Úterý 11:00, Šimon: Stevard dostal výpověď, protože nestihl odlet a jeho chování na veřejnosti neodpovídalo firemním standardům. Vypráví Markovi formativní zážitek, po němž k matčině nelibosti začal nosit její oblečení. Šimon touží, aby "žena v něm usnula". (HBO Europe)

sator

Zákon psychiky je, že všechno co vytěsníme se nahromadí. Tím se stupňuje vnitřní tlak a člověk potřebuje velkou vnitřní sílu aby tohle všechno udržel za zavřenými dveřmi. Ale tu sílu nemá kde brát a tak vzniká začarovaný kruh. Ten je možné přerušit jenom tím, že člověk přijme i svou druhou (temnou) stránku, konfrontuje se s tím, co vytěsnil. Jen tak může spatřit to čeho se obává a čemu se vyhýbá. ()

TroiMae

Na čtvrtém sezení, ve čtvrtém (celkově 14.) díle se Šimon (Vojtěch Dyk) konečně vyoutuje. Mně tahle celá dějová linka přijde autentická. Připomíná mi to různé zkušenosti, co mi říkají (trans/nebinární)klientky. Ano, je to taková Dánská dívka, ale to napětí, popírání, obava z homosexuality a uvolnění v ženských šatech, respektive roli mi je povědomé. A přijde mi autentický i Marek Pošta (Karel Roden) jako terapeut, i vtom pnutí a tápání. Jako že mám víru, že to dobře dopadne a že i ten terapeut, ale nevím, se od Šimona něco také naučí. Ano, je to „transsexualita“, „pohlavní identita“, „pravé já v cizím těle“, ale hlavně že Šimona už netlačí (jako všechny klienty/klientky – jako na to, že to má být rogerián, nechápu, kde bere ty psychoanalytický kecy a interpretace, které na všechny valí, je to stále konfrontace, já bych potřetí nepřišel) do fetišismu a transvestitismu. Ale to taky vím, že sexuologové/poradci dělají. „Takže vy mi nevěříte, že se cítím jako žena?“ „Proč vám tak záleží na tom, abych tomu věřil?“ Já chápu, kam tím asi míří a vrací otázky a nepřebírá odpovědnost za klienta a nakonec nemusí tomu věřit, ale být s klientem… ale jako já jsem ho v duchu za tuhle otázku praštil. Proč asi chci, aby mi terapeut věřil?! :D ()