V režii Miroslava Krobota se v šestidílném televizním seriálu představí celé Dejvické divadlo. Tedy nejen všichni členové hereckého souboru, ale i ostatní zaměstnanci, příbuzní a přátelé. A všichni v něm budou hrát sami sebe... Vedení kdysi slavného a snad i kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané a v podstatě existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla, jehož existence neodvratně míří ke zkáze. Půjde o mystifikaci s prvky absurdního a černého humoru, který vychází z poetiky Dejvického divadla. (Česká televize)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (7)

Zkáza Dejvického divadla (2019)

Dejvické divadlo je u nás, i co se TV produkce už docela pojem. Napsat a zahrát seriál vlastně o sobě, není určitě nic snadného, ale tvůrci, herci, kostyméři, maskéři a mnozí další se toho chopili dost se ctí. Kvalita jednotlivých dílů není sice vždy 100%, ale dokážou se zde najít opravdové bombonky, u kterých se zasměje každý. Občas to sklouzává až moc k takovému artovému pojetí, a určitému klubovému humoru, ale naštěstí je tu dost scén, kde máme onen typický humor z Dejvic. ()

Režisér (2019) (E01)

Úvodní díl táhne hlavě Jaroslav Plesl a jeho vžití se do role Richarda III a výborně napsané rýmovací scény (Celá scéna na úřadě... "To je zase den".... "Když vidím Kachničku se zelím...."). Jinak ale spíš zklamání. Celé je to takové hodně Krobotovské, a to spíš v tom horším slova smyslu, podobně, jako Díra u Hanušovic. Většina podivně artově - humorných scén s režisérem šla vcelku mimo mě. Nějaká komplexní linka naznačena spíše jen malinko. ()

AIDS (2019) (E02)

Úvodní scéna se studentkami a Trojanem je podle mého vrcholem celého seriálu ("Kdo to je?" - "Říkal Anděl" - "Takže Marvan?"). Charlie Sheen by se asi divil, kam až ho jeho popularita zanesla. Čemu bych určitě věřil, že při případné návštěvě Prahy by Denisku určitě obšťastnil... Tenhle díl je oproti prvnímu vyšroubován do mnohem větší absurdní roviny, což je za mě jen a jen dobře. Výborné jsou taky všemožné narážky na jednotlivá díla ("Ty Četnická humoresko") Když hrajete vlastně ze života - sami sebe, tak se takovéhle pecky píšou jedna radost :). ()

Vládci loutek (2019) (E03)

Totálně mě oddělala hlavně zkouška "loutek" v závěru -> "Herec smí roli odmítnout, pokud to ohrozí jeho důstojnost" :D :D To docela sedělo, ale masky parádní. Kunda Novotný si chtěl loutky půjčit za pět prstů, takže je zřejmě na pár dílů venku ze hry. Trable s překladem mi hned připomněli závěrečné díly Čtvrté hvězdy. Co mi vesměs vadilo, tak byla feministická propaganda Melíškové (Snad jen zde, a ne i v reálu). ()

Šmejdi (2019) (E04)

Jednoznačně nejlepší díl seriálu. Geniální parodie na všechny možné šmejdské praktiky a představení. Tohle mělo prostě všechno, Evu a Vaška, výbornou volavku, naivní důchodce... Hrnce za víc jak padesát litrů, no neberte to :) A jako bonus si Čermák ještě užije s nadějnou budoucí studentkou DAMU, no neberte to :) ()

Smrad (2019) (E05)

Zase jeden z těch solidních dílů. Pěkně to odsejpá. Sem tam nějaká opravdu vtipná scéna (Manžel "milenky" Dejvického divadla).... Kritika nám nějak zapáchá, zdá se... :) Ale úplně na odbourání to není. ()

Zkáza (2019) (E06)

Na závěr asi to nejhorší z celého seriálu. Moc nechápu, proč do viditelně limitovaného, šestidílného seriálu nacpat otevřený konec... Vesměs se tak vlastně nic nevyřešilo, nevyjasnilo... Tak co Zkáza, byla / nebyla? Takže asi tak 50/50 co? A to mě teda moc nebere. ()

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

32. ročník festivalu Finále Plzeň se blíží

11.04.2019

Finále Plzeň zveřejňuje program svého 32. ročníku, který proběhne od 11. do 16. dubna v západočeské metropoli. I v letošním roce je filmová přehlídka především oslavou českého filmu a jeho tvůrců –… (viac)