Dobrá znamení - Série 2 (2023) (séria)

Kapitola 2: Stopa (S02E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Chapter 2: The Clue Featuring the Minisode a Companion to Owls (viac)

Nebe i Peklo se ze všech sil snaží najít ztraceného anděla. Azirafal zaslechne píseň, která ho přivede na stopu. Crowley s Azirafalem v baru probírají, jak vyvolat ve dvou lidech lásku. A před 5000 lety je Crowley vyslán, aby potrestal spravedlivého Jóba, který je Božím miláčkem, a Azirafal z první ruky zjišťuje, co je to pokušení a čemu všemu Gabriel uvěří. (Prime Video)

Martrix

Mrknene se za Jobem a zjistíme jak to "bylo doopravdy", resp. jak Azirafal s Crowlyem přechytračili boží plán a udělali z nebanů blbce. Gaiman ukazuje Joba...zástupce ovcí, které bezmezně věří v Boha, jako blbouna. Což je solidní políček ortodoxním věřícím. A navíc anděly jako alibistické a nedůvtipné zmetky. Díky této epizodě působí přátelství démona a anděla pochopitelnější. Zatím se mi druhá řada líbí víc než první. ()

Allien.9

Palec nahoru za trefné zpracování mého oblíbeného biblického příběhu. Hlavní dějová linka se sice příliš nehýbe, ale Gabriel je super a počátek Aziraphaleovy lásky k jídlu taky pobavil. ()

Necrotongue

Typický páně Pratchettův humor mi tady sice chybí, ale lhal bych, kdybych napsal, že jsem se u tohoto rozpitvávání jednoho biblického příběhu nebavil. Bylo sice znát, že se BBC snaží nikoho nenaštvat a Ricky Gervais by tomu dal jistě větší grády, ale i tak jsem se po celou dobu pochechtával a užíval si přítomnosti toho pouštního Skota. Teď jenom nevím, jestli je Bůh transka, nebo je to taky jeden z těch vymaštěnců, kteří ví naprosto přesně, že neví, co jsou vlastně zač. Když o sobě někdo mluví ženským hlasem v mužském rodě, vím jistě, že k takovému jedinci nebudu mít důvěru. / Poučení: Když na tebe Bůh sesílá jednu ránu za druhou, asi ho tak nějak sereš. ()

• V čase 43:29, kdy Gabriel (Jon Hamm) řadí knihy, se objeví tři tituly – „Vraní ulice“ od Iaina Bankse, „Pýcha a předsudek“ od Jane Austen a „Dobrá znamení“, tedy kniha, na níž je celý seriál založen. (Sominius)