Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Keď Davidovi zmizne jeho jediná dcéra Margot, polícia spustí pátranie. Po 37 hodinách však nemá jedinú stopu, a tak sa David rozhodne pozrieť niekam, kde zatiaľ nikto nehľadal - do dcérinho notebooku. Pomocou jej počítača a rozhovorov s jej priateľmi David odhaľuje dcérine tajomstvá a zisťuje, že Margot nebola zďaleka tou dokonalou dcérou, za ktorú ju považoval... (Itafilm)

(viac)

Videá (2)

Trailer 3

Recenzie (460)

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Tematicky to nie je zlé, ale tá forma, uf, tak neviem, ale pozerať sa celý film ako by na Skype, to sa mi vôbec nepáčilo. Viem, že je to moderné, ale to neznamená automaticky kvalitné. Je tu istý prínos. Poukázanie na to, čo všetko nechávame na nete, aké stopy. Súkromné firmy ako google vedia všetko o našom pohybe, vie to aj tá krabička, čo nosíme vo vrecku. Je to na zamyslenie, veľkého brata mám v anále, ale začína byť čoraz väčší... ()

luka4615 

všetky recenzie používateľa

Od snímku Searching jsem nečekal vůbec nic. Myslel jsem, že se bude jednat jen o další podprůměrný počin, který po nějaké době vyšumí do ztracena. Avšak k mému velkému překvapení je to právě naopak. Searching je totiž hutným dramatem, které Vás ve svých nejlepších momentech zcela pohltí. Všechno od užitého stylu zobrazení na obrazovce počítače či displeji telefonu až po soundtrack a herecké výkony funguje tak jak má, takže se před Vámi na ploše čítající 101 minut rozestře originální a skvěle odsýpající podívaná s překvapivým "plot-twistem". Tohle se až na pár menších zaškobrtnutí moc povedlo. Skvělá práce! „I didn't know her. I didn't know my daughter.“ ()

Reklama

Zeck 

všetky recenzie používateľa

Směšně nerealistická kriminální zápletka zaobalená do až iritujících video screenů monitorů, displejů a obrazovek, skrze které se celý děj odehrává. Iritující je to především z toho důvodu, že se nejedná o nic originálního a přesně tímto způsobem vzniklo už před lety několik filmů, které byly ve většině případech propadáky a šílenost v dvouhodinovém pozorování pracovní plochy hlavní postavy byl jedním z hlavních důvodů, proč tomu tak bylo. Aktuálních 84 % u tohoto hypu mě tedy poměrně šokuje, jelikož na rozdíl od těch hororů kde jeden klik myší mohl znamenat smrt, zde vysloužilý MCBP hláškař a zoufalý fotr předvádí až tristně fádní klikačku na facebooku, což je asi to nejnapínavější, co za celý film předvede, krom "šokujícího" odhalení fake profilu s profilovkou z fotobanky. Kouzlo nového a nevšedního napětí z notoricky známého prostřední každého uživatele internetu zde neexistuje, protože to zkrátka nic nového není, takže člověk po příjemné stopáži dojde k závěrečným titulkům a zjistí, že technické zpracování filmu viděl už šestkrát jinde (a lépe) a samotná pointa je tak stupidní, že to vlastně ani nestálo ze zhlédnutí. 50 % ()

classic 

všetky recenzie používateľa

Pozdávala sa mi zvolená forma samotného nakrúcania tohto tak trochu atypického, sviežeho, filmového dielka, i keď ja osobne nie som bohvieakým sympatizantom vlastností, T_U_ , prezentujúcich sa. « Dnes si môžte nakrútiť svoj vlastný malý filmík na mobilný telefón, ktorý sa čoraz viac približuje technológiou dobrej FULL HD kamere». Mladý, začínajúci režisér Aneesh Chaganty sa rozhodol vymeniť „ťažko-tonážne” kamery za miniatúrne laptop-kamery, najnovšie mobily, kedy hlavná postava David Kim často komunikuje cez I.N.T.E.R.N.E.T. , pravidelne sem vkladá videá svojej pubertiackej dcérky Margot, ktorá čochvíľa záhadne zmizne, a odvtedy sa z jej otca stáva internetový závislák, snažiaci sa vypátrať, kam zmizla nezvestná Margot ? Toto pátranie je výhradne sprostredkované cez tieto „elektronické hračky” , síce do procesu vstúpia i média, pre ktorých sú takéto reportáže doslovným chlebíčkom, z pohľadu ich strany sa taktiež dívam na film, alebo sympatický tatko David NIKDY neodlepí zrak od monitoru, a keď som zase pozoroval jeho verbálnu komunikáciu, tak som si spomenul na svojho šéfa, pre ktorého je mobil extrémne podstatný. David volá, behá po mnohých sociálnych sieťach, hľadá, pátra, skúma, rieši nezodpovedané otázky, že Ty si ani svoju neplnoletú dcérenku poriadne nepoznáš ? Ako sám postupne zisťuje, tak nie ! _ Sám strávim pri počítači, napríklad hodinu-dve denne, tak si to teraz znásobte priemerne 10-15 krát= abnormálny časový úsek Davida Kima. Je posadnutý, ale má k tomu dôvod. «Ľudia povedia na nete o sebe všetko, čo sa dá pomerne ľahko zneužiť, čo aj rázne predkladá tento snímok. Nástrahy číhajú úplne všade. Nie som fanúšikom sociálnych sietí, ktoré sa mi vidia, ako dementné, sú bez-významné, ja sa na www venujem maximálne písaniu o filmoch, čo mi príde oveľa zmysluplnejšie, ako sa chvastať, že mám stovky „virtuálnych priateľov” . Z facebooku sa hlúpne...?!» PS: Scenár je plný zvratov, nástrah a samých účinných prekvapení, len tvorcovia na konci zachádzajú, tak trochu, do extrému, z čoho mi vlasy dupkom stoja ! ()

