V USA vrcholí predvolebná kampaň a súčasný prezident má výborné vyhliadky na znovuzvolenie, ale krátko pred voľbami sa v médiách objaví informácia o jeho sexuálnom styku s mladistvou. Jeho predvolebný tím sa okamžite stretne, aby minimalizoval škody a jeden z poradcov okamžite kontaktuje hollywoodskeho producenta so svojou víziou vojny v Albánsku, ktorú prezident hrdinsky ukončí. Trikový šot z neexistujúcej vojny na druhý deň vysielajú všetky televízie a na prezidentov škandál si nikto ani nespomenie. Protikandidát sa však nehodlá len tak vzdať... (STV)

Jindra_S

Shlednuto před lety v kině a nyní, 24 let po premiéře znovu. A i po takových letech film neskutečně baví a jde vidět, jak si to herci užívají. No a důvěra v politiku a některé události je zase trošku nahlodána. ()

Ruthen odpad!

Tak zase som raz naletel. RDN, precentá až niekde v nebesiach a film total nudná sračka. Presne ako Lovec jeleňov, Čas prebudenia a pod. RDN má dobré filmy a je to dobrý herec ale určite nebudem slintať nad každým jeho filmom. ()

SLPHR

Pokud bych měl začít filmem samotným, tak mohu říci, že mě snímek bavil a byl natočen celkem dobře. Ale v tomto filmu šlo především o myšlenku, kterou by si měli uvědomit všichni lidé, speciálně v dnešní době. Tématem byla propaganda, manipulace a dezinformace, které se v dnešní době na nás hrnou čím dál více, přestože byl film natočen jako satira, tak v lecčem ukazuje pravdu. Lidé by si měli odnést, že informace by si měli ověřovat, minimálně ze dvou na sobě nezávislých a důvěryhodných zdrojích a kriticky myslet. Protože převážně na internetu často to co vypadá, že je pravda, pravda být nemusí. ()

peproch

KLasika o mediální moci nad myšlením nás pitomečků. Pořád se lze k tomu vracet. Strašné je zjištění, že obětí té manipulátorské moci Conrádů jsou nejen lidé ale i umělci, kteří posloužili a jsou odstranění, když lpí na svých dílech. ()

Kelinej

Možná je to u mne nemoc z povolání, že podobné snímky vyhledávám, a možná jsem ovlivněn (bezmála) láskou k Barry Levinsonovi, Marku Knopflerovi, Dustinu Hoffmanovi a Robertu De Nirovi.  Každopádně tento biják pokládám za jeden z nejlepších, co kdy byly natočeny. Děj odsejpá, je vtipný i cynický, u každé postavy přinejmenším tušíte její pozadí a motivaci. Film ale hlavně s úmyslnou přeexponovaností zobrazuje temnou stránku politiky, s níž se - byť třeba v menším měřítku - co chvíli setkáváme, většinou aniž by nám to došlo... Učebnicový materiál pro studenty politologie, mezinárodních vztahů, žurnalistiky, ale i scenáristiky, režie a herectví. ()

Dedincan

Očakával som možno trochu viac, dostal som len bežnú lekciu politického marketingu západného tipu. V zásade nič, čo by bolo šokujúcejšie od reality. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)