Panství Downton, to je dokonalá kronika života příslušníků britské aristokracie a jejich zaměstnanců v prvních desetiletích dvacátého století. Tlak, který vyvolává moderní doba, přímo kontrastuje s prostředím, jež je založeno na respektu k tradicím a zažitým rituálům. Majitelé panství, Crawleyovi, ale tuší, že pokud nepůjdou s dobou a nepodstoupí dobrovolnou modernizaci, nemají naději na přežití. Tím spíš, že ty, kteří se jim starají o celodenní servis, postihly emancipační tendence a představa, že budou svým pánům sloužit až za hrob, už dávno vyšla z módy. V této atmosféře bublajícího neklidu dorazila na panství zpráva, že ho poctí návštěvou anglický král. Pro všechny je to životní zážitek, na který se ti „nahoře“ i ti „dole“ musí víc než stoprocentně připravit. Jenže osud je prevít, který dokáže zaskočit i ty nejpřipravenější. Královo služebnictvo chce převzít kompetence toho místního, jelikož ho považuje za neschopné, a domácí se rozhodnou rafinovaně bránit. Plánovaný příjezd krále také na panství přiláká nejrůznější nezvané návštěvníky, kteří mohou mít ty nejhorší úmysly. A do toho všeho se navíc připlete láska. (CinemArt)

salahadin

Poněkud naivní pokračování, zejména v souboji dvou ozbrojených služebných frakcí, z nichž jedna se vetřelecky vetře ke sporáku druhé kliky, která ve sklepení představí Plán bitvy a jde se na to - film jako labuť, nad vodou elegance sama, pod vodou zběsilé kopance. Ale skoro bych řekl, že film vznikl kvůli postavě Toma, který konečně našel paní Bransonovou...a možná i Thomase, který (konečně?) našel pana Barrowa (byla homo linka nutná??). Trošičku musím zvednout obočí nad dabingem a zejména výslovností některých jmen - skutečně se Grantham čte se znějícím "h"?? Potěšila role Imeldy Staunton, škoda, že se neobjevila v seriálu. Pro neznalé seriálu je ale tenhle film úplně matoucí a mnohé postavy jakoby tu ani nebyly...a stále platí, že postava Daisy je na ránu, ale fakt moc (tvůrci mě chtěli asi mučit). ()

Vyhy

Seriál miluji! Film byl pouze takovým příjemným pomrknutím a připomínkou dlouhých zimních večerů, které jsem trávil se seriálem. Příběhově o ničem, i když se snažili zakomponovat pár zajímavých momentů. Spíše jsem to bral jako možnost strávit další dvě hodinky s mými oblíbenými hrdiny. Neurazí, ale ani nenadchne. Přesto jsem rád za cokoliv, co z tohoto seriálu vyjde. ()

Sany33

Príbeh: Zaujímavý pohľad na osudy Britskej aristokratickej rodiny a ich služobníctva. Herecké obsadenie: Je to veľa dobrých hercov v podstate sa jedná o špičku Britskej hereckej školy. Prevedenie: Tak čo by som k tomu povedal, všetko sa rieši iba na panstve alebo v jeho bezprostrednom okolí. Celí príbeh sa aj točí iba okolo neho. Pocity: Všetko je až príliš umelé a sladké. Potom sa zrazu chcú tvorcovia zahrať na inovátorov a šupnú do príbehu ilegalnu gay párty. Jednoducho mi to veľmi nesedelo. Pridaná hodnota: Verím, že pre fanúšikov seriálovej predlohy sa vo filme udeje veľa a dostanú sa k množstvu informácií. Ale pre mňa ako diváka čisto iba filmového počinu je to veľmi priemerné. 50% ()

Necrotongue

Stejnojmenný seriál jsem vždycky hodnotil vysoko, já mám totiž příběhy z anglických sídel ve velké oblibě včetně dělení na lidi nad a pod schody. Film ve mně ale žádné nadšení nevyvolal. Celou dobu z něj bylo jasně cítit, že jde jen o jakousi nástavbu, jednotlivé postavy se postupně objevují, aby nezadržitelně obsadily své posty, takže mě doopravdy potěšila jen Tuppence Middleton. Bylo to už jen vaření z vody a velká spousta nevyhnutelných, šťastných zakončení už na mě byla přece jen příliš. Třetí hvězdičku jsem přidal jen ze slušnosti. P. S. Familiérní tykání mezi personálem volalo po devítiocasé kočce. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $96,854,135Tržby Celosvetovo $194,133,989Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Do tohto som išiel dosť na slepo, lebo seriál vôbec nepoznám. Prvých tridsať minút som bol stratený, je tam dosť postáv a mal som len základ že sa chystá pohostenie pre vzácnu návštevu kráľa anglicka. Dobre, postupne tie prípravy začali mať aké také grády, občas padol aj nejaký suchý frk, dobieranie postáv pobavilo, buzerantské barové orgie zas zbytočne zhnusili, som nepochopil načo to tam pchali. Načrtnuté intrigy zopsutých ošuntelých babiek a nejaké to iskrenie medzi pánom a sľuškou zaujalo, spestrilo. Prežil som to, aj keď nečakane. /60%/ ()

• Při přehlídce yorkshirského pluku za účasti krále Jiřího V. hraje skladba Julia Fučíka „Florentinský pochod (Op. 214)“ z roku 1907. Její autor, český skladatel vojenských pochodů c. a k. armády, byl strýc nacisty popraveného komunistického novináře Julia Fučíka, autora Reportáže psané na oprátce. Rodinné vztahy jejího autora tak odkazují i na části děje filmu, kde krom rozporů mezi monarchisty a republikány v rámci rodiny Crawleyů zazní i přesvědčení o komunistickém smýšlení jedné služebné. Spíš než o záměr tvůrců jde patrně o náhodu, ovšem zajímavou. (Korsak)

Filmové Panství Downton se blíží do kin

Filmové Panství Downton se blíží do kin

09.09.2019

Panství Downton, jeden z nejslavnějších televizních seriálů moderní éry, dospěl k velkolepé závěrečné kapitole, která se odehraje v kinech. Stejnojmenný film završuje často neuvěřitelné osudy… (viac)