Za pár rokov už nebudeme musieť  pohnúť prstom, pretože moderné technológie za nás všetko obstarajú. Technofóbom sa v takejto dobe nebude žiť veľmi ľahko Grey Trace (Logan Marshall-Green) je povestný tým, že ako jeden z posledných ľudí dáva pred technológiami prednosť vlastným rukám. Autonehoda na nočnej diaľnici a konflikt s bandou grázlov, ktorí mu zavraždia priateľku a jeho nadosmrti zmrzačia mu obráti život hore nohami. Greyova perspektíva na invalidnom vozíku je viac než temná  dokiaľ mu kamarát vedec neponúkne malé technologické vylepšenie. S implantovaným čipom v mieche dokáže Grey nielen opäť chodiť a pohybovať rukami, ale získava aj ďalšie, doteraz netušené možnosti. Experimentálny ústav nazvaný STEM totiž dokáže napríklad aj vystopovať páchateľa nočného prepadnutia a tiež Greyovi pomôcť si to s tými gaunermi vyriešiť ručne. Kto by odolal? Grey rozhodne nie. Keď však zanechá prvého z páchateľov v kaluži krvi, napadne ho, či by STEM nemal aspoň trochu pribrzdiť. Otázka znie, či to pôjde. A či to Grey vôbec chce. (Cinemart SK)

ConanVJ

Pěkný film se zajímavým nápadem, který je celkem hodně předvídatelný. Akce pěkná a budoucnost zajímavě vytvořená. Za mě 85% :) ()

DEXTER099

Tak od tohoto filmu jsem opravdu nic nečekal a po pravdě,ani jsem nevěděl dopředu o čem to je.Po zhlédnutí musím říct,že je to jedno z největších překvapení tohoto roku a několikrát jsem si přitom říkal,že autor asi má rád terminátora :-).Jinak parádní herecký výkon Logana Marshalla -Greena.Příběh parádní ,akční scény výborné a nejlepší je celková atmosféra.Za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

berny2468

Takový menší nezávislý film, který na to ani na první pohled nevypadá, ale přesto vydělává neskutečné částky. Zcela zaslouženě. Stylově natočený Cyberpunkový film, jenž si sice hraje na chytřejší film nežli ve výsledku je, ale přesto je to velmi zručně natočené dílo, které možná ani nezapadne. Je škoda, že hlavní zápletka je předvídatelná, ale přehlednost akce, Bladerunnerovská hudba z toho udělala zážitek na který možná ještě chvíli nezapomenu. Herecky skvělé, ač Teda Hlavní hrdina jako by Hardymu z oka vypadl, přesto film táhne dobře. Hudba povedená. Vizuální stránka výborná, délka naprosto úměrná tématu. Jen je škoda že to nebylo lépe vypointované, ale přesto velmi dobrá práce....70%. ()

schizmo

Upgrade není kdovíjak revoluční biják, nicméně uchopení hlavní myšlenky je hodně hustý. Na můj vkus ale trpí jistou zdlouhavostí a hluchými místy, zatímco ty parádní hroty, na kterých film mohl stát, jsou bohužel velmi upozaděny. S čím si tvůrci dali dostatečně záležet, je vizuální a designové vykreslení budoucnosti, takže všichni estéti a designový honiči budou plesat blahem. Do toho jakoby neonové záblesky osmdesátkového retra (které se odráží i v doprovodné hudbě), což dává vzpomenout na Refnův pokus The Neon Demon. Po stránce atmosféry tedy není moc co vytknout, co se týče akce, když už na ni dojde, tak ta vás posadí na prdel. Obdivuju Greena za to jak špičkově dokázal vypilovat robotické pohyby, které se projevují především v určité pohybové optimalizaci, na kterou dohlíží nano inteligence. Do toho celkem nápaditá kamera, která tohle skvěle vyzdvihuje. Ale jak už jsem řekl, akce je tam počertech málo a dlouze se na ni čeká, kdyby na ní byl film postaven, máme tu totální vraždu, která takhle zůstavá nenaplněna a to je velká škoda! ()

