Keď draka bolí hlava

• Česko Když draka bolí hlava (viac)

Barborka s Tomikom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene jaskyne starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adélky a princa Janka, o dlhoročnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúky, stratenom dračom vajci a páriku klokanov. Zaujíma Vás, kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia vianoce v dračej jaskyni, akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub a hlavne prečo draka bolí hlava? (Continental film)

Emperor1 odpad!

Bohužel jsem nepochopil vůbec, ale vůbec nic. To snad i ten ďábel Troška dělá méně hrůzné věci ... K jednotlivým charakteristikám tohodle paskvilu se nehodlám vyjadřovat. (Nechtěně jsem zahlédl podruhé, jen kousek, jako by mě něco koplo do břicha). Jen poznámka po přečtení komentářů - někdo zde srovnával se Za humny je drak. Ano, po trikové stránce je Rapošovo dílo stejně dobré, jako bezmála 40 let stará klasika s naprosto úžasným Císlerem. Tady srovnání končí a naprosto vítězí verze z osmdesátek. Příběhem, vtipem, nadhledem, absencí kýče atd. Tož tak. ()

Figuska

Karel Gott se tak vůbec nehodí a ještě slovensky dabovaný, to je prostě otřes. Drak další otřes. Jánošík přeskočil oheň a československé bratrství bylo zpečetěno. No, osmiletá dcera dokoukala, mě to iritovalo to se nedalo.. ()

Skylwalker42

Neuvěřitelné utrpení! Slováci mluví česky a Češi zas slovensky. Božského Káju mluvit slovensky je horší poslouchat než Andrea, který zas se učí mluvit česky. Rekvizity a kostýmy zas ukradeny z kontejneru u Tesca a filmový divák se směje, bleje a zběsile kroutí hlavou. ()

TesterX odpad!

Asi nema smysl komentovat dale tento chcanec, spis by bylo smysluplnejsi udelat analyzu nad prispevky ovencene 4-5 *. To musi byt bud naprosti zvrhlici nebo tezce nemocni. ()

Dvorik odpad!

No co tohle kurva je? Gottak mluvi jako picus slovensky. Pak najednou zpiva cesky. Drak tancuje v kovarne. Vypnuto po 10min. ()

gpx

Kdybych uvažoval jako průměrný uživatel tohoto serveru, začal bych se pohoršovat nad tím či oním aspektem téhle pohádky. Ale když se to vezme kolem a kolem, dětem se pohádka líbila, tvůrci se jim nesnažili vymýt mozek, takže nakonec to lze hodnotit jako uspokojivý výtvor. ()

fila_B odpad!

Film, který raději neměl být natočen a který do kina nepatří. Je to hrozné, nemohu najít nic pozitivního, děti jsou v šoku hodinu po tom nemluví. ()

M_crha

Absolutní kravina, v půlce jsme odešli. Jedna hvězdička za Gotta, on za scénář ani režii nemůže. //// Film je zjevně fenomén je tu asi 20 účtu které dali 5 hvězd, divné je že všechny byli založeny 24.12.2016 v 14:50. To je ale náhoda :) :) //// ()

TT1905 odpad!

A pak že politika a pohádky k sobě nepatří. Zfilmovaná oslava přátelství Čechů a Slováků, se skřetem nápadně podobným jistému premiérovi, který ve filmu peče (ale ty pekárny už mu nepatří!) chleba s červy a žere mouchy. K tomu Češi mluvící tragickou slovenštinou, Slováci mluvící o něco lepší češtinou, katastrofická animace jednoho draka, o něco lepší, avšak stále špatný druhý… Snad jen ty pasáže s „kresbami z knihy“ byly povedené, ale ty tvoří asi dvě minuty celého filmu. Dal bych jednu hvězdu za odvahu použít dvakrát stejnou scénu s močením do ohně a ani se nenamáhat to nějak maskovat, ale nemohu. Ti, kterým nevadí Kateřina Brožová, si ji tam však mohou domyslet, za ni snižuji na odpad! ()

charles3

Námět by nebyl nejhorší, ale dost to sráží dolů Rapošova režie, herecké výkony (bohužel hlavně Mistr Gott s jeho odříkávanou slovenštinou a českým zpěvem zde byl o dvě třídy horší než ve druhém Z pekla štěstí). Nejhůře na mě ale působil ten drak, resp. jeho vizuální trikové ztvárnění. To už byli ve své době o dost zdařilejší jeho "kolegové" z Prince Bajaji (o 47 let dříve!!!!) nebo Za humny je drak (před 35 lety). No a refrén ústředního songu ("Áááááu, áááááu, áááááu, to bolí...") nemůžu doteďka vypudit z hlavy :´-( ()

mavin odpad!

