Tajomstvo domu s hodinami

• Česko Čarodějovy hodiny (viac)

Keď sa 10-ročný Lewis (Owen Vaccaro) dozvie, že sa musí presťahovať k svojmu strýkovi, netuší aké magické dobrodružstvo ho čaká. Jeho novým domovom sa stane rozľahlé starodávne sídlo, v ktorom, ako čoskoro zistí, sa dejú veľmi čudné veci. Strýko (Jack Black) a jeho susedka (Cate Blanchett) sú totiž čarodejníci a už dlho sa snažia rozlúštiť tajomstvo strašidelných hodín, tikajúcich v stenách domu. Podarí sa im s Lewisovou pomocou hodiny zastaviť a odvrátiť tak apokalypsu, ktorú kedysi dávno naplánoval jeden zlý čarodejník? (Forum Film SK)

anicca

Podľa mňa je toto dosť slabé dielko. A Cate Blanchet má nehybnú tvár, čiže určite milión plastík. Dej nedáva logiku, miestami som sa v ňom strácala. Častokrát je dej zbytočne hlučný a ukričaný, postavy podľa mňa nechytia za srdce. Už si to viackrát nepustím. ()

peproch

Cate Blanchett mi byla a zůstala jedinou příčinou a jedinou radostí z tohoto filmu. Není mi deset a neztratila jsem rodiče, takže neharypotruju. A dětská filosofická otázka zní: vrátit čas? Někdy bych moc ráda. ()

Dalajlada

Žádný zázrak to sice nebyl, ale... Jack Black a Cate Blanchett jsou skvělí herci a svoji roli zde zvládli naprosto perfektně. Pan Božský už sice tak božsky nevypadal, ale pořád vynikající herec a role mu sedla. ()