Po 18 letech strávených ve vězení se Elwood Blues konečně dostává na svobodu. Jeho první kroky vedou do sirotčince, v němž vyrůstal on a jeho bratr, který již zemřel. Setkává se tam s desetiletým Busterem. Vedoucí sirotčince určí Elwooda za jeho poručníka. Elwood zpočátku neprojevuje velké nadšení, ale nakonec jej vezme sebou do New Orleansu. Protože mu v žilách proudí stále ještě jazz, chce vyhledat své staré kumpány a obnovit legendární kapelu Blues Brothers Band. (oficiálny text distribútora)

DocBrown

Pokracovani skveleho prvniho dilu jsem se bal, ale byl jsem prijemne prekvapen. Pribeh sice o trochu slabsi, ale hudba snad jeste lepsi. Jo, ta rec o gangsta-rapovym pseudosongum byla moc pekna. Ted v 2018 si smrtka vzala uz vetsinu legend. ()

xmozek

Mě tenhle fil dsotal.Je to už dýl co jsem ho viděl, ale pořád ho mám v paměti. Parádní muzikálové roadmovie. Hudba je absolutně bez chybičky, příběh parádní Blues Brothers nepřekonatelní. ()

Paity

Neuvěřitelně energií pulzující John Goodman a skvěle mu sekundující Dan Aykroyd vytváření zcela nezaměnitelnou atmosféru tomuto šílenému (v dobrém - pozn. aut.) filmu. Je to vtipné, je to zábavné a je to hudebně výborné. Není proto důvod proč Blues Brothers 2000 šidit a nedat jim plný počet. ()

Zombi

Hodně příjemná bluesová komedie, kterou drží především duo Aykroyd a Goodman. Běžné jsou zde naprosto ulítlé situace, např. když woodoo čarodějka, pořádající soutěž kapel, promění ústřední trojici v zelené zombie funky tanečníky, mimochodem, Goodman je jako tančící zombie vynikající :o) ()

Delaney

neni to bůhvíjaká komedie, ale hudba je vážně suprová, Dan Aykroyd je pořád kanec a vidět pohromadě B.B.Kinga, Jamese Browna, Erica Claptona, Isaaca Hayese.... No pro mě to byl supr zážitek! 90% ()

(Z)denny

Pro mě to bylo docela zklamání.. První Blues Brothers byla bomba plná humoru a gagů, což jsem tady docela postrádal.. Jinak plno hudebních bouráků, za což si to ty tři* zaslouží.. ()

Kucndo

Jedna hvězdička za soundtrack... Jinak je to absolutní výsměch a urážka vůči vynikajícímu prvnímu filmu. a těch 72 %, co to tu má... Lidi, to nemůžete myslet vážně... ()

PDcz

4**** body Dodatečně hodnotíme i komentářem. Miluji tuhle hudbu, dokonce tak moc, že mi Jíťa koupila soundtrack. [X] Minus 1* bod Sakra, na tom malinkym netbooku se ty komentáře píšou fakt blbě, obzvlášť když si vymýšlím takové věci jako jsou pitomé závorky. Jo a ten bod odebírám za ten film. Děj je naivně pitomoučkej, výkony herecké jsou taky naplno. Hihi, jak napsat ironii? [X] Stačilo, aby tam hrály jen ty kapely a mohli ušetřit na kostýmech a té super hyper bouračce. ()

mala_kea

Když jsem u "mamma mia" tvrdil, že muzikály jsou děsně nudné, tak si za svým názorem stojím. Ovšem, Blues Brothers 2000 je milé překvapení. Takhle obohacený muzikál, se spoustou vtipů a "akčních" scén jsem rozhodně nečekal. Navíc, písničky vypalující uši jsou takřka geniální. Když navíc přihodím výkon Dana Aykroyda, opravdu se není čemu divit. Příběh je naprosto nijaký, odhadnutelný a zápletky se do budoucna rychle vytrácejí. Ovšem John Landis ukázal, že muzikál nemusí být jen film o zpěvu, ale o skvělých hereckých výkonech, ale taky o tom, že takřa z nulového děje se dá vykřesat něco koukatelného.70% ()

tranquill

"Volá mě hlas krve!" Zato mne už se tato muzikálová komedie nedovolá. Demoliční derby sice pokračuje, ale z blues si raději pustím od Entombed - Wolverine Blues. ()

Hpatrik

Dost šílená podívaná, a film kde je možné opravdu všechno. Spousta hudebních hvězd překvapí slušnými hudebními vystoupeními, a sem tam to i pobaví, jinak to ale vyžaduje hodně specifické rozpoložení. ()

Joski

Okrem namakanej bluesovej hudby sa nič výnimočné v tomto filme nedeje. Dej len sucho prepája jednotlive vystupenia. Priemerna oddychovka. 65% ()

sehe

Nemala som v pláne toto pozerať,ale náhoda chcela a moje nadšenie je o to väčšie.Hudba,ktorá vas strhne,veď ako inak,ked James Brown,Aretha Franklin,B.B.King,Eric Clapton a ďalšie obrie mena,bravurna choreografia a humor toto vsetko v 123 minútach,ktoré nenudili.Hudba ma veľkú silu a to prítomne nadšenie a radosť je chytlava. ()

Sir Ludvig

Veľmi, veľmi dobré žrádielko pre milovníkov dobrej muziky a tvrdých bluesmanov! Ak nie kvôli ničomu inému - tak kvôli najväčšej búračke policajných áut v histórii kinematografie (mňam!). Kam sa hrabú trápne Besonove Taxikárne... ()