Rodinné sídlo

TV spot

Seriálová adaptácia známeho románu anglického spisovateľa Edwarda Morgana Forstera, ktorý sa prostredníctvom osudovej križovatky troch rodín zaoberá sociálnymi rozdielmi anglickej spoločnosti začiatkom dvadsiateho storočia. (RTVS)

Recenzie používateľa Greg25 k tomuto seriálu (1)

Rodinné sídlo (2017)

Postavy, které se ohýbají ději. To nesnáším. Není nic horšího, než kdy motivace postav nedávají smysl a vám zůstane pocit, že by se sice ty postavy takhle nezachovali, ale pro děj to bylo potřeba. To je to, co mi tu vadí. Gradace bez motivu za každou cenu. Nemohu soudit, jestli je to předlohou, nebo zpracováním, ale soudě podle jiných Fosterových děl (která bývají velmi popisná a pomalu plynoucí) to možná zpracování vzalo trochu na hůl. Eduardovská Anglie z toho taky není úplně cítit a chybí hlubší sonda do rozdílu mezi rodinou intelektuálů a obchodníků (z čehož vznikají myšlenkové rozpory i mezi Margaret a Henrym). Poněkud zklamání, byť herecky zdařilé. Slušně načrtnutý jen vztah mezi Margaret a paní Wilcoxovou (i coby propastný generační rozdíl ve stylu vychování, přemýšlení). 60% ()