Hotel Mumbai

• Austrália Hotel Mumbai (viac)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

Lucky Eda

Hodně kvalitní film :) není tam nic zdlohavého jde se rovnou na věc . Jo tady jde vidět dokazou lide zfanatizovaní nabozenstvim :) jo kdyby se je nechali na pokoji a nesrali se do nich tak bych rekl ze zadny terorismus neni ()

Vaelor

Ten film si, sám o sobě, nezaslouží maximální hodnocení. Nesporně si ho ale film, potažmo tvůrci, zaslouží za to, s čím se nebáli vyjít na světlo v roce 2019. Tleskám! ()

majorzeman13

Nadprůměrný filmeček ! Boj o přežití všech v hotelu a nejen v něm ! Působivé,emotivní a natočeno dle skutečné události. Vřele doporučuji ! Povedený snímek ! ()

Zaks

Silne emočne ladený film, ktorý zachytil reálny príbeh hostí a odvážneho personálu pri chaotickej dráme, keď štyria! teroristi dokázali držať 1000 hostí a 500 členov personálu hotela v šachu. Forma je jednoduchá a realistická, takže divák po celý čas verí, že sa to takto aj naozaj stalo. Hrdinovia filmu nie sú elitné policajné jednotky, ale obyčajní ľudia, ktorí sa neváhajú obetovať pre druhých, čo vystihujú aj slová šéfkuchára: „Vždy mějte na mysli, že zde v hotelu Taj, host je Bůh.“ ()

machopoltar

NECHCEM,,NECHCEM,,NECHCEM novu benevolentnost zo zapadu formou asimilacie,,novy progres smer aj ked som momentalne politicky nahnevany na sucastnu garnituru ktora kociruje slovensko,,,,,,,,,,v tomto filme je opisany nazor neludskosti, ktorý si mi v rozmaznanej europe nedokazeme ani predstavit,,,,brutal ze sa to stalo,,,rozhadzalo ma to,, tak kvalitne to bolo natocene a aj ked som mimoriadne apolitiký, este raz ! nechcem imigrantov v europe aj ked su akýkolvek najlepsi, su ineho vierovyznania tisice rokov dozadu vychovávaní a to sa s naším ponatím nikdy,,,ale nikdy nestotožní,,,,,,,,,,,,zaostale monštra,,,,,,,velmi kvalitne spracovana skutocna udalost formou filmu,,,fuuuu ()

onevoice

Nechápem ako taká veľmoc akou india nesporne je nebola schopná za 12 hodín zabezpečiť poriadok a vysporiadať sa s teroristami. Každopádne film skvele natočený, napínavý až do konca. Od začiatku Vás vtiahne svojou hustou atmosférou. Mal som sto chutí skočiť do obrazovky a kilovať tých teroristov. ()

stuj

Téma je to samozřejmě silné, když si člověk uvědomí, že k takové šílenosti opravdu došlo. Ale lepší by byl spíš dokument než hraný film. ()

Fibonacci

🔥🔥🔥MASAKER🔥🔥🔥 ma to sklony na 5, je to kruty film.. nuš ale hlboko vo vnutri citim, že to dokonale skrátka nebolo. ale bolo to fuckin dobre. treba 👀👌 ()

Blind307

...terorizmus nepatrí do tohto sveta v mene akéhokoľvek vierovyznania...ak je peklo, tak dúfam že ten imám riadne a dlho bude horieť...film ide do hĺbky utrpenia ako aj do rozporov islamu (islam pomstichtivý vs. milosrdný...najprv zabite bezvercov a potom aj vlastných však to je jedno...jedni nemôžu hovädzie, druhí zase bravčové...jeden kríž na hrudi, druhý (hádam neveriaci) má rodinu s moslimkou...je tam mix všetkého...aj oddané personálne osadenstvo...summa summarum...existuje len dobrý úmysel a zlý úmysel...človek si len musí vybrať...hádzať všetkých ľudí do jedného vreca je hlúposť...ľudskosť vždy nakoniec vyhrá nad terorizmom aj keď to občas nechutne dlho trvá...film ukazuje čo sa stane, keď človeku vytrú mozog...a režisér poukázal aj na chudobu vykonávateľov (splachovač WC) aj na možný nátlak zo strany rodiny, aby ich peňažne zabezpečil... tragédia na tragédiu... ()

floppy4

Riadny nápor na emócie teda a to je asi to najkľúčovejšie v tomto filme a to prečo sa ho oplatí pozrieť. Len sa mi nechce veriť, že indické bezpečnostné zložky sú tak extrémne neschopné a preto sa stalo to čo sa stalo. ()

Lukrecia.05

Další perfektní, silný a drsný film dle skutečnosti. Neuvěřitelně napínavé a mrazivě reálné - toto jsou moje první po zhlédnutí filmu. Opravdu skvěle natočeno, film mě vtáhl do sebe a já celou dobu doufala, že ty teroristické potkany někdo sejme. Tupost náboženského fanatizmu jednomu až bere dech („BĚŽTE A VYKONEJTE DŽIHÁD!...“). Napínavé! Doufám, že v Indické Bombaji už mají větší ochranu hotelů? Každopádně, do Indie bych se ráda podívala, ale tento film jen potvrdil můj názor, že tady nechci žádné migranty. ()