Nech žijú duchovia!

• Československo Ať žijí duchové! (viac)
Z nakrúcania  - Dana Vávrová, Lubomír Lipský st., Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř
Rodinný / Komédia / Muzikál / Fantasy
Československo, 1977, 80 min

Réžia:

Oldřich Lipský

Kamera:

Jan Němeček

Dana Vávrová, Jiří Procházka, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský, Lubomír Lipský st., Věra Tichánková, Petr Starý, Igor Nachtigal, David Vlček, Tomáš Holý (viac)

Rodinná komédia plná pesničiek Jaroslava Uhlířa a a Zdeňka Svěráka je plná strašidiel a rozprávkových kúziel. Hrdinami sú deti, ktoré sa pustia do boja proti dospelým obyvateľom ich dediny, keď chcú premeniť starý hrad na poľnohospodársky objekt. Skupina detí však presvedčí hradných duchov a mestských úradníkov , že potrebujú prestavať miestnu zrúcaninu na klubovňu. S výdatnou pomocou duchov, rytiera Viléma Brtníka a jeho dcéry Leontýnky, obývajúcich schátralý objekt, ale aj trpaslíkov, ktorých rytier privolal, sa im podarí dosiahnuť svoj cieľ - hrad je opravený a odovzdaný do starostlivosti detí. A z Leontýnky, ktorá si sťažuje na osud nesmrteľných bytostí, sa vďaka byline darovanej z lásky, stane normálne dievča. Tak prečo neveriť na duchov? (TV JOJ)

Kryton

Klasika a dětský kult. I dnes tento film miluji. Plno vtipu a hlavně plno pěkných písní a to s plejádou skvělých herců. Brtník z Brtníku rulezzz! ()

Francik

Od Svěráka bych sice takovou očividnou popůatnost nečekal, ale alespoň je film natočen se švihem a vtipem, který odsune do pozadí i zlého kapitalistu, děti odlyšné jkao zrnka rýže a tak dál. Film ale každopádně bavil. ()

Adman

Film je spíše dětského ražení, teda ne spíše, ale je dětského ražení. Jako malý jsem ho zbožňoval, hlavně díky jeho hudbě a dialozích: "Tak už se neboj a poď" "no ale, když mě se chce jenom tak na půl" "jak jako napůl?" "No jako že vršek by šel a spodek nechce". Už je to pro mě taková klasika... mám malého bráchu, který prožívá to samé jako já za malda. ()

Korbitch

Tato roztomilá pohádka stále patří k mím oblíbeným. Legendární hláška fujtajbl vespolek mě dostává i po tolika letech. Jen jedna vada na kráse tam je. Ale to štve spíš toho úchyla ve mě, než aby to byl tak závažný problém. Pamatujete, jak si Sovák léčil klouby francovkou?Vnitřně, že?Ano, ano tak tak. A co asi potom dělali tisíce dětí po celé české republice??? To je prostě vidět, že se to točilo za socíku.Ale jinak prostě nádhernej filmek. ()

Rosana

Tento film už nedokážu posoudit objektivně. prostě když to hráli ve školní družině denně, denně jste slyšely ty písničky a citace z toho filmu a měli jste pocit, že ten film je prostě všude, tak už neoceníte ani skvělé triky, ani úžasně herecké výkony, ale prostě zdrháte z vražedného působení nekonečného opakování tohoto díla! ()

frashmaker

Leontýnka byla moje první velká láska a tak to zůstane na věky :). Dobré triky s trpaslíky a Sovák s francovkou se pro mne stali kultovními. Hudba rovněž skvělá, taková, že si jí člověk pamatuje i když ji deset let neslyšel. Jedna z našich nejlepších pohádek. ()

Historik

Já jsem měl ten film vždycky rád, ale teď jsem měl příležitost jej znovu několikrát vidět (protože dcerka si ho pořád pouští) a ne a ne se mi to okoukat. Pořád čekám na své oblíbené hlášky, dokonce jsem i nějaké teprve objevil. Úžasný tu je opět Lubomír Lipský. "Pamatuješ si na bratrance Karla, co byl Andule na svatbě?" - "Jo, ten divnej." - "Jo, ten vlivnej." Je to typický film pro rodiče i děti. Všichni si tam najdou své. ()

Praxis

Každý den, každý den k svačině jedině, jedině pramen zdraví z Posázaví. Nebyl ten film náhodou jen velkou reklamou na tento mléčný produkt? Jinak bezesporu kvalitní hudební pohádka plná skvělých písniček a strašidel. ()

sta

Zrovna jsem tento film viděl asi po dvacáté a opět mi pozvedl náladu o 100 %. Asi jsem infantilní, ale tohle je jedno z děl, jimiž bych se chtěl nechat ubavit k smrti. ()

Orlau32

Úsměvný dětský hudební film, kde možná mohlo být více duchařiny, ale to vůbec neubírá filmu na neobyčejném půvabu. Škoda, že dnešní mladší režiséři nenašli k dětem stejnou cestu. Děti jsou stejné, mají stejnou fantazii a stejně se rády "bojí " i ve věku počítačů - ba o to více by se dnes daly dělat i lepší kouzla ve filmu. ()

buldock

Ač muzikály v lásce nemám , tak tento si jednou za rok prohlédnu se svou drahou polovičkou , která ho vede mezi svými nejoblíbenějšími dětskými filmy a musím uznat že se povedl. Zabaví spoustu jak mladých , tak i těch starších diváků :-) ()

blackrain

Dokonalá hudební rodinná komedie, která je určená naprosto všem. Zvláštní, mám pocit, že tenhle film nestárne. Chytlavé písničky si bude prospěvovat snad každý. Jak by také ne, když je pod nimi podpsán Jaroslav Uhlíř. Některé hlášky zlidověly. "Co se tam děje nenormálního? Nenormálního nic. Normálně tam straší."// "Žampiony nadívané, máslo, žloutky a pak sůl."// "Nejsou Pribiňáky!"// "Posázaví podle vzoru stavení. A zelí taky, Jouzo." ()

ABLABLABLA

Krásný příběh, nádherné písničky - Pribiňáček a Hajný je lesa pán nejlepší:) No a nezapomenutelné hlášky jako "Já nejsem tpaslik" - "A kdo to má jako poznat, co?"...... "Nohy dřevený" - "Kde?" - "Moje" :D No a k tomu všemu tu hraje Tomáš Holý, což byl úžasná dětská hvězda a jakýkoli film s ním, je perfektní. ()

kaylin

Tahle pohádka je přece jen taková krásně naivní, že nemohu jinak, než hodnotit vysoko. Je tady tolik hlášek, že ani nevím, že jsou odsud, a to je sám používám. Navíc ty písně jsou prostě nezapomenutelné a Svěrák s Uhlířem se na nich v tom nejlepším vyřádili. Pořád mě to i po letech baví. ()

IllIlIlIIl

Jedna z nejhezčích českých pohádek, u které se divák nejednou zasměje, poslechne si rozhodně krásné písničky, které se zaryly mnoha lidem do paměti. ()

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)