Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

LEATHERFAC

Vážení přátelé...Tak nějak moc nevím o čem nám to chtěl milý Spike vlastně vyprávět. O Samově synu - Davidu Berkowitzovi, nebo o Richiem, Vinnym? Spíš o těch dvou - Samův syn je tu jen jako záminka...Bohužel. Richie ani Vinny mě totiž vpodstatě ani jeden moc nezajímali. Brody se podle mě na roli rebelujícího punkáče hodí asi tak stejně jako Marek Eben... A roztančený diskofilní macho, kterému nestačí jeho výstavní nudná manželka a tak se chodí sexuálně vybíjet jinam...to opravdu není postava, která by mi mohla být čímkoliv blízká... i když zahrána byla skvěle a přesně. Na druhou stranu to celé mělo atmosféru, spoustu výborných scén a geniální temnou hudbu, navozující extrémně hustou atmosféru... Celkově velmi nevyvážený film, který se mi v něčem velmi nelíbil ale v něčem zase velmi líbil. Asi bych uvítal kdyby to byl film spíš o Samově synovi... ()

Michelle75

Film s hodně silnou atmosférou, drsnou,depresívní, divnou, noční New York se vším všudy. Mira Sorvino byla v té době v kurzu a Adrien Brody začal pořádně vystrkovat růžky. A ten uštěkaný pes, díky němuž to tady tak graduje, ajaj. ()

BlackTom

Ako som pretiahol polku New Yorku alebo Kinderpunk v akcii. Leeova 25. hodina sa mi páčila, a preto som sa na príbeh o Samovom synovi ako veľký fanúšik sériových vrahov tešil dvojnásobne. Zbytočne. Spike rieši všetko naokolo (klasika - rasizmus, drogy, mafia), len samotného Berkowitza rieši najmenej. Výber hercov je až na skvelého Adriena Brodyho priam žalostný, na arogantného čuráka Leguizama sa dá fakt pozerať len pod maskou v Spawnovi. K tomu všetkému sa nám Spikeov odporný suchársky ksicht s padnutými viečkami predvedie v zbytočnej miniroli reportéra. Veľké sklamanie. A predstaviteľ Berkowitza ma vyložene pobavil. ()

Cracker

Summer of Sam je vlastne prvý snímok od Spika, ktorý mi ale vôbec nesadol. Lee tentoraz svoj film situoval medzi taliansku mafiu, punk, psychopatického zabijaka(ktorý nápadne pripomína Zodiaca) a kurevníka Leguizama. Keď už som pri tých hercoch, viac nesympatické obsadenie som teda dlho nevidel. Príbeh je taktiež doslova 'pekná nuda'. V porovnaní so Spikovými staršími snímkami, a to najmä z prostredia ghetta, táto ''krimi dráma'' prehráva na všetkých frontoch. ()

purekritik

Po delší době fakt dobrej film. Je známo, že Spike Lee umí dokonale vystihnout atmosféru doby, tahle sranda není výjimkou. Se skvělým našlapaným soundtrackem, výbornejma hercema v čele s Brodym a samozřejmě s nezaměnitelným režijním rukopisem to dá dohromady kvalitní barvitej snímek a těch 140 minut uteče jak nic. Silný 4*. ()

Shakeus

Skvělý film. Spousta postav a hlavně Adrien Brody. Mám rád témata jako všichni proti jedinci, normální vs vyčnívající. Lynč na konci filmu je pro mě jedna z nejsilnějších scén filmu vůbec, a pak taky „klip“ Baba O´Riley, to fakt stoji zato. Jinak atmosféra 70. let, super. ()

Ripley

Těžko hodnotit tohle "dílo".První film Spike Leeho,který jsem viděl a asi i poslední.Čekal jsem normální film,proto také jsem byl tak otráven.Domníval jsem se,že půjde buď o klasický thriller nebo něco na způsob Texaského masakru.Bohužel ani jedno ani druhé.Rejžovi vůbec nešlo o to natočit film o masovém vrahu.Vraždy a samotná postava "Samova syna" je tu jen jako okrajová linka...bohužel.Lee natočil film o životě amerických postpuberťácích v sedmdesátých letech,což je mi promiňte mi ten výraz,u prdele.Jejich "problémy" mě vůbec nezajímaly a nudily.Vlastně vůbec celý film jen nudil,nic víc.Pro nezasvěcené:pokud čekáte krimošku...na tento film zapoměňte.Tento film mi opravdu nesednul,takže hodnotím jen slušné herecké výkony Leguizama/ Sorvino,dokonale navozenou atmosféru sedmdesátých let(film vypadá o dost starší) a kopulační scény. ()

