Rodinné sídlo

TV spot

Seriálová adaptácia známeho románu anglického spisovateľa Edwarda Morgana Forstera, ktorý sa prostredníctvom osudovej križovatky troch rodín zaoberá sociálnymi rozdielmi anglickej spoločnosti začiatkom dvadsiateho storočia. (RTVS)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (5)

Rodinné sídlo (2017)

Asi takto, původně jsem si myslel, že bude seriál pojednávat o něčem úplně jiném, moje chyba, měl jsem si přečíst obsah. Příběh mě místy celkem bavil, ale občas i lehce nudil, kladem bylo určitě zajímavé herecké obsazení, jinak mě ale žádné nadšení nepostihlo, a přestože se průměrná známka dostala na čtyři hvězdičky, neměl bych z nich dobrý pocit, takže svévolně snižuji na tři kousky. ()

Episode 1 (2017) (E01)

Očekával jsem pomalé až líné tempo příběhu a prostředí anglického venkova, což se splnilo jen částečně (líné tempo). K příběhu se toho po prvním dílu mnoho říct nedá, ale potěšilo mě herecké obsazení. DI Edmund Reid i Peggy Carter mě bavili, ale hlavně Tracey Ullman!!! ()

Episode 2 (2017) (E02)

Tak, druhá epizoda mě přesvědčila o tom, že příběhu něco chybí. Doba i prostředí, do kterých je série zasazena mi naprosto vyhovují, ale do děje se nějak nemůžu úplně dostat. Možná je to tím, že jsem podivně ujetý na zidealizované filmy a seriály z anglických panských sídel a název seriálu mě poněkud oklamal. ()

Episode 3 (2017) (E03)

Ale jo, ve třetí epizodě děj trochu ožil a zápletka začala vypadat zajímavě, přesto se stále cítím být ošizen o očekávané rozdělení zúčastněných na lidi nad schody a pod schody. Jsem zvědav, jak tvůrci vše zakončí, každopádně si myslím, že čtyři díly jsou tak akorát. ()

Episode 4 (2017) (E04)

Závěrečná epizoda mě tedy příliš nepřesvědčila, děj se opět celou dobu líně ploužil, což by mi až tak nevadilo, kdyby v závěru tvůrce evidentně nezačal tlačit čas a nesnažili se v deseti minutách ukončit všechny dějové linie. Škoda, že sérii nezakončili scénou, kdy Meg oznamuje, že odjíždí do Mnichova, v tom případě bych hvězdičku přihodil. ()