Rukojemnícka dráma podľa skutočných udalostí. Bol horúci augustový deň roku 1988 keď sa dvaja zločinci v Západnom Nemecku pokúsili vykradnúť banku a na úteku vzali ako rukojemníkov všetkých pasažierov autobusu, ktorý uniesli. Nasledujúcich 54 hodín bolo katastrofálnych. Polícia nedokázala adekvátne zareagovať nielen kvôli vlastnej nekompetentnosti, ale aj kvôli tomu, že jej v tom prekážali médiá, ktoré sa v honbe za senzáciou nezastavili ani pred priamou pomocou únoscom. (RTVS)

Konopilka

To teda jako Wow!! Za mě plný počet bodů. Na takovou sérii příkladů neschopnosti, diletantství a nekompetentnosti policie snad v Čechách nemají ani měšťáci. A pokud je to skutečně důsledně reálný příběh, tak smekám před německými tvůrci, kteří takovou věc natočili a bez bázně vrhli do světa. Velká míra sebereflexe. Navíc napětí až do konce. ()

Sa.sa

Neuvěřitelné, že toto je vůbec možné v roce 1988 v Německu! Ale pokud se setká neschopnost, zbabělost a politika tak to nemohlo dopadnout jinak než takto! Navíc jak již "dokázáno" hyenismus médií nemá obdoby... Super série, takže 5 hvězd a 100% ... nic víc nic miň ()

argus123

Film o novinarskom hyenizme, totalnom diletantstve, neschopnosti policie a jej zbabelosti. Niečo tak absurdneho som dlho nevidel, a Nemci si idu otvarať hubu na rusakov za Beslan ? Čo ti šije :D ()

Hombre8

V hodnocení filmu - v podstatě souhlas se Saxosem. V hodnocení skutečné události - výsměch. Nezbývá než doufat, že se od té doby mnohé změnilo a že snad minimálně specializované týmy (určené na řešení podobných situací) nejsou dobré tak akorát k šikanování lidu obecného. ()