V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

Recenzie používateľa Cesty timem k tomuto seriálu (7)

Zkáza Dejvického divadla (2019)

Zatím výborná kamikaze mých miláčků (Dejvického divadla). Ale nebudu zatím hodnotit celek, až po shlédnutí dalších dílů. Ikdyž tady hodnocení je díky promítání v kinech a vypadá to dobře, tak po zkušenostech s Dabing street, kdy me to do půlky absolutně vzalo a snad předposlednímu dílu, který u mne naprosto propadl jsem dal světe div se 1*, tak se trochu bojím... No snad to tedy dopadne s Dejvicema dobře :-) .... Zatím je to lepší a lepší. Je dobré to vidět vícekrát, než absolutně nedostatečně třeba jednou. Radím min. 3x! Lépe tomu porozumíte, všimnete se detailů a těšíte se na skvostné chvíle, které už znáte, ale které se mě osobně zatím vůbec nepřejedly a dám si to jistě ještě, než mi to zmizí z měsíčního nahrávacího programu nejmenované IPTV :-) .... Doplněno po asi 8 shlédnutí prvních 3 dílů: Nyní neprožívám zrovna veselé období, ba právě naopak. A jediné co mne z té depky a beznaděje nyní dokáže dostat je toto a pak nějaká muzika. Ale fakt spíše než muzika tato ZKÁZA. To je prostě únik z reality jak z praku! DEJVICE díky a dejvíce!!!! ()

Režisér (2019) (E01)

Nejlepší je "Richard III" na úřadě. "To zas bude dneska den"... Tady jsem s Dejvickým zas na stejný vlně. Když to na mne přijde a mluvím ve verších, tak to na úřadech apod. dopadá... no zkrátka podobně :-) ,.... Chrochtající Krobot :-) .... A absolutní třešnička na dortu Plesl. Režisér Huchtala měl pravdu. Já taky tleskám ve stoje... Excelent, Jaroslav, excelent!.... Po asi šestém shlédnutí dílu přidávám hvězdu a zarovnávám na pět! Je dobré to vidět vícekrát, než absolutně nedostatečně třeba jednou. Radím min. 3x! Lépe tomu porozumíte, všimnete se detailů a těšíte se na skvostné chvíle, které už znáte, ale které se mě osobně zatím vůbec nepřejedly a dám si to jistě ještě, než mi to zmizí z měsíčního nahrávacího programu nejmenované IPTV :-) ()

AIDS (2019) (E02)

"Nejlepší je jmelí. Ale musíš ho sežrat hodně." - tak tohle bych aplikoval nejen na Aids, myslím tu hlášku (fakt super nejlepší), protože smích léčí vše (možná i Aids). Mě teď právě depku... Jojo umělci, kámen cihlu, že? A pak to padá jako lavina :-)... No za 4,5* a za ty hlášky s výše uvedenou "korunní" to přepadlo na 5*. ()

Vládci loutek (2019) (E03)

"... Odkud ho máš ty? Ze Sýrie... To máš ale jedno, ten můj je z rybníka ve Středoklukách, ale komunikuje..." ... Jojo doma je doma a je dobře že jsme zase doma, staré dobré Dejvické divadlo se mnou opět komunikuje a ani o tom neví. Tak holt to musím říci já. Tady jsme byli opět na stejné vlně :-) Čarodějky s kameny co komunikují a dřevění herci. Spejbl, Hurvajs... A ten závěr... Super!... Ale na druhou stranu, třeba když si vzpomenu na první díly Dabing street, tak tam jsem dopadl smíchy skoro jako ten japonec já a tam to bylo (hlavně na pohřbu v 1 díle) za plných 5*. Takže loutky... máte to za 4*... Málem bych zapoměl "druhé honění, honím podruhé"... já dnes též (tento díl) :-)) ()

Šmejdi (2019) (E04)

Jsem zvědav kolikrát si dám tenhle díl. Zatím 4*, uvidíme, zda se to ještě zvedne až to budu mít víc pod kůží. A až si všimnu např. jemných narážek, vtípků apod. A také jsem tam zatím neviděl Silvii Dymákovou :-) Byla, nebyla? :-) ...... Jo a ten konec. Užil si Neužil nakonec, nebo neužil? :-) ... Všichni jsme děvky :-) .... Já jsem užil. Užil jsem si tento díl dnes již 2x :-) SUPER ... njn někomu to nesedne, prostě není naladěný. Já jsem třeba zas zhnusen zahradou, ulicí atd. a to se nemusím ani podívat z okna, stačí zapnout divotvornou bednu :-) ()

Smrad (2019) (E05)

DEJVICE DUCH PUCH VOD ROPUCH :-)))) Myslím, že tento seriál je přímo nutné vidět x krát. Není to na první shlédnutí. Na druhé už wow. Musíte nechat ducha DD vlézt do sebe a až se zabydlí tak po 3 shlédnutí tak si ho budete hýčkat SMRAD NESMRAD :-)) ŤUŤUŤUŇUŇUŇU :-)) Jsem z toho dojatej a škoda, že tu nemám taky nějakou podprsenku abych se do ní mohl vybrečet :-)) ()

Zkáza (2019) (E06)

Magie a duch DD mne naprosto, opravdu naprostatu ovládl :-) víc než Issovou :-) Musím to shlédnout znovu a znovu jako ostatní díly. Pak hodnocení upravím a nejspíše zvednu. Tyhle ujetiny bych nevymyslel ani já, ale jak o mě říkají, nemám do toho daleko :-) DD patřím Vám. Celý! Musím si zkázu znovu dát... třeba na stotisíckrát!... Nevím jestli jsem nebyl v prvním díle zhypnotizovaný spolu s Pleslem :-) Nejspíše ano. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (viac)