Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

Inusa

Mám to ráda od děcka , a jakožto holce, mi westerny a kovbojky říkaj to samé co fotbal, tak tohle je pro mně nejlepší western. A pokaždé brečím, jak mu na závěr vrazí tu harmoniku do huby a on si vzpomene...No a samozřejmě skvělá hudba. ()

route60

Král všech špagety westernú a westernú vůbec, Sergio Leone ve vrcholné formě, krásná Claudia Cardinale, prvotřídní zmetek Henry Fonda a především geniální hudba Enia Morriconeho která Tenkrát na západě jen umocnila. ()

steinbauer81

Můj nejoblíbenější film vůbec. Ale ne kvůli hudbě nebo něčemu takovému. Spíš je v něm vidět, že praví chlapi už vymřeli. Dřív stačilo škubnout koutkem oka, dneska se musí vykecávat a ještě vulgárně. ----------- Dřív se zastrašovalo takle: A: Máte pro mě koně? B: Zdá se jako by nám jeden scházel. A: Ne, dva jsou tady navíc. Jak by to bylo asi dneska: A: Já se Vás nebojím vy ******! B: To bys měl, protože mi ty rozmlátíme lebku! A: Na to nemáte suchaři! ()

calculus

Tento film je pro mě tak v půli cesty mezi westernem a velkou romantikou. I karty jsou tady rozdány trochu netradičně. Tajemný Harmonika, co "neumí jen hrát, ale umí i střílet", k němu jeden docela hodný bandita a hned několik zlých. A samozřejmě ještě jeden "ukrutně špatnej chlap". Ten padouch nesejde z tohoto světa jen tak, ale rovnou v nejlepší závěrečné scéně, kterou kdy kdo ve westernu natočil. Charles Bronson, Henry Fonda, Claudia Cardinale, co víc si můžeme přát... ()

jack_scott

SIX STARS. Bronson je drsný, že byste si o něj nabrousili nůž, Fonda slizký jako had , CC nádherná jako květ....Leoneho styl,spolu s jejich famozním herectvím ze snímku učinilo skutečně kultovní počin westernu. Prostě super. Asi jediný film s Charlem Bronsnem, kde je mi jeho postava sympatická...dost možná jeho nejlepší film vůbec. ()

avonetka

Já snad i věřím, že mnozí z těch, kteří kdysi dávno (stejně jako moji rodiče) shlédli tento film úplně poprvé v kině při jeho české premiéře, sedí v sedadlech naprosto nabitého a ohromeného sálu ještě dodnes…. Věděla jsem od nich, že to musí být něco mimořádného! Moje první seznámení s tímto filmem bylo jen černobílé a s mizerným zvukem. Přesto to byl zážitek. Vidět to na širokoúhlém plátně a nádherně ozvučené, asi tam sedím dodnes také. Nejkrásnější filmová hudba na světě! použitá ve správných okamžicích. A přes slzy neuvidíte…. nebo se vám alespoň srdce rozbuší. ()

VanBradley89

Dokonalost. V každé vteřině, v každém filmovém políčku. Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. Jen bych dal cokoliv za to vidět jej ještě jednou poprvé. Z každým dalším shlédnutím mě to baví a dokážu si to kdykoliv užít, ale ten pocit poprvé. To už se nikdy nevrátí. ()

kobras5

A je to tu, další top snímek, který já nemůžu vyzdvihnout, ba naopak mi připadá, že jsem se díval na naprosto něco jiného, než-li ostatní, ovšem název filmu odpovídá tomu, co hodnotím, tak teda nevím. Tak a tady malý výčet toho, co mně osobně se na filmu nelíbí. Dlouhé, utahané scény, které absolutně nic neřeknou a pouze prodlužují stopáž. Hudba... opravdu s prominutím zahrát jednu písničku na harmoniku mi přijde jako dost přeceněné a zbytek soundtracku mi až na jednu melodii taktéž moc neladil k této žánrovce. Příběhově nedosahuje tak vysoko, jak bych od něj očekával a ke konci to bylo s těma prostřihama do minulosti dost zmateční. Rozhodně tohle za vrchol westernu nikdy považovat nebudu, naopak spíše za podprůměrný snímek. 50% (viděno česky). ()

mArtinko5MB

Proti nikomu nič, ale na westerny proste nie som. Pred pozretím som bol dosť skeptický, ale povedal som si - možno motyka uderí a budem uchvátený. Nestalo sa žiaľ tak, nie že by som žiadny western nevidel, ale toto je hardcore kúsok z westernu a podľa recenzií ostatných je to kúsok kvalitný. Mne však toto nič nehovorí a to možno aj preto, že viem oceniť viac sci-fi ako toto. Western ako taký mi už nič nevraví a je to pre mňa prakticky "vyhynutý druh". Neberiem však umenie, filmové spracovanie sa mi vážne páči. Pretiahnuté scény, uprené pohľady, málo rozprávania. Miestami som mal pocit, akoby som pozeral Drivera (myslené štýlom scén). Preto aj *** (môže za to aj toľko omieľaná hudba v ostatných recenziách), klamal by som, ak by som dal viac a prispôsobovať sa väčšine nebudem, o tom je objektívne hodnotenie. ()

bart-leby

Nepočítám, kolikrát jsem tento skvost viděl. Každá projekce mě vždy znovu spolehlivě dostane… Závěrečný Final Showdon je ryzí filmovou symfonií s neskutečně silným katarzním nábojem. ()

lobo87

Konečne som sa dostal aj k tomuto westernovému klenotu. Leone natočil film, ktorý sa stal nesmrteľnou klasikou žánru a tým najlepším v rámci neho. Kľúčovú rolu zohralo skvelé obsadenie, počnúc Bronsonom, prekvapujúco obsadeným Fondom a femme fatale Claudiou Cardinale. Najviac sa mi páčil úvod a mystické finále, ale najlepšou scénou je pre mňa prvé stretnutie Harmoniky s Cheyennom v bare, ktoré má neskutočnú atmosféru a napätie. Práve tá je, pri relatívne jednoduchom príbehu pomsty, najdôležitejším prvkom filmu. Leone vedel, čo chce a presne to natočil. Bol to skutočný filmový umelec. Nadpriemerný western však k maximálnemu hodnoteniu vystreľuje hlavne Morriconeho famózna hudba. Každá jedna téma je perlou na poli filmovej hudby. A práve tie robia z tohto filmu to, čím je. Najlepším westernom všetkých čias... 85% ()

Gig

Vše bylo řečeno. Já jen doplním otázku plnou očekávání, zklamání i naděje: "Vrátíš se? - Možná...." A já dodám vrátí se, vznikne opět obdobný skvost?.... Jen doplním. Co dělá tento film westernem číslo jedna je i hudba. Proč? Nejen, že je úžasná, ale každá postava má svůj motiv - Šajen, Frank, Harmonika, Jill, pan vláček,.... Navíc oproti Hodnému, ošklivému a zléme je tento western víc americký než špageti. Okořeňuje to i ženský element v podobě Jill oproti dříve jmenovanému. Ještě musím uznat původní dabinng České TV. Moravec coby Fonda a Bartoška coby Bronson jsou nepřekonatelní. A i v menších rolích - cesta dostavníkem s Jill - Ilja Prachař. Genialní texty. "Jestli to přežije, řekne ti Adios" coby "Jestli to, přežije, vejde do dveří a řekne Ádie".... ()

Sakulnikov

Tuším, že vše, co napíšu už bylo mnohokrát řečeno, ale stejně se neubráním napsat to. Prostě bravo! Zvláště hudba celý film pozvedává. Už prolog čekajících mužů a scéna s mouchou naznačují, že půjde o výborný film. Osobně mám z Leoneho filmů radši Hodný, zlý a ošklivý, ale i zde je strhující děj s jemným humorem. A Claudia Cardinale je jen třešničkou zdobící celý film. ()

Metal.God

Mám velmi rád pomstu, tak proč se mi tento film nelíbil ? No asi to bude tím, že příběh je teoreticky o ničem. Dobrá, začátek je tak na 3 až 4 hvězdičky, ale pokračování je nudné a zdlouhavé. Postavy jsou celkem dobré a to především Cheyenne. Hudba patří k určitě těm lepším, ale tento film si ji nezasloužil. Podle mě jeden z nejhorších filmů. ()

elanista1

Stojím si za tým, že je to najlepší film aký bol kedy natočený a jednoducho viem, že už nič lepšie nepríde, preto nebudem hodnotiť lebo 5 hviezdičiek je málo. ()

hoffman.jan

Na začátku musím říct, že nejsem (snad mimo Vinettoua) fanouškem westernového žánru. Od Tenkrát na západě jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Výborný film s výbornými herci s výborně vymyšleným scénářem. Co mě ale dostalo, byla naprosto dokonalá hudba - definitivně jedna z nejlepších, ne, oprava, nejlepší. Film jako celek se mi zdá lehce lehce přehodnocený, ale každý má hold jiný vkus. Ačkoli kladné a záporné postavy byly jasně dány, nikomu jsem vyloženě nefandil, a to je pro mě osobně dost podstatná vada na kráse - opět však upozorňuji na svou averzi vůči westernům, a tudíž je to čistě můj subjektivní pocit. Tu pátou hvězdu dávám čistě za tu úžasnou, skvělou, epickou, srdcervoucí, dokonalou hudbu. ()

Honzulik

Tenkrát na Západě (Once Upon a Time in the West) - Tak toto je dle mého názoru naprosto zaslouženě jeden z nejlepších westernů jaké jsem kdy viděl ! A samozřejmně 5*. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)