Nejdrsnější věznice světa

• Veľká Británia Inside World's Toughest Prisons
Dokumentárny / Reality-TV
Veľká Británia, (2016–2023), 21 h 17 min (Minutáž: 44–53 min)

Investigativní novináři se dobrovolně nechají zavřít do těch nejhorších světových věznic, kde vládne strach a brutalita. (Netflix)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (5)

Série 1 (2016) (S01)

Je šílený, že mnohdy jsou ve věznicích stejné, nebo i lepší podmínky, než když jste na svobodě. Uvidíte přepleněné věznice, ovládané samotnými trestanci, aby to tam aspoň nějak fungovalo. Podmínky, ve kterých ti lidé žijí, vám budou připadat neskutečné, i když je na obrazovce uvidíte na vlastní oči. Je lehké s některými vězni soucítit, když si v hlavě přestanete opakovat, za co tam vlastně sedí. Každopádně kdybyste z první řady měli vidět jediný díl, dejte si Filipíny. ()

Honduras (2016) (S01E01)

700 vězňů na 15 stráží? Proč prostě poslední nezhasne? ()

Polsko (2016) (S01E02)

Po Hondurasu otáčíme o 180 stupňů a namísto vlády vězňů skáčeme do nulové tolerance. No, ale dle řečí některých je to i tak laláč, kam se rádi vrací. ()

Mexiko (2016) (S01E03)

Stejně jako v Hondurasu, i tady musí dělat dozorce hlavně "srdcaři", páč jinak je to vzhledem k podmínkám nepochopitelný. Ale tady to aspoň má nějaký řád. Nebo to tak aspoň vypadá. ()

Filipíny (2016) (S01E04)

Přiznávám, že když šel do té druhé věznice (respektive cely), tak to bylo poprvé, kdy mi za něj bylo úzko. Filipíny jsou naprosto jinej level už jen tím, že spousta lidí není odsouzených, přesto jsou nuceni být za mřížemi. O nějakým odškodnění za ztracený roky si můžou nechat leda zdát. ()