Nejdrsnější věznice světa - Série 1

(séria)
Dokumentárny / Reality-TV
Veľká Británia, 2016, 2 h 56 min (Minutáž: 44 min)

Paul Connelly (sprievodca)

Skupina filmařů vedená Paulem Connollym mapuje poměry v nejdrsnějších věznicích na světě... Vítejte za mřížemi nejdrsnějších věznic světa, kde jsou zavření drogoví dealeři, zabijáci z kartelů, vrazi a násilníci. Britský novinář Paul Connolly se nechal zavřít do nejpřísněji střežených vězení a setkává se tam s trestanci i muži a ženami zákona. V jednotlivých epizodách seriálu postupně navštěvuje Honduras, Polsko, Filipíny a Mexiko. Na vlastní kůži zažívá drsné podmínky v přeplněných věznicích. Uvnitř se seznamuje s členy gangu, který tam vládne, s vrahy a dozvídá se, že v některých věznicích jsou drogy a násilí na každodenním pořádku. Zjišťuje také, jaké je být členem vězeňské ostrahy a co je třeba podniknout, aby nedošlo ke vzpouře. (TV Prima)

Trevor

Poľsko je najbližšie realite v našich končinách, pred Mexikom pod vládou kartelov a nie vládou vlády rešpekt, Honduras predstavuje niečo nemysliteľné a Filipíny sú masaker...dokumentu môžem vytknúť iba opakované obavy autora o svoj život, ak natáčanie vedenie jednotlivých väzníc schválilo evidentne malo situáciu pod kontrolou, blamáž ktorá by skončila povedzme zadržaním štábu by v dnešnej dobe nerozchodili. Dokument ktorý približuje život ktorý je pre väčšinu ľudí na míle vzdialený,na ich šťastie. A pre tých na správnej strane strane barikády predstavuje neoceniteľnú skúsenosť že táto práca, tak odsudzovaná spoločnosťou plná hollywoodských predsudkov zmysel má... ()

Phietros

Paul Connelly podstupuje svého osobního bobříka odvahy, kdy se dobrovolně nechává zavřít mezi vězně v různých zemí. Místama si až moc stěžuje, na to že je tam jen pár dní, ale na druhou stranu kdo si to nevyzkouší - nepozná! Osobně mě překvapili kontroly před vstupem, že musel absolvovat před kamerou úplně do naha. V Polsku se s ním teda vůbec nemazali! Vtipné bylo jak ho zavřeli v kazajce do malé místnosti na 5 minut a přišlo mu to jak věčnost. Mexiko s kartely a Filipíny za mě top! 80% ()

chrispe

Je šílený, že mnohdy jsou ve věznicích stejné, nebo i lepší podmínky, než když jste na svobodě. Uvidíte přepleněné věznice, ovládané samotnými trestanci, aby to tam aspoň nějak fungovalo. Podmínky, ve kterých ti lidé žijí, vám budou připadat neskutečné, i když je na obrazovce uvidíte na vlastní oči. Je lehké s některými vězni soucítit, když si v hlavě přestanete opakovat, za co tam vlastně sedí. Každopádně kdybyste z první řady měli vidět jediný díl, dejte si Filipíny. ()