Rapoš, Šiška byli asi pod vlimem kokainu, nebo jiné dementní látky!!! A Kája už taky asi nevý kde a za jakou píčovinu by si vydělal, proto asi po vzhlédnutí hodnocení skončil v nemocnici!!! ()

Upiri kralik

Dělal jsem k Drakovi titulky pro promítání v Rusku a podle mě si rozhodně zaslouží víc jak 14%. Za mě 3,5*, z recese zaokrouhlím nahoru. Jo, začátek, asi do první třetiny, je nudnej, avšak zbytek na mě zapůsobil velmi pozitivním dojmem: nápaditý příběh - konečně něco nového po Popelkách a Rytířích kulatého stolu, příjemná atmosféra, citový náboj (proměna na pomněnky mě dostala), obraz důstojného stáří Adélky a Janka, který se vidí fakt málokdy. Přátelství mezi lidmi a přírodou v osobě draka (taky příjemná změna). Prostě - fajn pohádka! Negativní komentáře na mě působí jako "dřív byla tráva zelenější, není to Z pekla štěstí, a tudíž je to s**čka". Karel Gott mluví slovensky - ve spoustě filmů mluví herci třeba klingonsky s anglickým přízvukem - fakt vás to tak štve? Podle mě je super, že v době, kdy už moje generace nekouká na slovenskou televizi nebo filmy, se někdo snaží o obnovu mostů uměleckou cestou. Animace - fakt čekáte od českého (sorry, slovenského) filmu novej Avatar? Je fakt, že malej dráček není graficky nic moc, ale aspoň je roztomilej a přátelskej, a kreslené pasáže byly super. Scénář? Jo, nevyrovnanej, místy nudnej. Ale taky nápaditej. And so on. Svoje děti bych na to určitě vzal. Period. ()

Sashmen13

Jako, on ten core se sebeobětováním z lásky není špatnej, jen to provedení, efekty atd. Být na tom v kině tak asi spáchám sepuku, ale viděl jsem mnohem horší věci, než abych tomu dával odpad nebo jednu. Nehodnotím, že někdo mluví slovensky ani zpívání, jo a chtělo by to zkrátit tak o polovinu, pak by to relativně asi šlo. ()

KyleReese

Totální masochismus, se na toto dívat!!!!! Další federální pohádka je tu a opět je to jen pro otrlé. Rapoš (samozřejmě i scénáristi a další) by si zasloužil, slovy klasika: "Zavolat pár zfetovanejch negrů s letlampou a kleštěma, aby si kluci trochu zablbli a jeho prdel poznala středověk." Mít v názvu pohádky draka a během sledování vidět něco mezi otylou včelou a nepovedeným raptorem, je vážně strašidelný zážitek. Zlatý dráček Mráček, který je starý 35 let, ale je hezčí. I moje žena by vyrobila lepší kostým a já se do toho nasoukám pro rozesmání dětí na karnevalu taky, ale vydávat to seriózně za draka, to fakt ne. Klokan a pštros v Českých a Slovenských luzích a hájích je mazec, ale že slovo čučoriedka vzniklo z čůča, protože je dobré, to je fakt úlet:-)) Příběh jsem vlastně ani nezaregistroval, jen jakousi dračí kletbu kvůli pošlapaným květinám, tak budiž. Zlatý Kája vážně moc slovensky neumí, ale zpívá pořád pěkně, viz. poslední píseň. Jestliže bude toto "dílo" nasazeno do televize o vánocích, jako že určitě bude, tak před jeho sledováním děti chraňte nebo alespoň zajistěte dostatečný přísun cukroví, aby měli dostatečně obaleny nervy cukrem a netrpěly. ()

gabivo

Přemýšlím, co bych řekla pozitivního..., ale už po 2 minutách jsem měla chuť tenhle film vypnout. Karel Gott mluvící slovensky? Nebudu komentovat. Ale hudba nebyla vždy nejhorší.. to je asi vše, co k tomu dokážu říci. ()

ssarka odpad!

proč opět odpad? jsem asi náročná na pohádky....tato má OTŘESNÝ scénář - nuda a navíc neustálé tancování na louce ( ani nevím kolik, 10 sezón ??? ) a tak okaté dějové chyby,že ani dětem to snad neujde - konkrétně princovo vyloženě roztržené stehno, na které si posadí princeznu,aniž to zabolí a hned nato začně tancovat, otřesné ale opravdu neposlouchatelné dialogy, otřesné herce - viz. dementní princ v podání jakéhosi Jablonského - tento chlapík by opravdu neměl hrát- dále královna Brožová je taky na přesdržku a Šimůnek jako král taktéž...dvouhlavý drak,to je dílo snad po dvaceti tripech s litrem vodky dohromady a animace jednohlavého je taky tragická...a k nesmrtelné mumii Káji se ani vyjadřovat nebudu...horší jsou už jen filmy a písně Michala Davida.. ()

Tealc_EU odpad!

Něco tak hrozného snad musel sponzorovat výrobce televizoru který doufá že po odvysílání v TV na Štědrý den si lidé budou po Vánocích hromadně kupovat nové protože v půlce této hrůzy poletí současný spotřebič oknem :-( Co dodat? Drak který silně připomíná křížence Soptíka z Mrakem nejspíš proletěl nad Černobylem v den výbuchu a vylíhne se mu mutant kterému jedna hlava mluví česky a druhá slovensky :-( Gott se snaží hovořit slovensky a vůbec mu to nejde. Princezna na konkurzu jistě nevyhrála díky kráse nebo talentu (Lada tiše pláče) a ty písničky jsou zřejmě natočené podle vzoru Teletubbies kde se opakuje pár slov pořad do kola a navíc v melodiich silně slyším melodie z muzikálu Drákula :-/ Opravdu příšerná hovadina a opravdu se těším až to půjde na Vánoce v TV (...a ono to tam půjde protože tam hraje Gott) co na to řekne široká veřejnost. Jen mě napadá, jak hluboko se dá ještě klesnout? Jen nechápu proč jedna z královen nebyla Bohdalová aby si taky mohla strihnout slovenštinu :-D ()