Vtedy na Západe

• Československo Tenkrát na Západě (viac)

Opustená železničná stanica, na ktorej traja muži trpezlivo čakajú na príchod vlaku, je legendárnym prológom jedného z najslávnejších westernov v dejinách svetovej kinematografie. Tých troch poslal pištoľník Frank, aby sa postarali o tajomného cudzinca, ktorý si chce s Frankom vybaviť nejaké staré účty. Keď na malej stanici príde k nevyhnutnej prestrelke, vyvraždí Frank so svojou bandou rodinu farmára McBaina, tesne predtým, ako na ranč prichádza McBainova nová manželka Jill... (STV)

Cl3ricK

Fakt skvělý film. Hudba naprosto bezchybná, Leone ze všeho vytáhl maximum, ale přece jen se mi více líbil Eastwoodův Modroočko. Asi tohle trochu postrádá epičtější finále. P.S. Vidět tohle poprvé v kině byla paráda. ()

Joe321

Netřeba se rozepisovat... - "And Frank?" - "Frank sent us. - "Did you bring a horse for me?" - "Well... looks like we're... looks like we're shy one horse." - "You brought two too many." ()

/Pablo

Vše již tady bylo řečeno, takže nelze než konstatovat: nejlepší western všech dob a jeden z nejlepších snímků všech dob. Výteční herci, výborný scénář, podmanivá hudba, precizní kamera a samozřejmě dokonalá režie. Zkrátka neskutečný zážitek. Obě scény (úvodní a závěrečná) vstoupily svou vyjímečností do dějin kinematografie. Pro mě osobně nejoblíbenější film. ()

ZoltanCZ

Geniální western. Obrovská ostuda pro akademiky, kteří "zapoměli" nominovat snímek na Oscara minimálně za nádhernou hudbu, kterou složil italský mág Ennio Morricone. Navíc by měl každý zúčastněný herec dostat cenu za charisma, brilantní režii Sergia Leoneho nemusím komentovat. Ne nadarmo se už nějaký ten pátek Tenkrát na západě vyhřívá na vrcholu mého Top 10. ()

balba

Jeden z nejznámějších westernů.Henry Fonda v roli výtečně podaného padoucha.Za pozornost stojí také známá , dnes už klasická hudba Ennia Morricineho. ()

Lischai

Nejvíce se mi zamlouvá uchopení trojice hlavních hrdinů, kteří jsou podivně šedí, nejednoznační a teprve postupně se rozkrývá, kdo je hodný a kdo ne. Celkově poctivý western. ()

Martin741

Tenkrat na zapade je pre mna najlepsi western, aky vobec bol natoceny. Vyborne su dlhe zabery scen, tak typicke pre rezisera Sergia Leoneho. Zvykol som si na ne v dolarovej trilogii a tu sa mi zda, ze su este vycibrenejsie a zrezirovane este s vacsou laskou. K tomu sa pridava vyborny pribeh, ktory nema zmysel rozpitvat, aj tak vsetci vedia o com je .... Herecke vykony su proste perfektne... vedie suverenne Henry Fonda. Westernova nadhera, tymto filmom sa Sergio Leone zapisal zlatymi pismenami do svetovej reziserskej elity. 100 % ()

Wiikii

Tohle se dá nazvat skvost, který se může pyšnit jednou z nejdokonalejších filmových scén, která kdy byla natočena. Mluvím o začátku snímku, kdy ti zlý, čekají na "Harmoniku"(Charles Bronson) až vystoupí z vlaku. ... Naštěstí to není jediná scénka co stojí za zmínku, ale celý film je jak jsem psal skvost. .... HODNOCENÍ: 99% (5*) ()

vydumnica

Once Upon a Time in the West. Vtedy na Západe je film, ktorý sa natáčal podľa hudby. Ennio Morricone a tá jeho hudba, to je na celom filme to najlepšie a nakrajšie a najnezabudnuteľnejšie. Westernov som vo svojom živote veľa nevidela, ale toto je naozaj veľmi dobrý film. Pomalé tempo mi vyhovovalo. Piatu hviezdičku som nedala preto, lebo novší film Sergia Leoneho Vtedy v Amerike sa mi páčil ešte oveľa oveľa viac ako Vtedy na Západe a neboli tu skoro žiadne postavy, s ktorými by som mohla sympatizovať. Claudia Cardinale je určite dobrá herečka, ale nemám k nej vytvorený špeciálny vzťah, predsa len nie je to herečka z mojej mladosti a vlastne z tej éry mám asi najradšej Audrey Hepburn. A Henry Fonda? Chudák, keby to len vedel, že som ho v postave Franka vôbec nespoznala. Asi som nečakala, že by nehral kladnú postavu. Pomýlila som si ho s iným hercom. Ostatných hercov vôbec nepoznám, ale dobrí boli aj Charles Bronson (Harmonica) a Jason Robards (Cheyenne). Páčili sa mi tie scénky, ako chodil Cheyenne na kávu k vdove Jill. "Did you make coffee?" Vtedy som si pomyslela, ako dobre, že nemusím každé ráno zakladať oheň, keď chcem piť kávu. Naozaj ma mrzelo, že som si po takmer troch hodinách nevytvorila bližší vzťah k postavám, ktoré boli síce zaujímavé, ale také tajomné, že skôr mi boli ukradnuté. Prostredie divokého západu veľmi pekné. Hudba je za 5* a zaslúžila by si Oscara. Trošku som váhala, či si najskôr nepozrieť tú westernovskú trilógiu, no napokon som zvolila tento samostatný western. Jill: "Mrs. McBain goes back to civilization. Minus a husband and plus a great future." Dodatok: Na veľkom plátne by to bolo parádne, to by som asi ešte pridala hviezdičku. ()

MrPierc

SHOCK = Scénář + Hudba + Obraz + Celý film + Kamera = SHOCK. Prostě filmový šok ! Sice ze začátku dosti jednoduchá zápletka, ale ke konci prozříte a zjistíte důvod konání onoho Harmonikáře. Hudba je jako vždy úchvatná od Ennio Morriconeho ( zatím jsem vždy poslouchal jen hudbu z toho filmu, ale film jsem viděl celý až nyní ) - perfektně doplňuje momenty a vyhrocuje nervy při vrcholné scéně až k prasknutí ( ne neni to techno :-D ) - nejvíce se mi líbil účinek docela pohodové hudby při tragickém umírání toho, co se pořezal při holení. Obraz je tak filmově čistý = nejlepší je ovšem na začátku na nádraží - krajinové scény a vůbec všechny obrazy z filmu jsou perfektní. Celý film je o touze lidí, kteří prahnou po svém snu - každý v tom filmu z těch hlavních postav o něco bojuje (Železničář, prostitutka, Henry Fonda, Ten co se pořeže při holení, Charles Bronson ) . Kamera nejvíce pracuje hlavně na začátku na nádraží svými blízkými záběry lidí u obličeje. Také byly velmi pěkné záběry se zaostřováním a rychlým střihem. Ovšem naprosto nejlepší co tento film dělá legendou je Henry Fonda = jeho modré nevinné oči a úsměv, který zabíjí !!! Je fascinující, když vidíte jeho zarostlou tvář, které dominují dvě propalující modré oči !!! Zahrál přesnou postavu hajzla a typ muže Macho. Charles Bronson = pan Harmonika se svýma smutnýma očima jako jeho sok. ()

Petoss1

Videl som jeden z najlepších westernov s prekrásnou hudbou a Claudiou Cardinale. Dá sa povedať že začiatok filmu skoro bez dialógov ma bavil pretože som si užil krásnu krajinu a začal som spoznaváť že ticho je niekedy viac ako slová. Je to dlhé, ale sám som prekvapený pretože som sa nejak extra nenudil, v podstate sa vždy niečo deje i keď prvá hodina sa nedá porovnávať s tou druhou. Viem že je to klenot kinematografie a ani nemá veľa nedostatkov no na mňa to momentálne nezapôsobilo 80% ()

Caym

Poetický western, heslo filmu: mluviti stříbro, mlčeti zlato. Hra se zvuky, dlouhé záběry a důraz na oči, tvář. Zajímavý příběh, scénář občas zavtipkuje a příběh se pěkně rozbaluje jako bonbon, kameře se také nedá nic vytknout (klasické rychlé nájezdy, podhledy, důraz na detail), takže jediné, co mě odrazuje od pěti hvězdiček, je holt ta délka - vznikají hluchá místa, což je prostě mínus, protože po Sedmi samurajích člověk zjistí, že i tři hodiny mohou být nacpané tak, aby hluchá místa nebyla a člověk se nenudil. (a bonusové malé mínus ještě za sladký hudební motiv s ženskými vokály- jediný ze tří, který během filmu začne nudit) ()

cariada

Dnes už legenda mezi westerny. Ústřední píseň je nazapomenutelná, jak ve filmu tak v českém podání . Začátek kdy je postřílena rodina je asi nejznámější z celého filmu. ()

Attta

Co tenhle film bezpochyby umí je diváka napnout jak strunu výbornými napínavými scénami, při kterých jsem místy téměř nedýchal. Hned od prvních minut tajemného ticha, doplněné zvukem větrného kola, jsem ani nemuk a "zažral" jsem se do filmu jako hladový somálec do chleba. Tahle fascinující hudba mi vnucuje myšlenku, že tak s citem dokreslnené scény hudbou snad už nebude mít nikdy žádný film. Krásé záběry, fascinující scenérie. Vynikající western, vynikající film, mohu jen doporučit. ()

carlos 2010

Asi najlepší western všetkých čias. A asi to tak aj ostane. To, že nedostal Oscara ešte zvyšuje jeho hodnotu. (A ešte k tomu aj nezabudnuteľná hudba.) ()

WoWoW

Tenkrát na Západě je něco nepopsatelného. Já totiž asi neumím ani slovy vyjádřit, jak úžasný a brilantní a mnou milovaný tenhle film je. Řeknu to asi takhle, film si neumím představit bez westernu a western si neumím představit bez Tenkrát na Západě. Když by se dnes někdo pokusil o to překonat tohle veledílo má smůlu, tohle totiž nedá. Co mu k tomu chybí? Tak zaprvé nevím jestli ještě existuje člověk jako byl Sergio Leone. On měl totiž až nadlidský cit pro dobro a zlo. Byl to totiž génius v tom ukazovat, že neexistuje černá a bílá je pouze šedá a né všechno dobro je dobrý a zlo zlý. Tak to prostě nefunguje a o tomhle mě i zde neustále přesvědčoval. A co je nejdůležitější, tak úspěšně. Další problém, proč už tenhle film nikdo nepřekoná je Ennio Morricone. Vlastně se dá říct, že husí kůže mi po zádech chodí jen při představě soundtracku, nemusím ho ani slyšet. Z mého pohledu je to nejlepší soundtrack všech dob. No a pak je to ještě jedna důležitá složka. Jsou to Fonda, Bronson, Robards a anděl Claudia Cardinale. Byl by problém vyrovnat jednoho toho herce. Najít pak čtyři je čístá utopie. Nyní už stačí dodat jen, že je to nesmrtelná a neokoukatelná klasika. A navíc prakticky nestárne, škoda že lidé co ji dělali ano. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

Tarantino konečně ulovil Morriconeho

13.07.2015

Quentin Tarantino miluje hudbu Ennia Morriconeho a mnoho let usiluje to, aby slavný italský skladatel ozvučil jeho film. Především westernová legenda, jejíž tvorbu jste slyšeli třeba v Tenkrát na… (viac)