silentname 

všetky recenzie používateľa

Myslím si, že ak je tento mesiac v kinách jeden film, ktorý by ste mali vidieť, tak potom jednoznačne budem hlasovať za "Searching". Myslím si, že ide o vynikajúci film spracovaný skvelým spôsobom, ktorý mu dodáva všetku potrebnú autenticitu a podklad k tomu, aby sme tu mali jeden z najlepších filmov roka. Je to fantasticky odrozprávané, je to vynikajúco odprezentované a výsledne sa dostaneme k absolútne skvelému finále, ktoré nebudem spoilovať. Osobne som zhodnotil, že je veľmi ťažké okomentovať tento film bez toho, aby človek niečo nenaznačil alebo nezospoiloval, ale pokúsim sa o to. Takže poďme na to. V prvom rade veľmi pochválim Johna Cho. Je absolútne fantastický v role, ktorá mu maximálne sedí. Priam mu verím, že Margot je jeho skutočná dcéra a skutočne chce nájsť svoje stratené dieťa. Tak veľmi dobre túto rolu predal. Debra Messing je rovnako vynikajúca. Role detektívky sa chopila správne a všetky momentky, ktoré tu má jej verím naplno. Postup, ktorý sa rozhodne David zvoliť na to, aby našiel svoju dcéru mi prišiel veľmi logický a správny. Okrem toho by som povedal, že film nás vie aj veľmi dobrými spôsobmi zmiasť. Len súčasne to ukazuje, že internet nie je miesto, kde človek môže dostať jednoznačné a správne odpovede. Veci môžu byť klamlivé. Slová môžu byť klamlivé. A pod povrchom sa skrýva niečo úplne iné. A okrem toho sa tu skvele ukáže aj to tínedžerské sociálne pokrytectvo, ktorého je plný svet. Poviem to takto. Je tu scénka, kde sa David rozpráva so spolužiačkou Margot, nakoľko je to posledná osoba, o ktorej vie, že ju videla živú. A povie mu, že ju ani poriadne nepoznala a kamošky neboli. O nejaký čas neskôr však urobí srdcervúce video, kde bude hovoriť, ako to bola jej najlepšia kamarátka a aká je z toho všetkého nešťastná. Pokrytectvo za lajky. Skvelé. Ale smutné je, že to je skutočná realita tohto sveta. Internet je hold plný klamstiev. To sa tu ukazuje skvele. Okrem toho sú v tomto filme scénky, na ktoré úprimne nezabudnem, ale nakoľko by som išiel do veľkých spoilerov, nebudem to tu hovoriť. Možno spravím veľký blog vo svojom denníku pre tých, ktorí spoilery budú chcieť. Ešte si to celé prejdem v hlave, ale asi by som mohol. Koniec koncov, o tomto filme sa toho dá povedať veľmi veľa. Hoci mi táto technika spracovania filmu nie je nová (len tento rok som videl rovnako vynikajúci film spracovaný formou skype komunikácie s názvom "Face 2 Face"), musím povedať, že to využil absolútne maximálne a perfektne pre príbeh, ktorý "Searching" hovorí. Vysoko odporúčam vidieť v kine, myslím si, že to oceníte. Určite lepší film ako bol "The Predator". Hodnotenie: A+ ()

Galéria (16)

Zaujímavosti (52)

  • V jednej zo scén na začiatku filmu je možné vidieť aktuálne témy v pravom hornom rohu obrazovky na Facebooku. Jednou z tém je jednoducho "Šaty". Toto odkazuje na fotografiu šiat, ktorá sa vo februári 2015 stala virálnym hitom na internete, keď diváci nesúhlasili o tom, či sú šaty čierne a modré alebo biele a zlaté. (Pat.Ko)
  • Veškeré počítačové operační systémy, programy a převážně webové stránky, byly pro film znovu vytvořeny a animovány v počítači. (Dr Lizal)
  • Hlavný herec John Cho (David Kim) v skutočnosti vyzeral mladšie, takže produkcia ho vo filme spravila starším tým, že mu pridala vrásky na tvári pomocou špeciálnych vizuálnych efektov make-upu, pretože jeho postava mala tínedžerskú dcéru. (Pat.Ko)

Súvisiace novinky

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

Režisér Wanted chystá vertikální blockbuster

14.02.2020

Pokud jste si právě přečetli nadpis novinky a netušíte, co si pod pojmem vertikální blockbuster představit, pak nemějte strach, to zatím totiž nikdo. Režisér a producent Timur Bekmambetov (Wanted,… (viac)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bolo zmenené