Keď draka bolí hlava

• Česko Když draka bolí hlava (viac)

Barborka s Tomikom trávia prázdniny u babičky a deda v kováčskej dielni pod Dračou skalou, kde zo všetkých síl pracuje aj netradičný pomocník dvojhlavý dráčik Čmoudík. Raz, keď sa deti chystajú prespať v jaskyni spoločne s dráčikom, objavia na stene jaskyne starú mapu a Čmoudík, ktorého jedna hlava hovorí po česky a druhá po slovensky, začína rozprávať napínavý príbeh o vzniku kráľovstva Draka, veľkej láske princeznej Adélky a princa Janka, o dlhoročnej kliatbe a strašnom Drakovi, o zlom škriatkovi Blivajzovi, ale aj o tajomstve Nezábudkovej lúky, stratenom dračom vajci a páriku klokanov. Zaujíma Vás, kedy draci tancujú hip hop, ako sa slávia vianoce v dračej jaskyni, akú čarovnú moc má sto rokov neumývaný dračí zub a hlavne prečo draka bolí hlava? (Continental film)

iwee23 odpad!

Jsem velkým milovníkem českých (československých) pohádek, ale tohle je úplně na hlavu. Příběh strašný a herecké výkony snad nechám radši bez komentáře... Hlava asi bolela tvůrce. ()

Naby

Celkem mi nesedelo, jak Karel Gott mluvil slovensky. Bylo to divne a neznelo to hezky a uz vubec prirozene. Nicmene jsem byl rad, ze jsem ho v pohadce videl, nedat mi za ukol tu slovenstinu, tak byl to bylo super. Efekty s drakem taky zadna parada. Chvilkama byl celkem divny, az spatny posun pohadky a veci znelk divne. Doporuceni tedy asi jen pro ty co chteji videt Karla v neobvykle pozici a prekousnou tu jeho zvlastni slovenstinu. Celkem 2* ()

W00DY odpad!

Tohle ani MISTR nezachrání. Totální odpad. V porovnání s režisérem Rapošem je i Troška národní kulturní skvost. A to fakt nechceš. ()

panKubík odpad!

Je to SRAČKA, a to je ještě slabé slovo. Vydržel jsem jen půlku, nebo spíš vydržel jsem půlku. A byla to ztráta času, raději koukat do zdi než na tohle. ()

orangee

Zpočátku jsem se divila, že jsem tuto pohádku doposud neviděla, i když už je nějakou dobu na světě. Musím říct, že mě značně zklamala. Nabubřelý film s hromadou písniček, které se na daná místa absolutně nehodí. Karel Gott mluvící slovensky, jeho královna, Slovenka, mluvící česky....ptám se proč? Příběh jako takový by nemusel být ani tak špatný, kdyby nebyl tak příšerně nafouklý a nepokoušeli se o veledílo. Za mě asi jednou stačilo, klasické nádherné vánoční pohádky tento kousek jistě nedoplní. ()

Milo384

Mě to nebavilo, děcka u toho dlouho nevydržely. Příběh nezajímavý, drak podivný. Slovenština od Karla Gotta byla nepovedená, no přesně takhle bych mluvil slovensky já a to jsem nikdy tímto jazykem nemluvil. Jinak nápad o dvou podobných královstvích, které mluví jinak, ale rozumí si, je dobrý. Kreslené vsuvky byly pěkné. Kdybych na to šel do kina, tak usnu. 1-2* (když se nemůžu rozhodnout, tak dávám vždy vyšší) ()

Himbajz odpad!

Neherec, co se snaží mluvit slovensky, Slovenka, co se snaží mluvit česky, spratci prominentních ve všech rolích, hudba jako ze základní školy, kostýmy jak když je člověk dělá doma, při kování používají borax, který dříve nebyl - krom toho, proč podkovu sype boraxem, když jí nechce svařovat,...... no prostě fakt hnus. ()

smartynaf odpad!

No ty kráso..tolik známých lidí a taková katastrofa. Takhle nějak bych asi natočil pohádku já. Naprosto bych ale nevěděl co dělám a hercům a všem bych se po celou dobu omlouval, že musí být u toho. ()

Jansuper

Tuto pohádku sem viděl dvakrát, poprvé sem u ní trpěl a podruhé sem si řekl že se na to jen z prdele znovu kouknu abych se pobavil nad špatností této pohádky, a na podruhé to bylo lepší poněvadž sem to bral jako opravdu jednů z nejhorších pohádek všech dob a když sem to tak bral se to dalo lépe dokoukat protože na člověka to fouklo trochu pozitivnějš a trochu se zasmál, ale když tak přemýšlím tak tohle je opravdová žumpa naprosto otřesný děj který nemá ani hlavu ani patu, postavy nic moc, a naprosto otravného skřeta plivajze kterej je snad eště otravnější než jar jar binks ze star wars skryté hrozby, ty hlášky toho skřeta mi lezly krkem, místo rozloučení s Karlem Gotem se tu objevil na začátku prvních 10 minut a nakonci jen jak jde po louce se svou přítelkyní před závěrem pohádky, nechápu co to vlastně spatlali člověk se těšil na novou celovečerní mega pohádku a místo toho takový blivajz a eště s tak blbými triky na tu dobu,  no srazil sem na odpad, ale asi tomu jednu hvězdičku dám, za těch pár legračních částí, kdyby aspoň bylo řečeno proč se to jmenuje když draka bolí hlava, ()

Lucka07

Je to pohádka, a pohádky bývají určené pro děti. Mé dceři se tato pohádka moc líbí a písničky si soustavně prozpěvuje. Dcera chodí do školky… Já jako matka už to vidím trochu jinak. Nejvíc mi vadí Gott mluvící slovensky, stejně tak jako když v telce pustí Perinbabu česky. Je to otázka zvyku no. Myšlenka pohádky je pěkná. Momentálně má v hodnocení jen 12%. Zajímalo by mě, jaký by byl výsledek, pokud by měly hodnotit pouze děti. ()

psekera odpad!

Tak takhle ne, z toho filmu bolí hlava. Drak je jako by ho vytáhli ze skladu, použitých rekvizit ČT kde původně byl součástí Studia kamarád z konce sedmdesátých let. člověk by řekl, že v hlavní roli bude Karel Gott aspoň podle plakátu traileru a propagace k filmu. Tak to také není, navíc mluví Slovensky - proboha proč? Opravdu každá sra...ka co se tu natočí musí jít do kina? ()

zlamic

Ti co nadávají na Trošku by měli vidět tento film. I pohádka může klesnou dost hluboko ale hloubky filmu Teambuilding pna Nováka to nedosahuje tak proto jedna hvězda. ()

kamilek2 odpad!

Product placement jak prase, ale opravdu zdůrazňuji jak PRASE. Scénář nula vše je natažené a rozředěné nějakou folklorní slavností,to skoro půl filmu a do toho klokan !!! ()

tmag22 odpad!

Nikdy více, tohle je nejhorší pohádka co byla natočena! Pana Gotta je mi líto, mám pocit, že byl jen zneužit k tomu aby aspoň někdo na ten film přišel. Už z toho důvodu, že je na plagátech jako kdyby měl hlavní roli ale přitom je to třetí vedlejší. ()