Green Book je inšpirovaný skutočným príbehom odohrávajúcim sa v šesťdesiatych rokoch v Amerike, ktorá nebola prívetivým miestom najmä pre pretrvávajúci rasizmus. Tony Lip (Mortensen) je taliansko-americký vyhadzovač z robotníckej triedy, ktorý príjme prácu šoféra pre Dr. Dona Shirleyho (Mahershala Ali), vysoko vzdelaného pianistu afroamerického pôvodu. Dvaja úplne odlišní ľudia sa tak spolu vydávajú na dvojmesačné koncertné turné do miest na juhu, kde je rasizmus ešte hlbšie zakorenený. No pred nimi samotnými sa otvára cesta k zmysluplnému a jedinečnému priateľstvu. (Continental film)

Nemezzis

Atmosféra 60tých let je ztvárněna téměř dokonale, dokonce i Aragorn s detektivem z temného případu zahráli svoje role na jedničku, bohužel se nemohu zbavit dojmu, že tento sníměk už vícekrát vidět nemusím a z toho důvodu dávám 3,5* ()

jauahaoas

Je to realita, ale plná klišé. Jinak obsazení a scenáře A1. Mortensem musel potom asi rok makat ve fitku, aby ten pupek schodil, nebo měl silikonovej? Když chceš psa bíti, hůl si vždy najdeš. Já ho nechtěl bíti. ()

Camel91

Absolutně nechápu ten hype tohodle filmu a ta různá ocenění, film mě absolutně nebavil a raději si tisíckrát pustím nedotknutelní než tento film. komediární vložka mě nijak nebavila, cestování bylo taky oničem, jediný co fungovalo bylo drama a celkem dobrá chemie hlavních postav. ()

Tezuka

Páni, tohle bylo opravdu skvělé!!! Viggo Mortensen pro mě bude už navždy Aragornem, ale rolí Tonyho Vallelongy si mě získal, a dokázal, že umí být neskutečně všestranný. Film jsem zhlédl opět v originálním znění a nemůžu než chválit. Už na začátku mě odrovnal jeho hlas. Pána prstenů jsem viděl jen česky, ale vůbec si nedokážu představit, že by Aragorn v originále mluvil takovým venkovským jézéďáckým hlasem. Řekl bych, že to je jen skvělá práce Vigga s jeho hlasivkami, protože do role Tonyho to sedělo absolutně brilantně. Bavilo mě všechno, co vypustil z té svojí nevymáchané huby, a také to, jak mu skvěle kontrastoval černošský pianista Don Shirley se svým vytříbeným jazykem a etiketou. Film se pasuje do období 60. let, kdy v USA panovala silná rasová nenávist vůči černochům, obzvláště v jižanských státech bývalé Konfederace, kde je místní běloši využívali jako pracovní sílu na svých plantážích, a v důsledku této koncentrace jich tam dnes žije největší počet. Sám Don Shirley se zde rozhodne svoje turné uskutečnit po jižanských státech, kde se téměř permanentně stává obětí předsudků a fyzického násilí. Road movie mám velice rád, protože rád poznávám rozmanitost země a přírody, i když film je více orientovaný na scény než na průvodce. Za mě opravdu velice příjemné překvapení a také mě těšilo, že jsem v roli Tonyho ženy spatřil Lindu Cardellini, kterou si velice dobře pamatuji z role Vilmy ve Scooby Doo. ()

matous20063

Filmu nic nechybí od vtipů až po drama. Toho vtipu tam převažuje ale to vůbec nevadí. Skvěle natočená road movie. Není co dodat. Film velice doporučuji 95% ()

raru

Ale ánoj,má to všetky ingrediencie na uvarenie Oscara,ale výsledný efekt mi nejak zvlášť chuťové poháriky neuspokojil...a nadpriemer to bol iba vďaka dvom hlavným protagonistom,ktorí to utiahli so cťou,hlavne Vigo,ten ma teda naozaj prekvapil ako sa po rokoch driny nakoniec otesal na herca 1.ligy. ()

Phillippus

Zabavna road movie, ktoru tiahne hlavne Mortensenn aka Tony Lip. Film vas hned chyti a nepusti. V poslednej dobe jeden z mala filmov, ktory bavi (!) ()

Feacher

Docela povedený film. Trochu mi připomínal film "Nedotknutelní" svým nápadem a i inspirací skutečností. Mělo to vtip, mělo to emoce, byl tu hezky znázorněn psychovývoj postav. Osobně me tu ale chybělo trochu víc akce nebo cokoli, co by mě u obrazovky udrželo.. nicméně dobré 4 hvězdy! ()

Nechic

To je hodně kochací film. Atmosféra amerických šedesátek se vším dobrým i špatným, řemeslně dobrá práce designu i hudby. Film ale není pro příznivce velkých akcí, je to jen taková projížďka po Americe s drobnými neduhy, které tehdy přicházely. Přes to stojí za shlédnutí a užijete si ho a i přes drobné nesympatie si tam zamilujete nakonec všechny. ()

Atriot

Tak tohle bylo parádní představení ! Téma rasismu je filmařsky vděčné téma a je a bude aktuální stále a tenhle film patří k tomu nejlepšímu, co na tohle téma bylo v posledním desetiletí natočeno. ()

Bogrant

Príjemná retro jazda, ktorá na prvý pohľad dobre vyzerá a svojským, aj humorom, aj miernym napätím rieši otázky rasizmu a medziľudských vzťahov. Nájde sa v nej pár trefných poznámok, pár možno nepríjemnejších chvíľ, ale celkovo sa až príliš snaží citovo vydierať a niektoré scény, najmä v poslednej fáze (hoci sa možno aj naozaj udiali) vyznejú fakt naivne, umelo a sentimentálne. Nechcem veľmi hovoriť o tom, či ide o vypočítavosť alebo nie voči prípadným oceneniam (nech si každý spraví názor sám), ale je pravda, že presne na takéto filmy akademici radi počujú. No na mňa už posledné roky nezaberajú. ()

Peky

Příběh o tom, jak se dva zdánlivě naprosto odlišní lidé mohou nakonec stát přáteli do konce života. Ačkoliv je ve snímku realisticky vyobrazen hnusný hnus (čti rasismus) vůči lidem tmavé pleti v 60. letech v Americe, jedná se o pohodový film se skvělými dialogy, rychlým spádem a humorem, který mi opravdu sedl. Zasloužený Oscar za nejlepší film z roku 2019. Mimochodem, dost mě překvapilo, že takovýto film zrežíroval Peter Farrelly, kterého mám (respektive měl jsem) spojeného pouze s bláznivými komediemi. ()

pavelpetr

Odpočinkový film s humornými situacemi střídající vážnější pasáže. Podle popisu jsem měl očekávání větší srandy. Začátek je takový, že se to vleče ale pak to chytne aspoň trochu drive. ()

Rebel24

Snímok Green Book si išiel od začiatku po Oscara. Je to cítiť v podstate uz v samotnej myšlienke ci scénach, ktore jedna za druhou potvrdzujú tento holý fakt. Je to taká typická tradičná dejova kvalita, no za tým všetkým najmä skúsený divák vycíti ten nepríjemný kalkul. 73% ()

Svister

Skvělý film. Užil jsem si ho od začátku do konce. Oba hlavní protagonisté se svého úkolu chopili neskutečně dobře. Film se vyvaroval přilišných klišé, naopak si vše zachovalo reálnou tvář. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

Mortensen zpět u režiséra Zelené knihy

13.06.2020

Po kontroverzní, ale jinak úspěšné výhře Oscara za nejlepší snímek pro Zelenou knihu se herec Viggo Mortensen a režisér Peter Farrelly rozhodli pro další spolupráci. Farrelly už nějakou dobu chystá… (viac)

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

Jojo Rabbit vyhrál diváckou cenu v Torontu

16.09.2019

Další Oscarový adept je na světě. Diváckou cenu na festivalu v Torontu si totiž čerstvě odnesl snímek Jojo Rabbit režiséra Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok). Snímek se odehrává v nacistickém Německu a… (viac)

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)