Smrtiaca návnada

• Slovensko Greta: Smrtiaca návnada (neoficiálny názov) (viac)

Mladá a naivná Frances McCullenová (Chloë Grace Moretz) pracuje v New Yorku ako servírka a býva s priateľkou Ericou (Maika Monroe). Ťažko sa vyrovnáva so smrťou svojej matky, ktorá nedávno podľahla rakovine. Jedného dňa nájde v metre kabelku a rozhodne sa ju vrátiť. Vyhľadá preto v Brooklyne jej majiteľku Gretu Hidegovú (Isabelle Huppert), bohatú osamelú vdovu, ktorá trávi väčšinu času v spomienkach a hrou na klavír. Obe ženy sa rýchlo spriatelia a Frances začne Gretu navštevovať. Onedlho materské city Grety začnú presahovať rámec priateľstva, a keď Frances objaví v dome niekoľko rovnakých kabeliek, z ktorých jedna je označená jej menom, vzťah rázne ukončí. Až vtedy sa však začnú veľké problémy, keď Greta začne Frances prenasledovať a dokonca v reštaurácii spôsobí škandál a dievča príde o prácu. Frances sa rozhodne Gretu naposledy navštíviť a oznámiť jej, že opúšťa krajinu. Žena ju omámi a uzamkne v dômyselnej skrýši. Francesin otec Chris (Colm Feore) spolu s Ericou začnú po stratenej dievčine pátrať. (TV Markíza)

Autenticita

Zezačátku mě zaujal způsob, jakým manipulovala psychopatka - oháněla se láskou, což mi připadalo jako vítaná změna oproti psychopatům, kteří jsou "jen" agresivní. Bohužel ve třetině filmu se z toho stává fantasmagorie, postavy se začnou chovat příliš přes čáru, film ztratil uvěřitelnost a pro mě klesl v hodnocení. ()

oveckaoa

Pokud se někdy za čas chcete podívat na nenáročný thriller/drama u , kterého nemusíte nějak extra přemýšlet je tohle volba pro Vás. Chloe jsem naposledy viděl v 5 vlně a zahrála to dobře a u Neila Jordana je to nejspíše můj první film od něho co jsem viděl (ještě mě láká Byzantium). Nebýt posledních zhruba 30 minut kdy se to táhne jak smrad z Čt, když vysílá zprávy a místy nelogičností dal bych i 4 hvězdy. ()

Omnibus

S poctivostí nejdál dojdeš... a v té dálce chudý pojdeš.SPOILERY nepolíben, užíval jsem si procítěný romantický film o setkání dvou osamělých srdcí. Pak Frances otevřela špatnou skříňku (přímo pandořinu) a ji i mě zamrazilo. Následovalo podcenění situace, obligátní lhostejnost policajtů a zajímavá informace, že v N.Y. může soukromé očko dělat kdejaký blbec, který nezná ani základní thrillerové pravidlo „Na bosou bábu hrající Bacha bacha!“ OMNIBUSOVO OKÉNKO: [][] Mně by se tohle stát nemohlo. 1) Cizích dámských kabelek si zásadně nevšímám, dokonce ani těch zapomenutých u mě doma, natož v metru. 2) V dětství jsem si od cizích lidí bonbónky sice bral... ale pak hned zdrhal! 3) Do té truhly bych se bábě nevlezl a když, stejně by nešlo zavřít víko. [][] Isabelle Huppert mě zneklidnila Pianistkou a rozesmutnila Domem u dálnice. I tuhle stalkerku, lepící se na oběť jak žvýkačka zamudlaná do vlasů, si střihla parádně. Chloë Grace Moretz, s postavou typu Rubens, mi připomněla, že: „Na dětech člověk nejlíp vidí, jak život letí. ()

Flipnic-RE

Tohle bylo nečekaně parádní. Takovej malej, nenáročnej thriller na první pohled. Ale díky skvělejm hereckejm výkonům to mělo hodně do sebe. Pošahaná psychopatka, kterou hrála Isabelle Huppert byla tak strašně nepříjemná a reálná, že mi fakt mrazilo. Asi měknu na starý kolena, ale prostě ten hereckej výkon byl fakt úžasnej. Takovou odpornou, nesympatickou, nepříjemnou bábu ztvárnila jako vystřiženou z reálu. Protože takový potkávám po Brně každej den, třeba v MHD, na úřadech apod. Co dokáže nešťastnej člověk ... Poslední třetina už je docela řezničina, ale muselo se to nějak vygradovat. Krev a gore nečekejte, spíš psychickej tlak, hustou atmosféru, napětí atd. Fakt mě to mile překvapilo. ()

Deyw

tady se nekdo pekne posral..jak nekdo z vas kretenu tomuhle muze dat vic jak 2hvezdy ? absolutne nezazivna sracka ktera je hloupejsi nez nas cikan ve firme..a ta scena jak ta krava hloupa utika a babka posila fotky druhy debilce je uz ted legendarni! no ja se posral! proc by dopici nekdo utikal z diska plnyho lidi do metra ve 3 rano kde nikdo neni a vojebal by me tam! jasny zavolat fizla a vse vyresit na disku je na blondatou pizdu narocny!! nebo pico soused dela rekonstrukci kdyz vedle zadnej byt/barak neni je taky kurva legendarni :D mela jim spis rikat ze ji mrdaj sloni ve sklepe! hodnoceni 2 a vic chapu u borce kterej ma nejakou svini v krabici doma! jinak by mel chcipnout! PS: spoiler na konec, ona si ukradne kundu do sklepa a jeji kamosku sledovala, a posilala fotky jak sou na dovoleny tomu fotrovi takze jeji posranej xicht musela videt dost dobre a ona pak prijde s cernyma vlasama a stejnym xichtem - xicht proste kurva nezmenis!! ona ji nepozna pica slepa hnusna zesrana tak coje kurva dopici na tom konci za demenci!! i muj hloupej kamarad ma lepsi napady! ()

• Během filmu několikrát zahraje hudba od maďarského skladatele Ference Liszte. A to konkrétně „Maďarská rapsodie číslo 2“. (Extrakritik)
  • Natáčení probíhalo v Dublinu (Irsko), Torontu (Kanada) – scény z metra, a v New York City (USA). (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)