Děj amerického snímku se odvíjí od neobvyklé situace. Novinář Chris Chandler přijde při policejní akci o své auto. Vzápětí mu zcela neznámý muž věnuje svého jaguára a nic za to nechce. Tato zdánlivě nepochopitelná akce však má svůj začátek před čtyřmi měsíci. Tehdy malý Trevor nastoupil po prázdninách do sedmé třídy. Nový učitel, poznamenaný popáleninami na tváři, zadá žákům zvláštní úkol. Mají vymyslet způsob, jak změnit svět kolem sebe. Po dlouhém vymýšlení Trevor najde takový, který by mohl skutečně fungovat. Začne hned sám u sebe, když přivede k sobě domů bezdomovce Jerryho. Najde si ještě další "své" dva lidi, kterým chce pomoci. Místo díků by mohli poslat pomoc dál. Jenomže výsledky pokusu o nápravu okolí Trevora zklamou a ani se mu nepodaří dát dohromady osamělou matku se svým učitelem. Zdá se, že svět nemůže nikdy být lepší a takový, jaký by si přál. V komorním psychologickém snímku s výrazným morálním akcentem zazáří tři herecké osobnosti - Kevin Spacey, Helen Huntová a dětská herecká hvězda Haley Joel Osment, známý především ze snímku Šestý smysl. (oficiálny text distribútora)

ekap

Výborné výkony 3 hercov (K.Space, H.Hunt, H.J.Osment), pyramída dobrých skutkov, ktoré vymyslí jeden obyčajný školák, Jon Bon Jovi (no.. mohol aj niečo zaspievať :), romantická zápletka, snaživý novinár a k slzám vedúci koniec robia z tohto filmu nadpriemer (aspoň pre mňa:).... ()

Martiiiiinka

Tak myšlenka mě nadchla. Sám film už o poznání méně. Hlavní představitelé mě ale docela bavili, všemi proklínané emocionální ždímání jsem upřímně od začátku očekávala a i díky tomu mi nijak zásadně nevadilo. I tak má ale Pay It Forward několik slabších míst, kterým ani samotná režie moc nepomáhá, a výsledné hodnocení tak vzniká jako kompromis tří za film a pěti za krásné poselství. ()

punka27

Asi dvakrát som si pri tom filme fajne poplakala :) podľa mňa veľmi pekný príbeh... . .. hodnotím asi vlastne len pocity, ktoré vo mne zanechal.. niekedy dávno ()

dzejnyka

Po Americkej kráse som sa namotala na to, aký je Kevin Spacey úžasný herec a chcela som si pozrieť aj ďalšie veci, kde účinkoval. Niežeby inak nebol, v tomto prvoplánovom dojáku ma však nenadchol. Jeho postava vôbec, ale vôbec nemala pre mňa charizmu. Napriek hviezdnej zostave patrí film u mňa kvôli deju len medzi priemerné a nemusím ho vidieť znova. O tri hviezdičky sa delia Jon Bon Jovi (pretože kvôli takým ako on sú aj v realite Kevinovia zrádzaní Helenami) a Helen Hunt (pretože bola tak dobrá, že som jej uverila, že naozaj slope ako najatá a len náhodou ju niekto pri tom natočil). ()

StrixCZ

Klišé? Kýč? Pro někoho bezpochyby. Svým způsobem i chápu, proč. Sám ale raději hodnotím pocitově než na základě "odborného rozboru". A přiznám bez uzardění, že na mě tohle fungovalo (včetně závěru). Krásná a inspirující myšlenka, výborná hudba a s ní spojená atmosféra, hereckým výkonům nemám co vytknout... Protože svět nestojí za hovno. 92% ()

sypanycaj

Spacey, Hunt i Osment to táhnou nahoru. Ale pořád je to sentimentální film podsouvající myšlenku, která v reálu nemá šanci se uchytit. Navíc správný hollywoodský doják má špatný konec, protože divák si přece přišel do kina pobrečet, tak mu to musíme splnit, že ano. Kdyby tvůrci trochu brzdili s citovým vydíráním, kterého bylo plno celých 123 minut, šlo z toho vykřesat víc. ()

