Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou – Emily (Blake Lively) požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie (Anna Kendrick), aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta. (Forum Film SK)

kingik

Zneuznaný Paul Feig jde ve šlépějích raného Briana De Palmy. Ale nenechte se mýlit - rozhodně se nedrží jen nějaké osvědčené kopírky, zavedený styl několikrát poruší černohumornými vsuvkami a režiséra může těšit, že jeho female thriller rapsodie dosáhla příjemné spletitosti. Je ale zároveň fér kulantně přiznat, že je jej lze prokouknout, ale nechtěl jsem režisérovi kazit radost z povedeného díla. Anny Kendrick je ve filmu nejvíc, promění se v jakousi sympatickou Nancy Drew pro odrostlejší publikum, co investigativně pase po své zmizelé kamarádce, která má určitě značnou auru mysterióznosti. A jelikož má film nepřístupný rating, najdou se i odvážnější scény. Příznivci lehké erotiky však kýženého svlečení u Blake Lively nedosáhnou. Scéna, kdy jde do naha, zde sice je, jenže herečka je snímána jen zezadu a není vyloučeno, že jde o body dublerku. Nesluší se z děje příliš vyzrazovat. Musel bych hodně spoilerovat. Jistě, očekávanými i nečekanými zvraty se nešetří, takže delší stopáž je ideálně zaplněna. Kompaktní ráz ke konci opadl, ale u Feiga je hotový zázrak, že byl v inscenování a postupné konstrukci děje trpělivý, a to film nemá nijak závratné tempo. Nejlepším na filmu je určitě Blake Lively. Její postava a herecké ztvárnění je zajímavý hybatel děje. Jen kostymérky asi dostaly špatné instrukce, neb outfity, do kterých herečku navlékly, rozhodně vkusem neoplývaly. Veskrze jde o příjemný thriller, namixovaný z několika žánrových odnoží. Navíc je cítit určitý nadhled a ne ve všem se to bere smrtelně vážně. 10/10 ()

Anderton

Treba si najskôr ujasniť, o čo ide, respektíve o čo nejde. Nejde o žiaden temný noirový triler ako zo zlatého obdobia Hollywoodu. Ide o svižný, vtipný a postmoderný komediálny triler, ktorý si zo smrteľne vážnych a temných krimi trilerov tak trochu robí srandu, tak trochu kopíruje ich zápletky a tak trochu mnohé z nich kvalitatívne aj prevyšuje. Od začiatku vám niečo nesedí na každej z postáv a steneustále v napätí vďaka viacerým dejovým odbočkám, kedy si nemôžete byť istí, či zrovna to, čo sledujete, zapadne elegantne do celkovej mozaiky, alebo sa k tomu už scenár nevráti. Atmosféra filmu sa prispôsobuje Stephanininej pojašenej postave a nie naopak, čo je myslím chytrý a celkom originálny nápad, takže aj keď všetko okolo hustne, film sa nestáva temnejším, ale napínavý je stále rovnako. Pri vyvrcholení ale už tvorcovia nedokázali udržať ten postmoderný nadhľad v rozumnej miere a stáva sa z toho regulérna komédia. Ostáva aj priestor na menšie zamyslenie sa nad otázkou osamelosti ľudí v dnešnej dobe a absencie hlbších priateľstiev a partnerstiev, nehovoriac o rozpadávajúcich sa manželstvách, no poznáte to. Každý tu má nejaké maslo na hlave, vrátane Stephanie, čo robí všetkých zúčastnených ambivalentnejšími, v podstate si sami môžete zvoliť, komu budete držať palce a prečo. No a tieto dve super baby to parádne ťahajú vpred. 70% ()

marhoul

Především: žádný nebezpečný mysteriózní koktejl to není, jak se praví zde v obsahu. Negativa: Ruperta je tam zoufale málo, manžel mě nebavil a posledních dvacet minut stojí za houby. Tam scénáristům došel dech a plácají to: bota-kolo-meruňka. Jinak obě děvčata předvádějí solidní show. Role mají střižené na tělo, očividně si v nich libují. Dialogy jsou povětšinou kvalitní, ale chvílemi také zbytečně přiblblé. Ostrovtipem se však nešetří, je se na co koukat, výsledkem je tedy povedená komedie. Srovnání se Zmizelou a Dívkou ve vlaku je out. Tenhle film oba zmíněné výrazně převyšuje svoji lehkostí, svižností a sympatickou nadsázkou. Žánrově bych ho přirovnala spíše k letošní Noční hře. Za zkoněné finále: pouhé tři. ()

Big Bear

,,Hi Moms ! '' --- Tedy nevím koho napadlo obsadit do téhle komedie lehce balancující na hraně thrilleru Annu Kendrick a mého miláčka Blake Lively, ale zasluhoval by za to metál ! Ten kontrast nesmělé neustále přitakávající puťky a naprosto suverénní tygřice po všech stránkách mně děsně bavil. Bavily mně i dialogy, občas se pro sprosté slovo nešlo daleko, ale tady vše sedělo jak prdýlka na hrnec. Nevím proč, ale když mluvila lascívně Blake tak to nepohoršovalo, ani mně to nevhánělo ruměnec do tváře, naopak užíval jsem si to naplno... Mám takovej dojem, že se na tuhle Věčně mladou krásku co si jí na Mělčinách chtěl dát jeden zubatej mořskej predátor podrobněji zaměřím. Z celkem vtipného začátku jak už jsem psal výše film náhle sklouzne krapet do dramatična a ž jsem chvilku nechápal tu nevyváženost. Naštěstí to má svůj důvod a konec vše celkem pěkně spojí. Vše se pořád nese v lehké nadsázce a lehké ironii a celé to na mne působilo velice příjemně. Takovéhle komedie si dám líbit ! Dávám 4 nachlazené sklenky Martini z Londýna * * * * ()

Pepinec

Chtel bych videt pomeranc jak by se tvaril, kdyby se vsadil s Blake o to, kdo ma vic stavy. Tahle holka ma takovy grady, ze udelala ke koukani i nemehlo Kendrickovou. Co to vlastne doopravdy bylo za film je mne srdecne jedno; ja si jdu hned ted nacmarat na celo jeji jmeno a budu chodit po svete tak dlouho, dokud ji nenajdu. Cau! (Vancouver, Kanada) ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v kanadskej provincii Ontario. (MikaelSVK)
  • Nejvýznamnější část soundtracku tvoří francouzské písně z 60. let. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 10. září 2018 v New Yorku. (Varan)