Švýcarák

(festivalový názov)
  • USA Swiss Army Man (viac)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

Matli

Těžko hodnotit tento kousek. Je tak zvláštní až je dobrý.Ale na to jak jsem se na to těšil, tak jsem očekával trošku něco jiného, trošku víc té zvláštnosti. Ale i tak. Divím se, že Radcliffe do této role šel a mrtvolu dokázal hrát bravůrně a že to asi není žádná sranda. Nějaké scény a střihy bych vypustil a o tom závěru taky nevím co si myslet :-) Ústřední melodie je perfektní, už jí mám jako vyzvánění. 75% ()

Saur.us

Bizardní, originální a hloubavý výlet to mysli blázna. Krásná hudba a hromada těch nejnepravděpodobnějších nápadů. Úlet roku. ()

Dr.Manhattan

Pokúsim sa čo najlepšie popísať zážitok zo zhliadnutia aj keď to nebude ľahké. Vážne bizarná komédia... alebo dráma, alebo melodráma, či psychologický film ? Vlastne to malo asi so všetkého niečo. Moje pocity z tohto filmu sa počas sledovania veľmi rýchlo menili. Na začiatku „wtf“ momentov toľko, že som to na sekundu aj váhal dopozerať. Čím ďalej, tým som si začal uvedomovať ze to nie je len nejaká „bizarná sprostárna“. Použil som slovo sprostárna, pretože to sem tam hraničilo s takým tým „sprostým humorom“. No bolo to tak úprimné, že to človek proste prijal. Neskôr som sa ponoril do deja a užíval si každú blbosť čo sa tam odohrávala. A bolo ich tam naozaj dosť. A čo sa týka toho zakončenia, fuuuha. Posledných 15-20 minút bolo pre mňa najemotívnejším zakončením filmu, aké som kedy videl. Vtedy som si na plno uvedomil o čo tam vlastne ide a dostalo ma to. Emócie zažité na konci ťažko popísať. Smútok, radosť, smiech, dojatie.. všetko naraz. PS.: úžasný soundtrack. ()

Móó

Jeden z mála filmů, kde pochopím 5 hvězd i odpad. Bizarní věc, která mě vedla spíš k zamyšlení, ale také jsem se zasmála. ()

DDUDU

V pocitech v kterych vas to necha premyslet si clovek vlastne nemuze vybrat. S horkou pachuti konecneho vyusteni filmu to vzalo vsechno co si clovek myslel v prubehu uplne opacny pohled. A clovek si rika fuj jak jen na to mohl koukat a premyslet o pozitivnim vlivu. Diky ale. 80 procent za prvnich 75 minut 10 procent za konec. ()

Mathew234

Niektoré scény, najmä na začiatku sa predýchavali vskutku ťažko. Dlho som sa tomuto filmu vyhýbala aj napriek výborným hlavným hercom, no mala som skrátka strach - prdiaca mŕtvola a podobné čudesné veci - avšak som rada, že som si film nakoniec pustila, pretože svojim spôsobom bol krásny. Príbeh o silnom, hoci nezvyčajnom priateľstve, príbeh o láske; možno to bolo svojim spôsobom také satiristické vykreslenie toho, čo sa s ľuďmi deje, ak im láska skutočne chýba. Páčilo sa mi, ako postupne rástlo priateľstvo medzi mŕtvym Mannym a Hankom. Bol to vtipný, nekonvenčný a originálny snímok, ktorý ma veľmi prekvapil, nečakala som od toho to, čo som dostala. Navyše herecké výkony úžasné, najmä Daniel Radcliffe ma opäť raz presvedčil, že miesto v mojom rebríčku top 10 hercov má právom. Zaujímavý snímok, povedala by som dokonca, že sú to silnejšie štyri hviezdy. ()

Bozvav odpad!

Proč??! Proč se i ti úspěšní herci propůjčují k tak bizardním a idiotským počinům, jako byl tento??! Chápu, že se musí občas něco točit i pro indigové vypatlance, ale snad by to nemělo být ani dostupné běžné veřejnosti. Nudou jsem si ukousala palec na noze. Já vím, moje blbost, neměla jsem se na to dívat, nicméně pořád jsem naivně čekala, že z toho něco bude. Bylo - hromada sraček. Za mne rovnou do kopru, nebo do moře. ()

Chilly00

Tenhle bizarní americký snímek není pro každého, ale pro mě to navždy už bude TEN film, co jsem viděla ve Varech a na který se nezapomíná. Režisérské duo Daniels (Daniel Scheinert a Dan Kwan) Švýcarák ve Varech osobně uvedlo a nastolilo v kinosále atmosféru, jakou jsem tam tento rok jinak nezažila. Film se mě osobně VELMI dotkl i na emocionální rovině, a přestože se může jevit jako prvoplánová komedie, tak to tak není. Daniela Radcliffea jsem doposud příliš nevnímala, ale za tuhle roli by si zasloužil přinejmenším velkou pochvalu. ()

Qeo

Ačkoliv si rád vychutnám úlet a v tomto případě až úchylnou komedii, nějak to ztrácelo tempo a celkové vyznění šlo do ztracena. Možná sem to jen nepochopil, asi nejsem tak inteligenčně na výši. Nicméně bylo tam hodně dobrých momentů, už jen proto to stojí za to. ()

pilarius

Harry Poser a Kámen univerzálního použití či snad Harry Poser a Tajemná pneumata? Tenhle bizár mě neoslovil. Byla by to možná zachránila lepší výprava, nějaké ty flashbacky navíc a hlavně lépe obsazená hlavní role, nebo by možná stačilo, kdybych to viděl o nějakých šest let dřív, ale teď a takhle prostě ne. Před Radcliffem ale klobouk dolů, ať už Moudrý či jakýkoliv jiný. ()

Wallis3

Musím říct, že tohle na mém žebříčku vyhrálo stupeň NEJPODIVNĚJŠÍ FILM, CO JSEM KDY VIDĚL Děj to mělo opravdu jen okrajově, prostě přežít v lese. Ale co se dělo okolo, no to mě občas padla brada. Ty dialogy o hovně (opravdu o fekální hmotě), masturbaci a životě, ať už naplněném nebo nenaplněném. No místy to byla nuda, a člověk přemýšlí, proč to vlastně vzniklo a co tím mělo být vůbec řečeno. Ti hloubavější, co maj dar třetího oka, ti si v tom poselství asi našli, já teda né. Ale co se tomu filmu nedá odepřít je ORIGINALITA. ()

Rockerman

Zajímavé je, že když se v "normálním" filmu objeví nějaká absurdita nebo nelogičnost, tak tu nadáváme a poukazujeme na to. Tady tohle je absurdní a nelogické od počátku až do konce, a přesto se to tu čtyřkama a pětkama jenom hemží. Originální, smutná komedie o dvou hercích, přičemž jeden z nich je mrtvý. Dá se z toho něco vydobýt? Dá a je to velmi zábavné! Prdění mi ve většině filmů vadí, tady má svou funkci a nevadí mi, ikdyž mohli toho trochu ubrat. Něco probleskuje v průběhu, aby na závěr bylo jasné, o čem to ve skutečnosti je. ()

anatheman

Byl jsem svědkem extrémně zhoubičkované HC verze Robinsona Crusoa. Bezkonkurenčně nejdivnější film, co jsem kdy viděl (a to jsem zhlédl i dánskou šílenost s názvem O kuřatech a lidech). A taky snad největší píčovina. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Originalitu sice upřít nelze a musím podotknout, že jsem se několikrát vcelku brutálně zasmál (byť z toho mám sebetrýznicí pocity, které mě nutí kriticky se zamyslet nad svým osobním vkusem). Jsem alespoň ochoten doporučit tento film kvůli zombie-Potterovi, za jehož superschopnosti by se nemusel stydět ani zfetovaný hrdina z Marvelu. Opravdu je multifunkční – působí jako prděním poháněný skútr, sprcha, zapalovač, jako kulomet a jeho mužský úd pracuje jako navigace… To prostě musíte vidět! Jinak tedy rozumím tomu, že film měl být obrovskou metaforou o smyslu života, ale… ten způsob ztvárnění je tak nesmírně úchylně proveden, že toho je zkrátka moc i na mě! Veškeré artové nesmysly si mohou jít nasrat. Tohle je ta pravá divnost! Ty 3 hvězdičky jsou tedy vyjádřením nejpřijatelnějšího kompromisu. Aber was ist schon sicher - nie wieder! ()

KNTRFKT odpad!

Zrovna dneska jsem si říkal, že už jsem hodně dlouho neviděl fakt špatnej film. No. Tak jsem ho právě dokoukal. Myslel bych, že dostanu něco originálního, sice bizár, ale nevšední. Bizár to je, to se musí nechat. Ovšem stejně tak jako bych doporučil ústavní léčbu hlavnímu hrdinovi, doporučil bych ji i scénáristovi, řezisérovi a každýmu kokotovi, co tu hodnotí líp jak jednou hvězdou. Splácat bezduchou blbost umí totiž kde kdo, ale splácat takovouhle blbost, na to už je potřeba fakt háj klás trotl. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (viac)