňovala, jenže ono se to moc nedalo... Jo a nesmím zapomenout na trapná klišé jako: pražská barbína neumí naštípat dřevo a v podpatkách se brodí sněhem, drsnej horal Dejdar udělá z pražského kluka "chlapa" a učí ho štípat dřevo, Polívková zase naučí jeho neméně drsnou dcerku vařit... Kdy tyhle blbosti z českých filmů zmizí, to jsem sama zvědavá. ()

rigby

Krátce po ne moc povedené česko-slovenské komedii Štastný nový rok jsem shlédl další zimní kousek, tentokrát z období vánoc. Námět je dobrý, i když hodně známý. Ale aspoň se bylo čeho chytit, čím se inspirovat. Bohužel autoři ani v tomto případě neopisovali a všechno působí hodně začátečnicky. Skvělé herecké obsazení, které se nabízelo k rozjetí zábavných gagů, zůstává nevyužito. A přitom stačilo tak málo. Druhá dějová linie je pak navíc a zcela nepochopitelná. Škoda, převeliká škoda. ()

fafejt001

Původně jsem nechtěl napsat ani Nˇ . Tak slabá zápletka a jednoduchý až hloupoučký scénář se hned tak nevidí . Tatry jsou krásné , to jo . ALE...Dejdar se na tohle vůbec nehodil , ten malý Mikuláš čaaasto přehrával až to bilo do očí , Polívka měl šílený sestřih , žádná akce členů horské služby , např: hledání někoho v těžkých podmínkách , JEN ta slovenská holka Zuzanka to zvládla dobře a samo , že i Anička P. Jinak podivný patvar rádoby zápletky dvou bratrů o sympatie k jedné ženě a OPĚT zesměšnění těch , kteří se živí jinak než jen masem . To mi přišlo fakt ubohé . Prostě téměř zbytečný film . Alesponˇ pro mne . ()

Horác

A když nebudeme vědět, co dál, budeme poskakovat ve sněhu nebo se prostě Anička bude chvíli pitvořit. Ukrutně nudná slabota. ()

trigan

Záběry na Tatry jsou super, ale k čemu pak ta reklama kolem. Za záběry přírody si tento film hvězdičky fakt nezaslouží. Pro znalce reálií je těžké zkousnout skok z Tatranské Lomnice ve Vysokých Tatrách na vrchol Chopku v Nízkých Tatrách. A zpáteční cesta z Jasnej do Prahy přes Tatranskou Lomnici už nedává smysl ani náhodou. A pokud se člověk pokusí chápat vývoj děje, narazí na nepochopitelné chování úplně všech. Skutečně uvěřím, že zkušený záchranář jde ve vánici sám hledat ztracenou osobu? Těším se na český film, kde PP nebude na úrovni ochotnického divadla. Zatím stále nic. Ale TMR se snaží, do reklamy ve filmech sype a sype. Už se těším na Ještěd III. ()