Jeruzalém: Brána do pekel

• Izrael Jeruzalem

Dvě kamarádky se vydávají na prázdniny do Jeruzaléma. Brzy se zde spřátelí s židovským vojákem, arabským správcem hotelu a také mladým záhadologem. Nikdo z nich však netuší, že ve městě zrovna vrcholí ďábelská aktivita, ulice se plní démony a zombie a všem půjde o život... (TV Prima)

Cappuccino

No na jednej strane úplna hovadina, s množstvom nelogických činov postáv, ale zas, musím priznať, že som sa celkom bavil a veľa sa aj nasmial.. čo pri horore nie je zrovna chváleniahodné, nemám pravdu? A však čo, nejaký účel to u mňa splnilo, aj keď úplne odlišný ako malo. Ale v rámci prehliadky Jeruzalemu by mali byť spokojní všetci. Uvidíte z neho dosť, takže v podstate môžeme Jeruzalem označiť aj za turistickú prehliadku. ()

korbitch22

Námět ze kterého mohl být naprosto famózní horor, jenže je natočený tak špatným duem režisérů, že sem při jeho sledování občas nervózně koukal do rohu obrazovky, jestli na mě nevykoukne nápis SyFy Channel.Přes 45 minut posloucháte lámanou angličtinu několika přičmoudlých opékačů kebabu a sledujete hnusnou, blbou a uječenou píču, kterou bych jedním dělem poslal k modlitbám.Kromě námětu je prostě všechno špatně a když už konečně vypukne ta pekelná apokalypsa, uvidíte jen pár digitálních bubáků a asi tři povedený lekačky.Bohužel opravdu neskutečně zabitý film, který by si zasloužil větší rozpočet a hlavně tvůrce, kteří umí i něco jiného, než obsadit do hlavních rolí neskutečně nesympatické kokoty.Když v poslední scéně ta borka vzlétla i s těma brejlema, skoro už sem se hystericky musel smát.30%. ()

Aluska88

Jeruzalem se nakonec neukázal v tak špatném světle, jak jsem čekala. Hlavní ženské postavy jsou dokonalou ukázkou toho, že IQ "charakterů" ženských hrdinek v podobných hororech se zřejmě nikdy nezmění:) Dvě kámošky se vydávají na výlet do Izraele, ovšem nikoliv aby podnikly výpravy po historických památkách a krásách poutního místa. Hlavním cílem pro ně je za*ukat si, zahulit si, zapařit a až pak možná to ostatní. V letadle se seznámí s pohledným mládencem, který je přemluví, aby se s ním vydaly do Jeruzaléma. Nabídku od krásného neznámého bez váhání přijímají, tou dobou už mu udělily přezdívku Indiana Jones:) Jeruzalem má potenciál, myslím, že z něj však maximum nevytěžil ani náhodou. Nevím, proč jsem čekala, že "otevření pekelné brány" by mohlo přinést nářezový "Demon Mayhem", tak jak tomu bylo třeba v Chatě v horách. Ze samotných zmrtvýchvstalých tu totiž uvidíme jen trochu. Sem tam nějaký ten okřídlený démon, ale jinak žádná viditelná démonická anarchie se do popředí vlastně ani nedostane. A že by to mohl být mazec, kdyby jo:) I když závěr stojí za to. Google Glass jsou nápaditá vychytávka a nakonec se obě ty pindulíny daly i vydržet:) ()

corpsy

Aj keď si odmyslím, že found footage žáner zažil svoj vrchol iba dvakrát, občas sa našlo niečo, čo vedelo pobaviť. Aj napriek klišé, že si kameru, je už jednou v akej forme...mobil, klasika, či v tomto prípade brejle...beriete pomaly už aj na hajzel, aby každý videl vylučovanie, prišlo nejaké dielko, ktoré malo aspoň nejaký nápad a dalo fanúšikom porciu poctivej produkcie. V tomto prípade, ale nejde o nič také. ()

TheDon

Podle mýho jedno z nejlíp natočených eFeFek co kdy proběhlo před mým zrakem. To je velký plus. Další velký plus je město Davidovo. Prostředí je uchvancancující, temný uličky, zeď nářků a všechno co si funda hororu může přát. Teď k těm mínusům. Holčičí vejlet je sice kůl, jewish párty jsou neotřelý, ale je dobře, že si slečna ´smártbrejle´ ty brejle moc nesundává, bo je lehce ježibaboidní, navíc s gymnastickou průpravou. Druhá šuli už je někde jinde a dá se na ní koukat celej film. Každorozhodopádně se mi to docela páčilo a ať počítám, jak počítám, vycházejí mi silnější tři jewish hvězdy. 60% P.s.:že já si vždycky vzpomenu na takovou pičovinu, když sem viděl ty skákající židy, hned mě napadla tahle kravina ()