Terapie - Série 1 (2011) (séria)

Epizoda 7 (S01E07)

(epizóda)

Igor, úterý 10.00: Profesionální voják Igor v úvodu sezení zkritizuje terapeutovi jeho mizernou kávu. Vypráví mu o svém návratu do Afghánistánu a odmítá pocity viny kvůli masakru nevinných civilistů, který nepřímo způsobil. Líčí však mysteriózní zážitek s afghánským starcem, jenž zřejmě zosobňuje jeho špatné svědomí. Markovi vykládá také drsnou historii vlastní rodiny: přísný děda, který nenáviděl komunisty, zabil milovaného psa jeho otce. Ten pak ze vzdoru vstoupil do strany a vystudoval vojenskou akademii. Rekapituluje svůj stereotypní manželský život, včetně intimních detailů. Markovi se svěří, že svou ženu nikdy nemiloval. Je rozhodnutý odejít z domova, Marek mu však jeho úmysl rozmlouvá jako příliš unáhlený. (HBO Europe)

castor

Lukáš Hejlík je zpět, ač přijít už nechtěl. Ale je úterý a tohle egoistické hovádko se na sezení dostavilo. O otci mluvit nechce, problémy s manželkou ale košatě popíše. Pod drsnou slupkou frajírka a k sobě i k druhým přísného vojáka vidí Marek hodně práce. Na druhou stranu: chápu, že psychoterapie má různé fáze, mezi které patří i vzdor pacienta, přijde mi ovšem, že zatím na Marka všichni jen ječí a útočí. ()