Po nálezu brutálně zavražděné ženy v kleci se Karppiová s Nurmim snaží získat co nejvíc informací o oběti i jejím problémovém synovi. (Netflix)

Anderton

Odpustíme otvarák s klišé typu "musíš sa vrátiť do práce, potrebujeme ťa" a oceníme úplne iný typ vrážd, aké seriál doposiaľ charakterizoval. Avšak ostatné trademarky sú zachované. Prvýkrát sme tu mali stavebnú spoločnosť, v druhej sérii radnicu a tentokrát farmaceutickú firmu, kde sa dajú očakávať nejaké tie špinavosti. Tajomný rituálny symbol, hneď dve vraždy v pilote, šialený synáčik a problémy Henny. Máme sa na čo tešiť. ()

warrenur

V pohode otvarak. Napatie medzi Karppi a Nurmim je, po tom, co typek nahlasil skutok jej dcery, vo vzduchu. Cesrtvo prepustena Henna, ma super "laskaveho" sefa. Pripad vyzera zaujimavo, hoci mozno "az moc exoticky". Z rozhovoru medzi Nurmi-m a obyvatelom houseboat-u "podareny synak". Mierny nadpriemer. Cim to je, ze v tychto zanrovkach ma takmer vzdy jeden vysetrovatel nejake paradne vozidlo. Nurmi-mu sa musi darit. 60% ()

chrispe

Druhou sérii jsem viděla v roce 2020, takže se v těch událostech z minulosti fakt nechytám. Škoda. Případ se zatím jeví zajímavě, Karppi to tam evidentně vše oddře a vyřeší sama. :D ()