O Vánocích se dějí zázraky, plní se přání a mění lidské osudy. Cesta vánočním vlakem pak může změnit celý život všech, kdo ve vlaku sedí... Bývalý válečný spisovatel Tom Langdon chce splnit přání svého nedávno zesnulého otce. Proto se v předvánočním čase vydává za svou přítelkyní Leliou do Los Angeles vlakem. Tomův otec si přál, aby jeho syn napsal příběh z cesty vlakem skrz celé Spojené státy. Hned ve Washingtonu na nádraží se Tom začne seznamovat se svými spolucestujícími. Cesta bude trvat čtyři dny a cestující za tyto čtyři dny urazí 3 000 mil. Tom zjišťuje, že s ním cestují starý železničář Higgins, který dnes jezdí jen pro zábavu, a snoubenci Julie a Steve, kteří utekli před Steveovými rodiči. Ti totiž nesouhlasili s jejich úmyslem se vzít. Tomovou spolucestující je ale i podivně osamělá starší dáma Agnes, která vše sleduje ostřížím zrakem a nic jí neunikne. Zajímavou postavou vlaku je rovněž vědma Misty, která dokáže předpovídat lidské osudy. Osádku vagonu, ve kterém Tom cestuje, doplňuje starý vdovec, John Kelly, jemuž zemřela žena a on chce splnit její přání - při cestě vlakem si přečíst Dickensovu Vánoční koledu. Velmi důležitými spolucestujícími jsou ale slavný filmový režisér Max Powers se svou scénáristkou Eleanor. Tom se velmi záhy po nástupu do vagonu s Maxem začne u baru bavit a on mu Eleanor představí. Pro Toma, ale i pro Eleanor je to šok. Oba se totiž znají ze své minulosti. Byli kdysi partnery a milenci... (TV Nova)

Gamekeeper77

Další z mnoha nevýrazných, podprůměrných, typicky amerických vánočních filmů přeplněný tupými gesty a pseudopsychologickými rozhovory o tom jak správně žít a milovat...bla bla bla. Přesně takovej blábol to byl. 40%. ()

Lacike

Jeden z tých lepších Hallmarkovských Vianočných filmov. Tentoraz s celkom originálnym príbehom v tomto žánri, keďže variuje zápletku detektívky Vražda v Orient Exprese. Hlavným plusom filmu je to, že nenudí, lebo je tu kopa postáv, ktoré majú svoje drobné zápletky. Hlavný pár a chémia medzi nimi funguje dobre, ale tie ostatné podzápletky sú plné klišé a vyriešia sa behom jednej vety. Vďaka tomu to pôsobí trochu otravne. Celkovo pohodový film na jedno pozretie. 5/10. ()

BarryLyndon

Dal jsem do vánočního playlistu i jeden film od Hallmarku. Nějak jsem se toho nebál, Dermot Mulroney a Danny Glover jsou sympaťáci. K tomu pár vizuálně přitažlivých hereček u kterých nevíte na první pohled jestli Hallmark nebo Pornhub. Film si hodku a půl sympaticky běžel na nějakých 4 -  5 z 10, všechny linky se uzavřely,  5 minut do konce.  No a pak přišel brutální twist, který jsem nečekal ()

Kritik.

Ludia co to tu pseudo-recenzuju a kritizuju, ocividne nepochopili, ze ide o romanticku adaptaciu slavnej detektivky od Agathy Christie - Vražda v Orient Exprese...ibaze bez vraždy ;-) Perfektne spracovane a z Hallmark preto jednoznacne najlepsie dielo (prave preto ze to vobec nie je klasicka lahka oddychova komedia). ()

allegria

Dávám hodnocení za to, že ačkoli jsem si celou dobu říkala, jak to je nevěrohodná blbina, dobře jsem se bavila. A ten vlak byl jako sen, moc bych takovým chtěla někdy cestovat... Ale hlavně ten konec - ten mě teda dostal! ()

NikiVai

Tak Vánoční expres mě vůbec nebavil. Bylo to takové věčné tlachání o ničem a rozuzlení se mi vůbec nelíbilo. A pro mě to postrádalo i  vánoční atmosféru. ()