Dobré ráno, Vietnam

• Česko Dobré ráno, Vietname (viac)

Dobré ráno, Vietname! To je pozdrav nového discjockeye (Robin Williams) na vlnách armádního rozhlasu, který doslova srší humorem a miluje rock and roll... Nový moderátor na vlnách armádního rozhlasu zásadně změní ranní vysílání. Vojáci ho zbožňují, ale někteří nadřízení ho zkrátka nenávidí. Velmi lidský příběh ukazuje krutý čas války ve Vietnamu v protikladu s nesmrtelným humorem Robina Williamse a hudebních hitů té doby. (oficiálny text distribútora)

venca163

Show jednoho muže, geniálně trapný důstojníci jako nadřízení a strašně rád bych dal 5 hvězd, jenom jsem v tý slovní smršti spoustu odkazů na tehdejší reálie prostě nepobral. (80%) ()

Mr.Jackass

Poměrně zklamání, čekal jsem asi více. Filmu "něco" chybí. Zajímavý nápad podívat se na vietnamskou problematiku z jiného úhlu, ale až na hudbu mě ve filmu takřka nic nezaujalo, bohužel. Jinak Robin Williams opět výborný, bohužel vtipný odnikud nikam bych to nazval... ()

kenkaku

Film o Vietnamu jiný po všech stránkách který stojí a padá na fluidu Robina Williamse. Komu sedne bude se bavit královsky a film zařadí mezi své top snímky. Kdo ho nemusí (nebo mu je jedno) si bude sem tam zacpávat uši, protože umí jet i přes závit (dle hesla: bžunda za každou cenu). patřím do první kategorie diváků, proto neumím a nechci dát méně než plný možný počet. ()

Sdoom

Skvělý Robin Williams, velmi nápaditý scénář, zdatně sekundující vedlejší postavy, spousta neotřelého humoru, ale i drama, no prostě spousta výborných ingrediencí, které jsou namíchané do solidního 4hvězdičkového koktejlu. Film, který pobaví, ale zároveň celkem jasně upozorňuje na hrůzy vietnamské (vlastně jakékoli) války. Úplný závěr, řekněme poslední čtvrtina, trošku sklouzává do klišé, ale výsledný dojem nijak zvlášť nekazí. (HD, orig.) ()

Fish

Lituji toho,že jsem tento film viděl s dabingem. Ledacos mi určitě uteklo. Jinak jedna z mála rolí (asi z 5, jak počítám), která Williamsovi docela dobře sedla. ()

Raevan

Se zaražením jsem si uvědomil, že bych byl po hodně dlouhé době schopen ukrutně litovat hrdinovy smrti.. Robin Williams je skvělý, dialogy pěkné, příběh dojemný.. Režie podle mého zvládnutá také výborně.. Není téměř co dodat.. ()

Tjaden

Tematika vietnamské války mě zajímá, a byl jsem velmi zvědavý na tento film, protože příběhů natočených z džungle a močálů je dost a toto mohla být zajímavá změna. Možná nese vinu český dabing, ale Williamsovy fórky mi vůbec nepřišli vtipné, vpodstatě se jen různě pitvořil a měnil hlas. Jediným oživením relací byla dobová hudba, které se bohužel nedočkáme ve větším množství. Film mi navíc připadal příliš dlouhý a ke konci už jsem se skutečně nudil. Tato komedie z vietnamské války se z mého pohledu vůbec nepovedla, mnohem lepší je válečná dvacetiminutovka z Forresta Gumpa. ()

Han22

Neskutečně pozitivní film a nálož plná energie. Vlastně se v něm nic moc neděje, ale je to paráda sledovat Robina Williamse, jak usedá k mikráku a mele a mele a zesměšňuje na co jen může. Nebo jak se snaží sbalit krásnou Vietnamku, jak dělá radost jedné třídě ve škole či jeho věčné hádky s pitomým a arogantním poručíkem. To vše v rytmu největších hitovek 60. let. Nejvíce mě to připomělo M.A.S.H. - vtípky, srandičky a zesměšňování samotné války občas říznuté něčím vážnějším (výbuch kavárny který nesmí být ohlášen v rádiu, smutná scéna s Armstrongovou Wonderful World). Takže Dobrééé ráááno Vietname. ()

