V černohumorném seriálu podle stejnojmenného komiksu se dospívající psychopat a rebelka prahnoucí po dobrodružství vydávají na cestu. Pronásleduje je notná dávka smůly. (Netflix)

ZeroCZ1233

Pokud se tento seriál vkládá do škatulky teen seriálů, tak je to možná i dobře. Nesedí do ní stoprocentně, to ne, ale většinově ano a hlavně je díky tomu větší možnost, že na něj narazí typičtí konzumenti tohoto žánru a v dobrém slova smyslu se z tohoto projetku poserou. TEOTFW není klasická teen cheesy podívaná s náturou střední školy v USA. Tohle jsou fokin Briti se vším, co jim jde nejlépe. Takže černý humor spolčený s typickou suchostí pohybující se na tenkém, ale pevném ledě uvěřitelnosti s příběhem skákajícím z komediální polohy do té dramatické a zase zpátky. Scénář se skvěle napsanými postavami, jež jsou výborně zahrané a seriálem představenou vkusnou narací ještě lépe vyprofilované. A také díky jeho schopnosti jsem dokázal zanechat v seriálu emoční zainteresovanost, jež se několikrát za stopáž projeví. Všichni to srovnávají s Bonnie a Clydem, ale já v této skvělé zahrané dvojici spíše vidím Mallory s Mickem z Natural Born Killers a to ve všech ohledech, jen méně přepálené a uvěřitelnější. Prvně jsem jezdil na jednokolce na hraně 8,5/10, ale nakonec jsem poskočil na stupeň 9/10 a moje svědomí mi řve do ucha, že jsem udělal sakra dobře. ()

UhLee

První série - (8/10).  Postavy nejsou zamýšleny jako klaďasové, ale stejně je milujete. Na Alysse miluji její mám všechno na háku a ten její přízvuk? Dokonalost. James je zpočátku dost psycho. Postupně se z něj však stane totální ňuňas.. Děj se skvěle hýbe kupředu a 20 minut je ideální délka když nechcete sedět u seriálů hodiny a přesto se znamenitě bavit. Nemůžu také opomenout jak se tady pracuje s hudbou... Výborně zvolené songy. Ve zkratce: Jedná se o seriál, který staví na výborném ústředním duu, kontroverzním chování a koneckonců i přímo pojetím celého seriálu. Za mě výborné. Nejlepší epizoda : Epizoda 3 (S01E03) ()

dubinak

1. série Seriál o dvou psychopatech, který zfouknete za jedno odpoledne a ještě se na něm uspokojivě pobavíte. První díl byl bomba a naladil mě úplně s přehledem. Seznámení s postavami nemá chybu, hlavní twist je v podstatě už tisíckrát viděný scénář, ale díky zajímavým charakterům a jejich dialogům, popřípadě monologům, je to hned zábavnější. Pět hvězd to ale není proto, že v okamžiku, kdy se Alyssa obarvila na blond to šlo s kvalitou nenápadně dolů, protože to začalo být trochu moc o emocích (a emoce jsou přece nuda). Bůh ví, jestli se tohle dočká pokračování vzhledem k nejasně danému konci, každopádně druhé řadě bych se nebránila. ()

no2

7/10 - (Ne)pohodovka na zimní večery s dvěma nesympatickými hrdiny v ještě nesympatičtějším světě. Sympatická mi ale byla cca dvacetiminutová stopáž jednotlivých dílů. Kdyby to byla klasická seriálová hodina, asi bych to nedával. Byly by to průměrné tři hvězdičky, ale ten výběr hudby (mňam, mlask, to už jsem v žádném seriálu i filmu dlouho nezažil) to zvedl na slabší čtyři. ()

zahadum

Bizarná teen dvojica ktorá má svojím spôsobom spackaný život si jedného dňa nájde cestu k sebe. Po úvodnom chladom a sociopatickom predstavení tejto dvojice sa začína cesta za .... Nie je to jednoduché len tak povedať za čím vlastne, On má svoje dôvody a ona tiež a spoločne ich pretavia do veľmi divnej buddy road movie. Dobre pasovali aj myšlienkové pochody protagonistov ktoré sme my počuli a budovali ešte viac už tak dobrú atmosféru. Prvá séria utiekla rýchlo, však bodaj by nie keď jedna epizódka trvá sotva niečo okolo 20 minút. Krátke ale úderné, bizarné, divné, originálne, svojím spôsobom bravúrne vtipné, chladné a zároveň horúce, roztomilé a zároveň šokujúce ale rozhodne zábavné a som veľmi zvedavý na druhú sériu. update : druhá séria je hádam ešte lepšia ako prvá, postavy sa nám viacej priblížili a pribudne kvázi aj tretia postava a celkovo cesta za osobnou pomstou je skvelý nápad ! 80 % ()

• Auto Jamesova otce (Steve Oram) je Mercedes-Benz 230E (W123). Tento model se vyráběl v letech 1976–1986. (J.F.B.)
  • V epizodě se objeví stříbrný Opel Monza 3.0E z roku 1983. (J.F.B.)