Kozlowski8

Kdyby každý člověk pomohl třem lidem, to by bylo na světě krásně... Jenomže ono to tak ne vždy funguje, i když se jeden snaží. To poznává malý Trevor, který se snaží najít způsob, jak změnit okolní svět. Haley Joel Osment je fantastický herec, který dokáže vystřihnout různé výrazy ve svém projevu a na rozdíl od velké většiny ostatních dětských herců působí úžasně věrohodně. Je to veliký talent. Helen Hunt, jak jsem si někde přečetl, v dětských rolích příliš nevynikala a talentem zrovna nepřekypovala. Veškeré úspěchy (korunované Oscarem) si musela vydřít. Role mámy malého Trevora je po oscarové roli Carol z Lepší už to nebude, její nejlepší a herečka se možná posunuje blízko k mé TOP 10. Naopak můj vcelku oblíbený Kevin Spacey mne ve své roli učitele vůbec nenadchl. částečnou vinu na tom nese skutečnost, že role a dialogy nebyly prostě dobře napsané. Spacey byl až příliš sladkobolný, ubrečený. (I nesmělý, morálně nezkažený slušňák může zůstat chlapem). Hezký příběh o zlu, dobru, pochopení, asi až příliš "holywoodsky" samoúčelně přeslazené a emociálně vyhrocené, ale já se přesto nechal do těchto emocionálních nástrah chytit. 80%. ()

kikin01

Mě to sakra dostalo, jak po stránce emocí, tak ze strany herecké. Plný počet dát ale nemůžu, i přes filmový výkvět mě to ale nedovedlo na pětihvězdičkový vrchol. ()

kacer4

Myslím, že cieľom filmu bolo rozcítiť divákov a nie vnútiť pocit pomáhania. Základná myšlienka ma celkom zaujala hoci je strašne nepravdepodobná a nereálna. Inak je to priemerný film. O rozhodnutí dať 4* som neni príliš presvedčený, ale do druhého pozretia filmu to nechám. ()

moviefilms

celkově moc nevím, co si o tom myslet...jeden z filmů u kterých se mi moc nelíbí příběh, ale přesto po herecké stránce je to film opracdu dobrý a hlavně nenudí. ()

Lachtan44

První polovina filmu je na pět hvězdiček, dobrý dojem kazí jen přílišně rozumující Haley Joel Osment. Ve druhé polovině se ale snímek zvrhává v přeslazenou latinskoamerickou telenovelu, a to je ohromná škoda... ()

kolly13

Utahaný vztahový film, jenž zachraňuje emotivní finále, které prostě amíci umí. Nechytl jsem se níčeho konkrétního a tedy film prošumí okolo. ()

Xardaxis

Já jsem teda velká cíťa a brečím u každýho dojáku, ale v tomto filmu mi něco hrozně chybělo. I když o něm přemýšlím zpětně, mám takový prázdný pocit. Samozřejmě, že za to nejvíc může ten konec, ale víc než samotné překvapení hlavně to, jakým způsobem byl natočený. Za mě byla myšlenka skvělá, ale děj hrozně utahaný a konec odfláknutý. Škoda. ()

mikul

Pro mě skvělé drama a ještě lepší herecké výkony (predevším Haley Joel Osment), ale bohužel s koncem, který sem hlavně vůbec nečekal, ale také mně vůbec neseděl k úrovni a ději filmu- pro mně naprosto zbytečné.Přiznám se, že ve filmu bylo několik situací, při kterých jsem měl slzy v očích, ale konec mně naprosto nedojal. Ale jinak skvělá režie, skvělé herecké výkony, skvělé drama. Zasloužených 80% ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Šílená představa, řekl by si běžný divák, na jehož názor stejně vysoce postaveni mužové filmařského průmyslu moc nedají. Jenže když je hlavní role v takovém projektu nabídnuta australské krásce Naomi… (viac)