FFilipCZ

WOW. WOW. WOW. Už je to nějaký ten pátek, co mě film takto vtáhl a dostal! Parádní revenge žánrovka se sci-fi/future nádechem. Navíc Logan Marshall-Green celý film perfektně táhne. Za mě naprosté nadšení a adept na TOP tohoto roku. ()

ledzepfan

Jakože sorry, ale tohle je těžce nadhodnocená záležitost. Ten film vlastně nenabízí NIC nového, promyšleného či snad jen výrazně zábavného. Děj, se všemi klišoidními zvraty, je jasnej a předvídatelnej už po cca deseti minutách a divák tak jen kouká jak se stokrát omletá zápletka blíží ke konci skrz průměrnou akci v průměrných kulisách nedaleké budoucnosti. Kdo v tomhle našel nějaký přesah, ten dokázal, že přání (jako otec myšlenky) dokáže přebarvit zoufalou realitu na jakoukoliv barvu. Gratuluju. ()

hous.enka

Povedený akční film se sci-fi přesahem, který mi připomněl všechny ty filmu s umělou inteligencí, jaké jsem kdy viděla a které se mi líbily (Eva, AI: Umělá inteligence, Ex Machina). Ve srovnání s těmihle snímky je Upgrade jiný svou akčností, hláskováním Stana a hlavně jistou povrchností, kdy závažnější nápad přijde až na konec. Ale víte co, je to fuk. Upgrade mě bavil svou zběsilou jízdou, svými bojovnými scénami a toho, jak se toho nikdo nebál. Trochu mi připomíná Venoma s Tomem Hardym. Jo, Upgrade je rozhodně film, který byste měli vidět. ()

agentmiky

Tady jsem si regulérně pošmákl, takové originální scifíčko jsme tu dlouho neměli. Za umírněný rozpočet nám přichystal Whannell podívanou, kterou si budu pamatovat na hodně dlouhou dobu. Již úvodní trailery slibovaly něco velkolepého. První věc, kterou jednoduše musím nakousnout, jesť kamera. Sice to chvilkami vypadalo, že za ní musí stát blázen, ale oproti té například z posledního dílu Resident Evil se nedostavil epileptický záchvat. Tak dynamické zachycení všech bitek, a přesto všechno vypadající tak uhlazeně a rozeznatelně, to se moc často nevidí. Zápletka s umělou inteligencí se může znát ohraná. ale nápad s implantovaným čipem se zabudovanou AI jsem podle mě ještě nikde neviděl. Přidejte k tomu adrenalinem našlapané pěstní souboje, dále pak i pořádnou krvavou lázeň a nakonec i víc než jen schopného dvojníka Hardyho (Green zde naplno ukázal svůj talent) a máme zde zaděláno na žánrovku roku. Australané se opět zaskvěli a ukázali všem z Hollywoodu, že na pořádný film nepotřebujete obrovskou finanční injekci (už zombie Wyrmwood budiž tím příkladem). Konec mě jednoznačně překvapil, nijak jim to neuteklo a všechno na konci už dávalo smysl. Teď si jen přát dvojku, kde by STEM figuroval v lidském těle něco jako T-1000. Přímo si to přeji. Za mě dávám 85 % ()

Adasin

Sakra, že já jsem za ten lístek za stovku nešla na Upgrade místo nového Predátora? No co už, spoustu skvělých filmů jsem neviděla v kině a přežila to, teď k filmu samotnému. Jelikož kyberpunk poslední dobou fakt žeru, nemůžu jít pod těch hvězd, prostě nemůžu, tohle bylo dokonalé. Jasně, premisa už tu byla, ale to provedení - ta atmosféra (vizuální zpracování, hudba), neznámí a přesto výborní herci, akce, scénář a konec... Hell Yeah! Na konci titulků zůstal jen blažený úsměv a dobrý pocit. Kéž by tenhle tvůrčí tým adaptoval Neuromancera od Williama Gibsona. Anebo ještě líp: spojil se s tvůrci Altered Carbon, další letošní kyberpunkové pecky, a pak adaptovali Neuromancera. 10/10 ()

