Recenzie používateľa ZeroCZ1233 k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2017) (S01)

Pokud se tento seriál vkládá do škatulky teen seriálů, tak je to možná i dobře. Nesedí do ní stoprocentně, to ne, ale většinově ano a hlavně je díky tomu větší možnost, že na něj narazí typičtí konzumenti tohoto žánru a v dobrém slova smyslu se z tohoto projetku poserou. TEOTFW není klasická teen cheesy podívaná s náturou střední školy v USA. Tohle jsou fokin Briti se vším, co jim jde nejlépe. Takže černý humor spolčený s typickou suchostí pohybující se na tenkém, ale pevném ledě uvěřitelnosti s příběhem skákajícím z komediální polohy do té dramatické a zase zpátky. Scénář se skvěle napsanými postavami, jež jsou výborně zahrané a seriálem představenou vkusnou narací ještě lépe vyprofilované. A také díky jeho schopnosti jsem dokázal zanechat v seriálu emoční zainteresovanost, jež se několikrát za stopáž projeví. Všichni to srovnávají s Bonnie a Clydem, ale já v této skvělé zahrané dvojici spíše vidím Mallory s Mickem z Natural Born Killers a to ve všech ohledech, jen méně přepálené a uvěřitelnější. Prvně jsem jezdil na jednokolce na hraně 8,5/10, ale nakonec jsem poskočil na stupeň 9/10 a moje svědomí mi řve do ucha, že jsem udělal sakra dobře. ()

Série 2 (2019) (S02)

Od minulé série je to krok zpět. Základní prvky jsou stejné, stále se jedná o parádu suchého humoru černotou protkaného se skvělým castingem a narací. I to příběhové napojení je dobré a to i příběh jako takový i když možná až moc centrovaný a nezabíhající do extrému jako dříve. Bohužel je ale všechno volnější a bez jiskry, jež minule plápolala skrz celou stopáž a dodávala tomuto projektu tu neodolatelnost na první pohled. Na druhou stranu musím ocenit vývoj naší dvojice, jejich myšlení se za ty dva roky se zákonitou logičností vyvinulo, už to nejsou děcka, jež sloužila jako předobraz naší zhýralé mládeže, ale prakticky dospělí jedinci a podle toho jsou koncipovány jejich dialogy. Ty jsou celkově dospělejší zaobírající se vážnějšími tématy a celá emoční stránka je posunuta na vyšší level a to jsem konzumoval velmi rád. Konec je méně otevřený než u minulé série, ale pokračování bych se vůbec nebránil, určité prvky tomu vybízejí a hlavně tahle věc je napsaná a koncipovaná moc dobře na to, aby se po šestnácti epizodách zapíchla. Mezi 8/10. ()

Strážce vesmíru čeká další reboot

Strážce vesmíru čeká další reboot

25.10.2020

Připraveni na nové Strážce vesmíru? Tvůrce seriálu The End of the F***ing World Jonathan Entwistle byl najat, aby vytvořil nové filmové univerzum založené na slavných postavách pro filmovou… (viac)