Zatiaľ čo Švédsko čelí záhadnému útoku, Alex je nútený vrátiť sa do svojej rodnej dediny. Tam sa musí zmieriť s otcom i s láskou z mladosti Annou, kým ostatní bojujú o prežitie. Nepredstaviteľné je vzrušujúci triler o tom, ako by obyčajní ľudia ako vy a ja reagovali, keby došlo k najhoršiemu. Komu by sme zavolali? Kam by sme šli? Celovečerný debut skupiny Crazy Pictures je vzrušujúcim príbehom, ktorý dojme i prekvapí. (Film Europe)

Elisson odpad!

Hmmmm aj úvodná minúta s hlavným "hrdinom" a titulky s istým prezidentom (no dobre, Spoiler, vykecám to - za všetko môže Putin :-) stačí na to aby to rozumný človek radšej vypol.....  je to naozaj zlé vo všetkých zmysloch. Chápem, že Švédom šibe z toho ako sa majú dobre; kopa imigrantov (našťastie ich tam spomenuli..hoci sú nič oproti Vladimírovi;-)) je toho dôkazom...ale že nevedia točiť filmy, kde je aj nejaká tá logika.... fuuuf skoro ako u nás. :-D ()

stret

Počas titulkov sa odhaluje kto útočil. Viem si predstaviť traumu severských krajín a bývalých štátov CCCP. Veľmi zle obsadená hlavná postava, nesymatická aj tá frajerka. Dlhé, až tupé "umelecké" pohľady, tragické výrazy. Ale predsa len nejaké osvieženie odlišné od amerického štandardu. ()

karelhura

Unudím tě k smrti, plus nepovedení herci neherci . 2 za Putina aby si lidi uvědomili že ten z... má prsty všude.(Z... oblíbená to nadávka monarchy Ovara.) ()

BEZHLAVY

Tyto “nove horizonty” mohou uchvatit fakt jen mistni podivne exhiby jako je radek99, je to svym zpusobem zajimave, tak stejne jako to je nahovno... ()

goauld

Tak tu máme psychologicko-katastrofický film.. No - celkem by mě zajímalo, zda ve Švédsku existují taky nějací sympatičtí herci, protože teda abych pravdu řekl - nic moc... Alex vypadal jako by mu každou chvíli mělo ulítnout všech pět včel, otecko zase byl pošuk, který za všem viděl Ruské spiknutí (což se jako prý pak potvrdilo). Nejlíp na tom (jak vizáží, tak hraním) byla ta Anna. Nicméně naroubovat milostnou linku do katastrofického filmu... nezlobte se na mě, ale... výbuchy, vojáci, ufouni, vetřelci... všechno musí počkat, protože ti musím lásko něco říct... ale nevím jak... jo už vím.... mám tě rád.... a chci se tě vzít.... :-) Jinak, abych pravdu řekl... ve Švédsku bych teda nechtěl žit... Bud je tam zima, nebo tam pořád prší... Kam se na to hrabe Anglie :-) A nakonec ta ironie osudu - tatík to zalomil do tý boudy, kde kdysi dělal synkovi kytaru :-) to byla teda náááhoda :-) No nic.... Vykopnout z filmu tu milostnou linku, možná bych pak šel i o stupínek výše. ()

TylerD.

Nápad dobrý, cekové zpracování také ale po celou dobu není vysvětleno, co se vlastně děje a bohužel to není typ filmu, který to dokáže obrátit ve výhodu. No a pak herci. Hlavní herec, to se nedá napsat jinak než.. na facku. V zásadních momentech v lepším případě jen dlouho tupě zírá nebo prostě neudělá nic nebo to alespoň udělá pozdě. To se nedá vystát. Otec zase nervák ale alespoň je k něčemu. Mám podobná témata filmu rád ale tady jsem čekal o dvě hvězdy víc. ()

sun.eagle

Divný a trochu zmatený začátek dává tak trochu představu jak se bude vyvíjet zbytek filmu. Rodinné drama v kombinaci s fatálními událostmi, které staví lidi do extrémních a krajních situací. Divák vlastně pořádně neví co se děje, jen se naznačuje a ukazují jen malé dílky mozaiky a hodně toho nechává na divákově fanzatii, což mám rád než nějaké polopatické vysvětlování. Díky tomu filmem prorůstá příjemná atmosféra napětí a strachu, které pořád graduje. Některé momenty jako např. hromadná havárie, přepadení, nebo vrtulníky jsou absolutní top za které by se nestyděl ani ten nejnákladnější blockbuster, bohužel zbytek filmu je takový nemastný neslaný, nesympatické postavy, spoustu času se nic neděje. Musím pochválit za pointu a závěr, který určitě není tuctový. ()

Hugho

Pomerne zaujímavý polo-post-apo film. Režisér však zrejme trpel rozštiepením osobnosti a scenárista rodinnými problémami, nakoľko miešajú dohromady viacero žánrov, ktoré k sebe príliš nejdú. Rodinná psychologická  (psychotická) linka nie je príliš zaujímavá na to aká je dlhá, postApo časť je OK, našťastie je príjemne nejednoznačná a mierne pripomína Jakubiska. Logické lapsusy neriešim. Mimoriadne nesympatický hlavný hrdina zase s ťažkými psychyckými problémami a traumami z detstva. Moderné....  :-( Ale za pozretie to stojí. ()