Krt.Ek

Technofobní (čemuž dnešek přeje), téměř v duchu Black Mirror. Osobně bych těm, kteří se chtějí nechat znejistit vidinou ztechnologizované budoucnosti, doporučil spíš vzpomínaný seriál, jehož varování před vládou techniky je mnohem sofistikovanější, nuancovanější (transhumanismus se v cestě za štěstím ukáže býti slepou uličkou, i když se nás stroje nesnaží přechytračit, podmanit, a naopak bezproblémově fungují, viz třeba s01e03), ale ani komentovaný film není - navzdory své předvídatelnosti (nebylo zas tak obtížné odhalit, jak celý film skončí) - vůbec špatný. Plnohodnotná zábava s přesahem. 75% ()

Wysch

Okej. Vytknout se dá ledasco, klišé se točí od premisy k zápletce, ale ta pointa to sympaticky vynahrazuje. Recenze na youtube málem slibovaly novej sci-fi kult, a ačkoliv se jím Upgrade asi nestane, protože za rok už nebude ve výsledku aktuální, pointa, skvělej hereckej výkon hlavního představitele, nádhernej vizuál a ozvučení mě donutí pravděpodobně skočit do auta a zajet si 30 kiláků do kina na druhý opakování tentokrát na plátně. Pro mě osobně je totiž Upgrade splnění vlhkýho snu o postmoderním sci-fi s druhou chytřejší vrstvou, která se schovává pod tou první, pro normálního křupana jako já výraznější, a která ve svým součtu na konci filmu baví na úctyhodných pět hvězd. ()

Paxxx.cz

Film s dobrým nápadem a s praktický neznámými tvářemi. Upgrade mi připomněl např videohru deus ex, či film Ex machina a podobně. Chválím akci a nečekané zvraty a body bych srážel za nevýrazný soundtrack, přesto spokojenost a 8/10. ()

TomX2

Leigh Whannell znovu prekvapil originálnou zápletkou, miestami však film pôsobí ako veľmi hluché béčko. Pozornosť diváka si drží hlavne fajnová zápletka a akčný výstup, lenže sem tam som sa (najmä v prvej polovici) nudil a záverečný twist sa mi vôbec nepáčil, takže ma Upgrade vo výsledku až tak neohúril. Pre mňa sklamanie. ()

SaNcHeZ_cz

Nesmírně vydařená žánrovka, která snoubí chytré sci-fi a nekompromisní akční odvetu, to vše v atmosferické a hravé podobě, která se vám rychle zadere pod kůži. Tahle pecka prostě funguje na výbornou a díky té hravosti a nápaditosti s jakou servíruje své akční části, se k ní budete rádi vracet. ()

Praxis

Vytuněný Terminátor, co potkal nahláškovaného Johna Wicka s luxusním mindfuckem na konci. Esence akčňáků s místy vydojeným eRkem až na dřeň, co operuje i s chytrým scénářem. Jen ten nešťastně vybraný hlavní hrdina, který je hrozně nesympatický a pořád mi připomíná Toma Hardyho. Důkaz, že i s budgetem 5M lze udělat sakra velké divadýlko. A nemusíte používat ani tunu CGI. 80% ()

kolda1990

Akční masakr z Austrálie, který mě neskutečně mile překvapil. Vtipné, originální i celkem brutální. Hlavní herec, dvojník Toma Hardyho mě taktéž bavil. Asi takhle nějak ta budoucnost bude vypadat. Což je úžasné a děsivé zároveň a to nemluvím o čipu STEM, to už je hodně vzdálené podle mě. Nenudil jsem se ani na minutu takže paráda. ()

Ellmariachi

Popravdě jsem o tomto filmu ještě donedávna neměl ani šajn. Časem se ale chvála donesla až ke mě a tak jsem se začal zajímat a nakonec film pustil. No a odpověď zda to stálo za to je jasná. Rozhodně. Film sice začíná jako klasická cesta za pomstou, ale postupně se to dostává do lehce jiných kolejí až nakonec po takovém řekněme dvojitém zvratu končíme parádním koncem, který ne jednoho milovníka moderních technologií donutí k zamyšlení. Akční stránka filmu se mi moc líbila. Naopak i když bylo asi nutné takové to emoční cosi bych potlačil. Celkově jde ale o fajn film s neotřelým koncem. 80 procent. ()

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

Vlkodlak s Goslingem našel režiséra

09.07.2020

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz