Boj s terorizmom nadobúda úplne iné rozmery. James Silva (Mark Wahlberg) práve dokončil so svojím tímom zdanlivo úspešnú operáciu, kde zneškodnili agentov KGB. A dostáva ihneď novú úlohu. Má nájsť stratenú zásielku, kde bolo cézium, ktoré slúžilo na výrobu špinavých bômb. Na veľvyslanectvo USA však dorazí radový policajt Li Noor (Iko Uwais), ktorý chce získať azyl výmenou za informácie vedúce k nájdeniu látky. Informácie sú zašifrované na disku, ktorý priniesol. Ten sa však za 8 hodín sám zničí. Kľúč má iba vo svojej hlave Li... (TV Markíza)

gamer11

Film je nabitý akciou a napätím. Berg je známy svojou schopnosťou nakrúcať akčné scény a v 22 miloch to opäť predviedol. Akčné scény sú dobre choreografované a dynamické. Wahlberg je v hlavnej úlohe presvedčivý. Hrá Silva ako tvrdého, ale spravodlivého muža, ktorý je odhodlaný chrániť Noora. Uwais je tiež dobrý vo svojej úlohe. Jeho bojové scény sú pôsobivé a realistické. Film má však aj svoje slabé stránky. Dej je pomerne jednoduchý a predvídateľný. Niektoré postavy sú ploché a ich motívy nie sú vždy jasné. Celkově je film 22 mil slušnou akčnou zábavou. Ak hľadáte film s množstvom akcie a napätia, tento film vás pravdepodobne nesklame. ()

leafroller

Naprosto fascinující svědectví o nezákonných praktikách amerických tajných služeb. V době, kdy nás bulvární média straší imaginární čínskou hrozbou, zde máme nezákonné sledování a vniknutí, velmi ponižující zacházení a mnoho dalších zločinů, a to prosím během prvních 10 minut filmu. Další děj tento šokující dojem jen umocňuje a utvrzuje. Na ponejprv bylo dojmů až dost, uvidíme, co na podruhé.70% ()

K1K0

Už som videl aj lepšie pravdupovediac no celkom solídna naháňačka pod rukou Wahlberga, ako narušeneho vojnoveho veterána na čele skupiny tejto protiteroristickej misie, to musí odsypat a veru nie je čas na srandy. ()