Ve dveřích knihkupectví padlého anděla Azirafala se objeví nahý archanděl, který si nevzpomíná kým je, ani jak se tam dostal. To velice zkomplikuje život jak Azirafalovi, tak i bývalému démonu Crowleymu, protože po uprchlíkovi baží Nebe i Peklo. Zatímco se Crowley s Azirafalem snaží dát do kupy lidský pár, v minulosti i současnosti jim hrozí mnohá nebezpečí. (Prime Video)

Allien.9

Po technické stránce (vizuál, kamera, hudba) geniálnější, Tennant se Sheenem geniálnější, příběhově podstatně jednodušší, ale napínavější a doplněné o podstatně delší flashbacky, humor de facto stejný, vedlejší postavy slabší. Objektivní hodnocení je tedy úplně na stejné úrovni jako v případě první řady (****), subjektivní hodnocení je ale vyšší (*****). P.S.: Z Mekky filmu, kterou ČSFD bývalo, se stalo místo k zblití. ()

Bozvav

Druhá série mne vyloženě zklamala. Tak nějak mi spíš připomínala nějakou sladkobolnou telenovelu, jen místo boje o křeslo šéfa korporace, se usiluje o místo nebeské, či pekelné. Humoru výrazně ubylo a stejně tak satiriký nadhled. Místy jsem se skoro nudila, kdyby nebyla ústřední dvojice tak zatraceně dobrá a vsuvky z historie tak vtipně podanné, asi bych šla z hodnocením ještě níže. Závěr otevřený a spíše tlačený na romantickou strunu. Za mne 50%. ()

xzajox

Podobne ako S1, dobrá atmosféra, 2 hlavné postavy perfektné a sem tam dáky dobrý vtip. Bohužiaľ tam moja chvála končí. V porovnaní s 1.sériou, kde išlo o apokalypsu, tu ten centrálny fokus bol vlastne o hovadine. Sledovať cez tri čiary prehnanú naivitu bytostí neba aj pekla bolo vtipné možno chvíľu, ale potom sa to zdalo ako keby scenárista nevedel, ako postavu z problému dostať. A tak z démonov alebo anjelov spravil tupelá. A tiež, prečo sa všetky city medzi postavami objavili až teraz, keď sa poznajú večnosť? No čo už, stále je to však dobré a pozerateľné. 67% - 3* ()

HERGImanCZ

Je to jiné, je to dobré, ale místy to tápe. Dovedu si představit, že se v hodně lidech s oznámením druhé řady Good Omens mísily pocity nadšení a pochyb. Přeci jen navázat na děj původní knihy bez předlohy a bez jednoho ze spoluautorů není snadné. Tady se to naštěstí alespoň z části povedlo. Chybí tu vypravěč, který dodával první řadě ten správný šmrnc, vedlejší postavy ani jejich dějové linky nejsou tak silné a je tu větší důraz na epizodičnost. Ale právě v té epizodičnosti stojí druhá řada nejpevněji na nohou. Máme tu dlouhé příběhy z minulosti, které mají pointu, jsou hezky uzavřené a testují naše postavy. Dovedl bych si vlastně druhou řadu představit složenou jen z podobných střípků z minulosti bez hlavní linky přes všechny epizody. Tam se totiž  někde v polovině začnete obávat, že (vzhledem k malému prostoru, který je hlavnímu příběhu věnován) nemůže finále pořádně fungovat. A pravda je to vlastně napůl. Zatímco uzavření celé myšlenky s Gabrielem působí jako spíchnuté narychlo horkou jehlou, že se scénáristé zahnali do kouta a potřebovali z něj zkrátka vybruslit, společná linka ústřední dvojice má grády a vyvolává ty správné emoce. Přes zanechanou pachuť na jazyku z rozuzlení celé záhady si tak stejně dovolím označit druhou řadu Good Omens za velmi kvalitní počin, který se v kvalitách sice nemůže rovnat perfektní první řadě, i tak má ale své kouzlo, charakter a sálá z něj silná originalita. ()

Morholt

Rozjeté to nebylo vůbec špatně. Na prahu Azirafelova knihkupectví se objeví naháč, který je až podezřele podobný archandělu Gabrielovi. Problém je, že má v hlavě úplně vymeteno a tak zatímco nahoře i dole zvoní na poplach a snaží se zatoulaného archanděla ulovit, Azirafel s Crowleym dumají nad tím, jak mu vrátit paměť a zjistit, co se vlastně děje. Čtyři díly se nesou v duchu předešlé série a i když je to o něco slabší, pořád se jedná o solidní zábavu, kterou opět táhnou Tennant s Sheenem. V posledních dvou dílech ale tvůrci ukazují do jaké prd*le se filmová a televizní tvorba za těch pár let posunula. Za párování v závěrečném díle by někdo zasloužil provaz a nechce se mi věřit, že se pod tohle Gaiman podepsal. A jestli jo, tak je to mnohem horší, než jsme si všichni mysleli. Za jiných okolností by byl otevřený konec lákadlem na další sérii, ale v tomto případě se děsím toho, co s tím společenské tlaky vyvedou. 50% ()

• V čase 43:29, kdy Gabriel (Jon Hamm) řadí knihy, se objeví tři tituly – „Vraní ulice“ od Iaina Bankse, „Pýcha a předsudek“ od Jane Austen a „Dobrá znamení“, tedy kniha, na níž je celý seriál založen. (Sominius)