Seti

Další ukázka skvělé one man show. Já mám sice Robina Williamse raději ve vážnějších polohách, ale tady má jako DJ Rádia Saigon tolik energie, že by vypálil půlku vietnamské džungle. Do éteru chrlí hlášky kadencí tatatata, možná ještě větší a jeho komediální tah na bránu je nazadržitelný. Všechno to má ale jednu zásadní chybu - není to vůbec vtipné! Williamsův vodopád blábolů je na tom s úrovní humoru naprosto stejně, jako kýbl hnoje nenáviděného DJe Hauka, kterého chtěli vojáci pověsit za koule do průvanu (no je pravda, že polka mu asi moc nepřilepšila). Ale třeba jen nerozumím pravé americké show... Celkově ovšem zajímavý pohled na válku a neduhy válečné byrokracie skrze mikrofon a vlny rádiového vysílání. ()

bari68

Tématika Vietnamskej vojny z trochu iného uhlu pohľadu a odľahčenej atmosféry s výborným soundtrackom a hereckým megakoncertom Robina Williamsa. ()

Ondra16

Williams at his best. Mít to trochu propracovanější scénář, tak by to s tímhle šílencem v hlavní roli byla instatntní klasika s plnou taškou ocenění. Takhle je to jen velice hřejivý pocit po celé hrudi. ()

Davej

Robbie Wiliams je jeden z nejvariabilnějších herců Hollywoodu a ať mu dáte jakoukoliv roli, téměř vždycky mu sedne. Tenhle film v tomto ohledu není výjimka. Ale vynikající tu není jen on, klaplo téměř všechno. ()

Hopper

Williams, pokiaľ nemusí hrať šaškov, dokáže byť skutočne skvelý, o čom sa dá presvedčiť aj v tomto filme. Jeden z najlepších filmov o Vietname, so skvelou hudbou, ktorá sníma celú túto záležitosť úplne ináč ako sme zvyknutí. ()

baXter

Robin Williams je v tomto filmu naprosto úžasný. Výkon uplně mistrovský a po zkončení filmu jsem měl opravdu nutkání tleskat. Dabing jsem neslyšel ale jsem presvedcený ze anglický originál nemůže ani z poloviny nahradit ! Pro mě svělý snímek, který uspěl na plný počet. ()

1860

Robin Williams jak ho neznáme a velmi vtipný film o týpkoj, kterej uměl rozesmát a cenzuře, která je všudypřítomná.. vřele doporučuju.. ()

Nons3nse

„Goooooooood morning, Vietnam! Hey, this is not a test! This is rock and roll! Time to rock it from the Delta to the D.M.Z.!“ Tento film som objavil vďaka (ne)známemu MovieZone Live, a vďaka ich intru. Na spomínanom intru som vtedy videl neznámeho rádiového hlásateľa, ako podáva neskutočne dobrý výkon pri uvítaní svojich poslucháčov. Neskôr (aj za pomoci Ash-a) som tomuto filmu prišiel na meno. Neváhal som, a hneď som sa pustil do sledovania. Good morning, Vientam sa odohráva počal vojny vo Vietname, z pohľadu neskutočne dobrého rádiového hlásateľa. Táto rola sa Robin- ovy Williams- ovy hodí, ako nikomu inému. Práve tu vynikli jeho dramaticko- komediálne vlohy. Dovolím si tvrdiť, že je to jedna z jeho najlepších rolí vôbec. Je len veľká škoda, že film je celkom neznámi, a sám som naň narazil len náhodou. Tento snímok je skvelý film, ktorý Vám umožní, pozrieť sa na túto vojnu z odlišného uhľa pohľadu. Mne nezostáva nič iné, ako ho odporučiť všetkými piatimi hviezdičkami... ()

Paity

O celkových kvalitách tohoto snímku svědčí fakt, že jsem jej ohodnotil čtyřmi hvězdami a to i přesto, že Robina Williamse nemám rád pro jeho stupidní role a ještě stupidnější grimasy. Tady si odpustil stupidní roli, grimasy zůstaly, ale ty už nebřebili to ostatní. Film popisující vietnamskou válku z židle rádiového hlasatele je dobrým obrázkem toho, jak "také probíhala válka". ()

Hanys_

Dj Robin chrlí hlášky, jejichž humor jsem moc nepobíral (ale možná bude chyba na mém přijímači) a balí mladé vietnamky (tedy jednu). Jako ukázka Williamsova improvizačního talentu perfektní, ale jinak nuda, protože hlavně vážná dějová linie moc nefunguje. 6/10 ()

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

13.08.2014

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

Bill Murray bude ztracen v Afghánistánu

08.02.2014

Barry Levinson dal světu Dobré ráno, Vietname nebo Rain Mana, v posledním letech pak zaujal především televizním dramatem Doktor Smrt s Alem Pacinem. Teď nicméně chystá pořádný celovečerní comeback,… (viac)