Cousineau je uctíván jako hrdina a Barryho zatčení má šokující následky. To vše vedlo k této výbušné a zábavné závěrečné kapitole Barryho příběhu. (HBO Max)

smarkus

Neviem, posledný diel sa mi až tak nepáčil. Bolo vidieť, že to potrebujú uzavrieť a tak rôznymi skratkami k tomu dospeli. SPOILER: nechápem prečo tá piča utiekla od Barryho a zobrala si aj syna. Ešte moralizovala o tom aby sa Barry priznal ale jej vražda je ok...wtf. Som rád že to má aspoň koniec, čo dnes nie je úplne bežné. ()

makakus

Konec špatný, všechno špatné, abych parafrázoval známou moudrost. Barry se vždy pohyboval na tenkém ledě žánru komediálního thrilleru, a tam je hodně těžké z toho ve finále nějak elegantně a s nadhledem vybruslit. Stalo se z toho rádoby emocionální psychodrama a v této rovině to fakt nefunguje. Nehledě na ty nejbanálnější řešení celkové zápletky ve stylu "ať už to hlavně máme za sebou". Útěk z původního hřiště ještě podtrhuje závěrečný wtf epilog. ()

Qitek

Díl, který vrhá na všechno předešlé hořký stín. Nejde o akci, ani povinnou katarzi. Tu bych od Barryho ani necekal. Ale na ten sedmi dílný build up to celé smrdí a do očí bije, jako scénaristický “nevím jak dál”. A tak každý povinně dostane svůj konec. Jak jinak. Očekávání předchází zklamání. To už vím dávno. Jen namísto “Wow” zůstalo v ústech hořké “Meeh”. Na to, že se loučím se svým top 5 oblíbeným seriálem, je mi to po 4 sérii zcela buřt. A to jsem myslel, že to obrečím. ()

yourhead

Závěrečný díl je jako sám život. Z toho co o něm doposud víte si vytváříte mantinely, domněnky a naděje ale nakonec všechno dopadne podle jiného scénáře do kterého nemůžete nahlédnout. Barry čeká útěchu od náboženství, my od něj čekáme nějakou precizní řezničinu. Gene, i přesto že se snaží věci napravit a podat pravdivé svědectví o Barrym, nakonec ho přes všechny dobré úmysly dožene jeden starý moment slabosti. Sally která se ztratila někde mezi lhaním sobě samé a lhaním svému synovi nakonec nachází vykoupení skrze brutální konfrontací s pravdou. NoHo Hanka zabije jeho vlastní hrdost a pýcha. Raven není žádný gangster ale pouze ztracená duše která o hodně přišla. Tolik nepředvídaných událostí a jejich vyústění má nakonec mnohem víc společného s realitou než nějaká stylová střílečka,okázalá pomstychtivá gesta a hlavní hrdina odjíždějící do západu slunce. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD