Red Dog 2

• Česko Red Dog 2 (viac)

Malý Theo Carter (Zen McGarth) sa nedokáže vyrovnať s tým, že sa s rodinou presťahovali do iného mesta a jeho pracovne vyťažený otec nemá na neho a jeho brata Nicka veľa času. Theo si veľmi želá mať psa. Jeho otec Michael (Jason Isaacs) pochopí Theove pocity, keď spoločne uvidia v kine dojemný film Red Dog o legendárnom austrálskom túlavom psovi. Večer sa otec synovi prizná, že pes, podľa ktorého film nakrútili, bol kedysi jeho, a porozpráva mu svoj príbeh. Keď bol Michael malý, zomrel mu otec a matka Diane (Justine Clarkeová) skončila v sanatóriu s psychickou chorobou. Mick (Levi Miller) zostal zrazu sám, a tak poslali ho k dedovi (Bryan Brown) na farmu v buši. Ocitol sa v cudzom prostredí osamotený, vykorenený a úplne bez priateľov. Ale keď jedného dňa našiel opustené šteňa, všetko sa zmenilo. Aj keď bolo ryšavé, pomenoval ho Blue. Mick už nebol osamelý, mal priateľa, s ktorým zažil mnoho dobrodružstiev, spoločne prežívali aj jeho prvú lásku k učiteľke, len o niečo staršej než Mick, a napokon tiež nekonečný smútok. Ten nastal vtedy, keď sa Mickova matka uzdravila a on sa k nej musel vrátiť do mesta, pričom svojho najlepšieho priateľa Bluea musel nechať na vidieku u deda. (TV JOJ)

R.O.man

Volne pokracovanie filmu RED DOG (2011). Otec tu vyrozprava synovi pribeh o tom co predchalo udalostiam vo filme RED DOG. Skvely soundtrack, australsky outback a... Fetch TV - Movie Box - 24.10.2023 ()

Dawe2

No vida, jde to i bez zbraní, bez rvaček a nadávek. Už dlouho jsem neviděl tak příjemný film. Není zbytečně dlouhý a vůbec nenudí. Hezký příběh. ()

maxs

Příjemně plynoucí příběh ze zajímavého prostředí. Musím ocenit skvělou práci s psím hrdinou. Ne vždy odpovídá skutečné chování psího herce jeho scéně, ale tady jsem nenašel jedinou, kde by se pes choval nepřirozeně, nebo by snad bylo vidět, že jeho chování neodpovídá situaci. To je chvályhodná a dobrá práce psího trenéra. Ne nadarmo se o psovi říká, že je nejvěrnějším přítelem, v čemž nás znovu utvrdí i tento příběh. ()