cab

Vylet do New Yorku roku 1977, kde radi vrah pod oznacenim "Samuv syn" vrazdici pary nebo mlade divky. Pekne vykresleni barviteho obyvatelstva ctvrti, kde se prave vyskytuje besnici silenec a kdyz si policie nevi rady, tak musi zasahnout mistni milice nebo mafianske podsveti. Super fungujici mozaika bez prikraslovani ve svezim tempu se spoustou uzasnych malych velkych roli. 80% ()

Mičl

Dobově přesná sonda s kvalitní režií Spikea Leeho zachycující životy několika New Yorských lidí v době kdy v jejich blízkosti řádil vrah. Je trochu paradox, že v americe nevzniká víc kvalitních filmů o masových vrazích, když jich v americké společnosti působila celá řada. V tomto žánru si Summer of Sam stojí hodně dobře a jedná se o jeden z povedených příběhů. Každopádně tenhle Leeův pohled na věc mě zaujal a jeho herecká vsuvka mě vykouzlila i úsměv na tváři. ()

ti88na

Neznášam 70. roky a je to jedno z období, v ktorom by som skutočne nechala žiť. Tento film ukázal asi to najhoršie z najhoršieho, ale treba si priznať, že ide len o odvar toho čo sa deje dnes. Ale tí ľudia pôsobili ako odtrhnutí z reťaze, akoby morálka odišla na výlet na inú planétu. A do toho ešte nejaký psychopat vraždí ľudí a rozsieva strach a nenávisť, podozrenie voči každému, kto sa odlišuje. Krvavé leto na mňa pôsobil veľmi autenticky a realisticky. Žiadne pozlátko, príkrasy, hrdinstvo. Prispeli k tomu aj výborné herecké výkony. Inak nikdy nepochopím, prečo všetci tak šalejú pri výpadku elektriny. To naše potraviny by museli byť vyrabované každý deň :) ()

DannyBoy80

Spike Lee tentokrát neřeší otázku rasovou, ale je tady podobnost v tom, že pro změnu řeší velmi podobnou otázku, vypadáš jinak, tak seš divný, střet disca a punku. Lee se ale ponáří i do jiných zákoutí lidské mysli a chování. Spousta věcí je ze života. Atmosféru to má velmi solidní. Všichni hrají nadprůměrně, hlavně Brody. Nebýt pár scénaristických děr, dal bych za 5*. Takto jen velmi solidní 4*. ()

vander19

Spike Lee s Adrianom Brodym a hŕstou Italo-američov dokázal vytvoriť veľmý presný a výstižný príbeh NY City z roku 77´. Hlavne Adrien tu podáva nadpozemský výkon. Vďaka nemu a aj tomuto filmu môžeme krásne vidieť ako sa šíril a aj v akej podobe produkoval punk v USA. Je trošku odlišný od britského, ale podstatu má rovnakú. Podobne je to aj s disco hudbou, ktorá je hlavným podmotívom tohto filmu. Mladý ľudia sa stretávajú na párty, tancujú na hudobné šlágre čo dnes by ani na oldies akciách asi neuspeli a užívajú si horúce leto. A potom tu máme psychopatického vraha, ktorý týchto ľudí pomaly postupne si odchytáva keď sa vracajú z párty domov. Samozrejmosťou hudobno-vražedného filmu je aj láska, hlavne tá Vincentovy (Leguizamo) poriadne skomplikuje život. Má krásnu ženu, ale jemu to nestačí a nakoniec ako to už býva príde o všetko. Ja ale osobne si myslím, že najsilnejšou aj najsympatickejšou postavou je Brody. Je to dobrý chlapec, len pre svoje okolie je divný. ()

dormouse

Takový podivný retrothriller s neveselým obsahem, podmalovaným líbivou disko hudbou sedmdesátých let, která děsivou atmosféru dobře podtrhuje. ()

dehlie

popravde viac ako samotný príbeh o vrahovi samovi, ktorý však hrá len podružnú úlohu, ma zaujala krásna mira sorvino v roli donny a super típek adrien brody čoby richie. inak tí polomafiáni boli vážne na smiech. 70% ()