Útěk z vězení v Dannemoře

• USA Escape at Dannemora (viac)

Seriál Útěk z vězení v Dannemoře je inspirován útěkem z vězení v severní části New Yorku, k němuž došlo v létě roku 2015. Případ podivnější než fikce vedl k celostátnímu pátrání po dvou odsouzených vrazích, jimž pomohla uprchnout vdaná zaměstnankyně věznice, která s oběma muži dlouhé měsíce udržovala poměr. Benicio Del Toro hraje usvědčeného vraha Richarda Matta, hlavního strůjce útěku, který ve vězení působil nejen jako umělec, ale i jako zastrašující síla. Patricia Arquetteová hraje Tilly Mitchellovou, manželku a matku z pracující třídy, která má ve vězení na starosti krejčovskou dílnu. Ta s oběma muži naváže sexuální vztah a nakonec přistoupí na to, že jim do mraženého mletého masa schová pilníky, aby jim pomohla dostat se na svobodu. Paul Dano představuje Davida Sweata, usvědčeného vraha policisty, který k Tilly patrně chová skutečné city a neochotně se stane Mattovým partnerem v jeho komplotu. (HBO Europe)

Recenzie používateľa HellFire k tomuto seriálu (6)

Útěk z vězení v Dannemoře (2018)

Veskrze velmi jednoduchý, ale skvěle odvyprávěný příběh o útěku z vězení. Kromě velmi silných hereckých výkonů (Benicio del Toro jako tradičně vítězí na plné čáře, ale skvěle mu sekunduje Patricia Arquette) jsem celou dobu žasl nad silným režijním dohledem Stillera. Nepouští se do žádných experimentů, všechno je promyšlené a hlavně to dává smysl. Zaměřuje se především na vykreslení charakterů, takže nám postavy utkví v paměti. Po technické stránce mi učarovala práce s kamerou. ()

Part 1 (2018) (E01)

Úvodní epizoda velmi opatrně naznačuje, na co se vlastně máme těšit a zaměřuje se především na pár důležitých postav. Dějově tedy není příliš nabušená, ale o to ví mě bavilo sledovat režijní styl Stillera. ()

Part 2 (2018) (E02)

Tohle pomalé budování postav a vykreslování událostí, které nakonec povedou k útěku, mě fakt baví. Pomalu se nám to začíná komplikovat. ()

Part 5 (2018) (E05)

Už při sledování prvních deseti minut, kdy Paul Dano utíká ze své cely až k poklopu, jsem si vzrušením cvrkl do gatí. Snad poprvé v celém seriálu hraje originální hudba (o známé písničky jinak není nouze) a kamera následující našeho protagonistu je jednoduše dokonalá. Proplouvá úzkými prostory, aby se ladně přehoupla do pohledu první osoby a plynule přešla do širokého záběru, který je vyvrcholením předchozích 4 epizod. Takhle vynikající sekvence se jen tak nevidí, už vůbec ne co se seriálové tvorby týče. Dalo by se říct, že kamera je v téhle epizodě dalším z protagonistů, protože na sebe strhává pozornost a je vyloženě vyzývavá. ()

Part 6 (2018) (E06)

Tak trochu „show stopper“, ale přesto vynikající epizoda, která nám představí minulost našich tří protagonistů. Vynikne zejména kontrast mezi nočními a denními scénami. ()

Part 7 (2018) (E07)

Poslední epizoda má stopáž celovečerního filmu a i když by se dalo hodně scén vystřihnout, nemůžu říct, že bych se kdy nudil. Nikdy bych nevěřil, že sledovat lidi, jak chodí po lese, může být tak zábavné. Až po zhlédnutí posledního dílu jsem se odvážil přečíst o celém případě něco víc, obzvláště o osudu Seata (Paul Dano), který mě nenechal spát. ()

Ben Stiller zpátky za kamerou

Ben Stiller zpátky za kamerou

17.06.2020

Herec, komik a režisér Ben Stiller (Walter Mitty a jeho tajný život) po několikaleté pauze chystá další film. Stiller naposledy dělal oceňovanou minisérii Útěk z vězení v Dannemoře, jeho novinka… (viac)

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (viac)

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

Benicio Del Toro bude čelit rodinné krizi

14.08.2018

Benicio Del Toro (Avengers: Infinity War, Sicario 2: Soldado) už za sebou jednu spolupráci s režisérem Oliverem Stonem (Divoši, Četa) na kontě má. Nyní ho ale čeká opáčko, zahraje si totiž hlavní… (viac)