18. marec 1965. V kozmických pretekoch ZSSR ešte stále predbieha Spojené štáty americké, ale Američania už pripravujú let na Mesiac a ZSSR nesmie zaostať - sovietski kozmonauti musia ako prví podniknúť výstup do otvoreného vesmíru a naživo sprostredkovať tento úspech celému svetu. Posádku letu,  ktorá má uskutočniť tento priekopnícky čin, tvoria dvaja kozmonauti - veliteľ Pavel Ivanovič Beľajev (Konstantin Chabenskij) a druhý pilot Alexej Archipovič Leonov (Jevgenij Mironov). Na výrobu kozmických lodí Voschod 1 a Voschod 2, na doladenie technológií a výcvik kozmonautov zostáva veľmi málo času. Skúšobná loď explodovala v atmosfére, a preto je ďalší štart mimoriadne riskantný. Astronauti sa však cítia perfektne fyzicky pripravení a presvedčia vedenie, že podstúpia akékoľvek riziko. Po štarte letu Voschod 2 kozmická loď bezpečne vystúpila na obežnú dráhu, ale aby kozmonauti misiu dokončili a vrátili sa domov živí, budú musieť podstúpiť ešte mnohé náročné skúšky, vyriešiť veľa nečakaných problémov a úspešne zvládnuť životu nebezpečné situácie, akými sú napríklad nafúknutý skafander Alexeja Leonova v otvorenom vesmíre, ktorý mu znemožňuje návrat do kabíny, či otrava kyslíkom v dôsledku aktivácie senzora úniku vnútornej atmosféry, alebo manuálny zostup z obežnej dráhy s pristátím v neplánovanej oblasti na Urale a prežitím v drsnom permskom lese do príchodu záchranárov. (TV JOJ)

KozelB

Už delší dobu jsem se chystal na nějaký ruský film poslední doby a asi jsem trefil do černého. Moc dobré řemeslo a skvělí herci. Moc jsem se těšil na leonovuv boj se skafandrem, zde jsem trochu zklamán, ale 12 minutový boj s úzkou komorou je na film moc. Akce s kyslíkem také není úplně přesná, ale chápu, že náhoda a že špici kosmounat zavádí o páku, se do filmu také nehodí. Na konci mi chybí ta hromada sněhu co tam ve skutečnosti byla, typci stojí na skále, ale ve skutečnosti tam bylo přes metr sněhu. Moc rád bych viděl více filmu, které popisují osudy těchto výjimečných osobnosti a jedno jestli kopali za hvězdy se srpem nebo za hvězdy s pruhy. Doufám, že sám ještě zažiji nějaké vesmírné pionyry. Amatérský radista v trenkach byl cool! Škoda chybejici části se záchranným týmem. Zajímalo by mne, jestli hudbu složil sám velký ruský Hans Zimmer? Ale bylo to epic. 85% ()

Clowie

No páni, skvělý začátek, srovnatelný s Dobyvateli ztracené archy! Hlavní hrdina Leonov v podání Alexeje Mironova je sympaťák a neřízená střela a také skvělý pilot. Proto je vybrán do dvojice s racionálním Beljajevem, aby splnili úkol prevoschoditelstva - prvovýstup do vesmíru. Let se uskuteční, i když ještě není vše připraveno, kvůli rivalitě s Američany. Leonov úspěšně vystoupí do vesmíru, ale od té doby jde všechno k čertu. Ze všech sil jsem se bránila podívat na wiki, jak to dopadlo. A užívala si nádherný vizuál, o kterém by se nikomu v té době ani nesnilo - kontrast mezi tím, co viděli v řídícím středisku na Zemi, tedy to malé šedé zrnité cosi, a mezi barevným a s dokonalým rozlišením pohledu kosmonautů na oběžné dráze. Kosmonauti dosedli na zem a tam začala poslední etapa jejich příběhu. Přiznám se, že tady jsem nakonec nervově nevydržela a podívala se, jak to dopadlo. I můj muž v jednu chvíli přiběhl za mnou do kuchyně, zvolal - to je nervák, tam na té Sibiři! a rychle se vrátil, aby dokoukal zbytek. Jestliže se už na začátku filmu jevil jako jeden z hlavních hrdinů konstruktér Koroljov v podání Vladimíra Iljina, tak na konci hraje trumf. Skvělý film, opravdu skvělý. Ruský, samozřejmě, vždyť ho natočili Rusové, ale moc dobrý. ()

muffmuff

Typově srovnatelné s Gravitací, kvalitou ale úplně jinde. Gravitace mi přišla nudná, plná táhlých, nedůležitých a chorých dialogů. Spacewalker je perfektní, film mě pohltil od první minuty, když jsem čirou náhodou přepnul program v TV a už jsem se od filmu neodtrhnul. To už se mi dlouho nestalo. Pár herců, dobrý scénář, zápletka podle skutečnosti a skvělý film je na světě. 4*, klidně 85-90%. ()