Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. (Continental film)

Vyjola

Moc hezký film na deštivé sobotní odpoledne. Nejdřív jsem si myslela, že mi Vigo bude nesympatický, ale nakonec byl skvělý.. ta jeho chuť k jídlu! Musela jsem si udělat palačinky :-) A jinak k ději..prostě pošahaná Amerika. Mají máslo na hlavě. Film doporučuji..a konec se dal čekat.. ()

Sterbik

Oscarový film, kterému sem dal 5 hvězd. Důvod je jednoduchý film krásně ukazuje tehdejší situaci na jihu USA. Ukazuje to proč je rasismus kravina. Máme tu vzdělaného černocha, který má normální problémy a normální ba i ukázkový život skladatele a nevzdělaného rasistického Itala, který ale potřebuje peníze. Je tady vidět, že člověk kvůli penězům dokáže dát předsudky stranou. Oba dva hrdinové jsou odlišní ale v podstatě skoro stejní a to potom zjišťují ke konci svojí cesty a oba se přesvědčí že předsudky co chovají jsou absolutní nesmysl. Máme tu Vigga v hlavní roli Tonyho, jeho hraní bylo skvělý, fakt super. Byl přesvědčivý, nářečí, grimasy všechno na jedničku. Nejlepšího Viggo role a je mi líto, že soupeřil s Ramim Malkem, který byl o chlup lepší. Kdyby bylo Bohemian Rhapsody až tenhle rok, tak jsem si jist že Viggo by bral všechny ceny. Mahershala Ali ve vedlejší roli a taky nemám žádný problém s jeho hraním. Bylo uvěřitelné a přesvědčivé. Jestli to bylo na Oscara, no tak na půl ale rozhodně to bylo víc na Oscara než jeho role v Moonlight. ()

Elanornegra

Pan herec Viggo Mortensen a nadpriemer Mahershala Ali. Vyborne Road movie, ale relativne predvidatelne a pomerne ucelove, ale nevadilo to az tak. K 5* ale tomu nieco chybalo, aj ked Viggo to dal ako rodeny Ital. 85% ()

nelja

Velice krotký film, který mě sice nijak neurazil a řemeslně byl v podstatě bez chyby, ale ta nuda! Herectví velice dobré, především Viggo opět nezklamal, ale i přesto všechno, že šlo o formálně zvládnutý projekt, mám problém s nulovým přesahem, myšlenkovým vzduchoprázdnem, sázkou na jistotu, "uměleckým" konformismem, neochotou zpracovat věc osobitě, autorsky. Bohužel také ukázka toho, jaké filmy mají šanci u akademiků rozhodujících o tak významných věcech, jako je udělení Oscara. Ve smyslu další kariéry tvůrců, pro které je to většinou vstupenka do velkého světa, dnes už ne tolik prestižnosti ceny jako takové, která časem vyčpěla. ()

TonyXX

Dlouho jsem odkládal tenhle film s mírnou skepsí a nakonec se z toho vyklubala krásná pohodovka, geniální výkon Viggo Mortensena, kterého o oscara mohl připravit jedině Rami Malek a celkově velké překvapení. Film, který po dlouhé době není pouze na jedno zhlédnutí a to se cení. ()

Dejf19

Vždy když na konci filmu mám ten hřejivý pocit a usmívám se je to jasný 5*. A tady si plešouna zasloužil hlavně Viggo :). ()

A_Shearer

Trochu kýčovitá pohádka na základě skutečných událostí. Ale moc hezky udělaná a obsazená. Nechápu, jak se kouzelník Viggo dokázal za dva roky z toho fešáka prožrat do podoby obtloustlýho strejce. Přestože má co hrát, tak paradoxně je to ok, ale do kolen neklesám (na rozdíl od fenomenálního výkonu v "Tohle je náš svět"). Naopak Ali zvládá svůj uměřenější part s nebývalým charismatem. Celkově je to moc příjemný snímek, trochu bohužel bez výraznějších scén, které by se člověku zařízly do vědomí. ()

Pepa.Pepina

Viggo Mortensen hraje skvělého burana a i díky němu je film o lvl výš. Přes vysoké hodnocení mě film nijak neoslnil. Jižanští Američané mi silně připomínali svých chováním jejich nynějšího prezidenta Donalda:-). 3+ ()

Vestor

Čekal jsem přehrávanou agitku ve stylu Black Lives Matter, ale film mě svou střízlivostí příjemně překvapil. Je tu i pár opravdu vtipných scének. Navíc Aragorn se tady opravdu skvěle vžil do role taliánského burana. ()

Mermaidee

Je to takový milý film. V hlavní roli Al Bunda a jeho šéf, kterého navzdory předchozím předsudkům hned akceptoval. Je mi ale trochu záhadou, jak z takového námětu dokázali vymáčknout 130 minut. Je to vlastně celé hodně předvídatelné a nic moc se ani neděje. Taky bych mohla říct, že mi tam chyběl motiv, některé "mafiánské" scény asi vystřihli(?!), protože dialogy trochu postrádají kontext, herecký výkony nebyly vlastně úplně extra a konec byl kýč jak bič. Protože Vánoce. Ale jestli to motivuje afroamerickou komunitu nebo kohokoliv, má to smysl. Čtyři hvězdy. Pro mě možná trochu slabší, znovu to asi vidět nepotřebuju. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

13.06.2020

Po kontroverzní, ale jinak úspěšné výhře Oscara za nejlepší snímek pro Zelenou knihu se herec Viggo Mortensen a režisér Peter Farrelly rozhodli pro další spolupráci. Farrelly už nějakou dobu chystá… (viac)

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

16.09.2019

Další Oscarový adept je na světě. Diváckou cenu na festivalu v Torontu si totiž čerstvě odnesl snímek Jojo Rabbit režiséra Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok). Snímek se odehrává v nacistickém Německu a… (viac)

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)