V době svého uvedení byl tento film dosti přezírán, protože ona válka v názvu snímku, je II. světová válka, tedy válka spravedlivá a nezbytná. V té době byla v plném proudu válka ve Vietnamu, ale neprotestovalo se proti ní v takové šíři, jak by bylo záhodno. I tak publikum předpokládalo (zřejmě správně), že v tomto filmu se zesměšňuje právě vietnamský konflikt. A to byla (a je) škoda, protože tyto okolnosti odvedly diváky od skutečně odvážného filmařského počinu. Lesterův frenetický styl už byl všeobecně znám, ale v tomto filmu do svého filmařského slovníku přidal cosi nového - nejvýrazněji se to projevilo tím, že každý zabitý voják se vrací do filmu, a to v jiném světle a barvě (je těžké to popsat, to byste musíte vidět).

Ohlas dobového tisku: John Lennon ve filmu působí namíchnutě a zároveň vtipně a duchaplně. Těch několik málo lidí, kteří se přišli na film podívat, vlastně přišlo kvůli němu. Velmi rád bych tento film viděl znovu. Byl bych také rád, kdyby jej všichni lidé, kteří na něj tehdy nešli (ať už z jakéhokoliv důvodu), shlédli poprvé. (oficiálny text distribútora)

Junk

Nema to na knihu a nepomohol ani Lennon. Odporucam precitat knihu, na nej sa zasmejete od zaciatku az do konca...(A podla mna je lepsia ako Hlava 22) ()

Lucky001

Film mi připadal až příliš kostrbatý a nesrozumitelný, kniha je daleko věrnější a opravdu všechno co je v jakékoliv knize nelze vměstnat do 120 minut filmu... ()

Kubas1994

Vedle knížky tenhle snímek u me určíte neobstojí, ale i na predimenzovanost a absurnost se mi to fakt libilo, i diky Johnu Lennonovi, kterému nemuzu dat prumerné hodnocení :-) ()

CyWilly odpad!

Odpad dávám prostě proto, že Ryaovo Jak jsem vyhrál válku je jedna z mých nejoblíbenějších knížek, která pomocí mimořádně suchého britského humoru funguje jako skvělé protiválečné dílo. Udělat z toho takhle trapnou, nevtipnou, rádobyuměleckou a nekoukatelnou krávovinu je doslova napřesdržku. A nemám kvůli tomu rád Lennona. ()

MM1979 odpad!

Kniha je opravdu úplná bomba, budete se nahlas smát! Film ale pokazil, co mohl, tak to už holt bejvá... Kdo četl knihu, tak musí být věru znechucen a jistě to ani nedokoukal! Scénář je opravdu hodně volnou adaptací, snad použili jen název a jména postav. Důležité scény chybí, jiné jsou naopak přidané - volně vymyšlené, jako by někdo měl film z války a pak ho dodatečně napadlo využít slávu knihy. Jinak to snad ani není možné, protože s knihou, co jsem četl, a moc se u ní bavil, to nemá zhola nic společného. A kdo ji nečetl, tak u tohoto filmu ho vůbec nenapadne, že je to natočeno dle výborné klasiky, která patří mezi nejlepší humorné skvosty. Autor scénáře a režisér knihu nemohli číst a musí být potrestáni! ()

bighead

Film jsem si dal hned po přečtení knihy.Kniha se dá přečíst,ale nic extra vtipného tam není.Na Hlavu XXII nemá.No a film?Do půlky je to tragédie,pak se to trochu rozjede,ale ani Lennon tento film nemůže zachránit. ()