Hitlerův kruh zla

• Česko Kolaps (viac)
Veľká Británia / Nemecko, 2017, 44 min

Kamera:

Sashi Kissoon

Rok 1945. Nacistický režim se zmítal v posledních křečích. Všichni vysocí nacističtí představitelé to museli vědět a cítit, ale nemohli to veřejně přiznat... Mnoho Hitlerových nejbližších spolupracovníků ho opustilo. Jako když krysy opouštějí potápějící se loď. Byl vzteky bez sebe. Hlava SS, Heinrich Himmler, uzavřel ve svém poblouznění na konci války tajnou dohodu. Naplánoval podlou zradu. Tichý stín Martin Bormann se ocitl v neřešitelné situaci. Váhal mezi přežitím, touhou odtamtud zmizet a loajalitou. Ukrývaná první dáma Třetí říše, Eva Braunová, se dočkala odměny za svou loajalitu. Vztah byl před německou veřejností utajován. Hitlerův vyšňořený zástupce Hermann Göring se pokusil převzít moc. Kdyby se to nepovedlo, byl by popraven... Toto je příběh Hitlerových přisluhovačů. Závistivých, prahnoucích po moci, bezskrupulózních patolízalů, kteří vytvořili monstrum a podporovali nejbrutálnější násilí páchané Třetí říší. (Česká televize)

cheyene

Hitlerův kruh zla byl ukován z popela první světové války,.... Škoda, že jsem stihl jen poslední epizodu tohoto dokumentu. Určitě budu pídit i po předešlých částech. Zdařilý počin. ()