Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

strikeman

Tento film nemůže nechat žádného moderně uvažujícího člověka klidným. Víc takových filmů ukazujících pravou tvář zvrácené radikální islámské ideologie... Jinak absolutně nechápu, jak se v zemi s druhou největší armádou světa mohlo toto dít tak dlouho. 80% ()

Rockerman

Uff! Napínavé, jak kšandy! Přestože se 90% děje odehrává v hotelu, daří se pozornost a napětí udržet pocelou dobu. Je to velmi potřebný film, který dokládá čeho je ta muslimská zvěř schopna. Při četnosti teroristických útoků za poslední léta, jsem úplně zapomněl na tento bombajský masakr. Překvapila mne naprostá nepřipravenost tak velkého města na takový útok. 8 let po 11.září, trestuhodné! ()

agassi68

Greengrasovská pecka v austrálskom kabáte.Hlavne prvá polovica je skvelá. napätie a akcia vyvážené, herecké výkony všetkých bezchybné. V podstate film roka.. ()

Trancetino

Režisér Anthony Maras? Kto to je? Veď natočil tri kraťasy a na to tak perfektný film o tých potkanoch teroristických. Už dlhšie som nevidel tak dobre spracovaný a zahraný film... 100% jednoznačne. Ani som nevedel, že sa tam v tom roku niečo tak ohavné dialo. ()

Flavors

Já jsem opravdu ráda, že žiji v Čechách a dovolená na Moravě je tak báječná...Děsí mě jakýkoliv fanatismus a tihle "bratři", co vraždí, kdo ví proč a vrahy dělají už ze svých dětí. Děsí mě, že tento úžasně natočený film je dle reality a že tahle realita se má stát součástí našich životů. Herci byli všichni výjimeční a ještě chvíli budu mít z napětí ztuhlý zátylek. ()

Evander

Hotel Mumbai je výtečným filmem, jedním z nejlepších, které jsem za poslední roky viděl. Z jeho autenticity, a tedy i hereckých výkonů všech těch mě neznámých herců, bez kterých by to nešlo, až mrazí. Zpracování filmu je naprosto úžasné a atmosféra stejně tak. Během pár minut film diváka natolik pohltí, že najednou je taky „zavřený v hotelu“ a vymýšlí možné cesty ven. Inspirace skutečným příběhem je zde patrná v každém záběru, stejně jako nehollywoodská produkce s absencí nesmyslného patosu. Hotel Mumbai je jedním z těch filmů, na které se velice rád podívám s odstupem času znovu i přes jeho tragický příběh. Jen si tak pořád říkám, proč zásahové jednotce přesouvající se z Dillí trval přesun i v takto extrémní situaci celé tři dny, to mi hlava opravdu nebere. V přímém kontrastu s touto skutečností je pak cca tříminutové řešení celé situace, které však opět přispívá k oné výše zmíněné autenticitě. Úkol byl jasný a řešit cokoliv jiného nedávalo smysl. 88% ()

P.J.2

Tak tohle bylo syrový, suchý, drsný a luxusní! Od doby co jsem otec, víc prožívám dětské útrapy a tady jsem si málem uhryzal nehty! ()

Lucas87

Opravdu tak surový film, který mě touto události pohltil a hltal jsem každou scénu co přišla. Tohle opravdu filmová kvalita, film kde neztratíte na chvilku koncentraci. ()

DAPDO

Samotnou událost jsem tenkrát zaznamenal, ale že to bylo až takovýhle maso si už nepamatuju. Celkem mazec, že si deset atentátníků dělalo v roce 2008 v šestým nejlidnatějším městě na světě, tak dlouho dobu co chtělo, než je místní policejní složky dokázaly zastavit. Viděl jsem hodně dobrejch filmů o teroristech, ať už vymyšlenejch nebo podle skutečnosti, ale asi žádnej nebyl až takhle autentickej, přesvědčivej a syrovej jako tenhle. Na to, že je to první film tohodle režiséra, tak klobouk dolů. A protože jsem kromě seriálů celkem dlouho nedal plnej počet, tak tady to udělám. ()

tomik99

Další perfektní film podle skutečného příběhu. Prakticky není co vytknout. Mělo to skvělou atmosféru, bylo to výborně natočené, postavy sympatické, jak místní Indové, tak ostřílení Američani. Především září Jason Isaacs, kterému role Rusů nesmírně sedí. Je hrozné, že se něco takového stalo doopravdy, snad se to už nikdy nebude opakovat. Adaptace je to ale skvělá, někdy až mrazilo po zádech. ()

Kingjiri

Hotel Mumbai většinu času působí jako dokumentárně filmová rekonstrukce událostí z roku 2008. Realističnosti ubírá hlavně zápletka s miminem, ale chápu, že měla z hlediska větší dramatičnosti příběhu svuj smysl. Trochu jsem se pozastavil i nad dobráctvim personálu risujícího život ve prospěch hostů, ale dle závěrečnejch titulků to asi tak opravdu bylo. Přiznám se, že se mi tyhle smutný příběhy dle skutečnejch událostí z pohledu scénáře špatně hodnotěj. Filmařina kvalitní a akce nebo napětí bylo mnohem víc než jsem očekával. Herci dobrý a ačkoliv si řikám, že by bylo fajn mít v castingu ještě nějaký známý jméno, producírování profláklejch obličejů před kamerou by asi ubralo na autentičnosti. Bohužel by se takovejhlech obdobnejch bijáků s vyšinutejma muslimama, který zvážej slitování jen nad člověkem citujícim Korán, dalo natočit spoustu a další náměty nepochybně ještě přijdou. V tomhle případě mě asi nejvíc šokovalo zjištění, že Bombaj, ve který žije víc lidí než v ČR, neměla v době útoků žádnou svojí zvláštní policejní jednotku. Za akci, napětí a autentičnost čtvrtá jistá hvězda. ()

Charlie84

Mám pocit, že bych měl ty dvě hvězdy nějak obhájit, když se to tady všem tak líbí. Jako asi chápu proč, ale když chcete natočit marný boj obyčejných ruských oligarchů a Bombajské smetánky proti chlapíkům s kalachama, musíte tomu dát buď drajv nebo emoce nebo Paula Greengrasse. Hotel Mumbai na to jde jinak než kupříkladu United 93 (to je ten Greengrass) a nestačí to, nestačí to, nestačí to. 125 minut je absurdní délka. Takovýhle materiál prostě nemůžete natočit jako televizní film na nedělní odpoledne. Resp. můžete, ale za dvě hvězdy. Škoda. ()

Maximilianus

O tomto incidente som dodnes netušil, musím povedať, že pre mňa ako bežného človeka ide o teroristický útok ako každý iný. Možno bol odlišný tým, kde sa odohral. Každopádne bol zobrazený veľmi pútavo, napínavo, kamera, strih a pod. fungovalo na výbornú, bolo super, že aj teroristi dostali relatívne dosť priestoru a že boli ukázané ich (rozdielne) charaktery, motivácie a fanatizmus, ako aj bezmocnosť polície. Na druhej strane boli zasa odvážni účastníci tohto masakru, najmä z personálu hotela. Nebolo všetko dokonalé, ale natočené to bolo super. 8,6/10. ()