Spider-Man: Paralelné svety

• Česko Spider-Man: Paralelní světy (viac)

Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera? (Itafilm)

VasaX

Velmi zdařilý a originální animák, který nejen že propojí Spider-hrdiny z několika vesmírů, ale propojí zdařile a nenásilně "animák" s komiksovým vizuálem. Je to krásné, zábavné, hektické a energické. Může to připadat trochu přeplácaně - přeci jen několik Spider-hrdinů a chaotické prolínání vesmírů dokáže člověku rozhodit orientaci. Kdo nemá rád rychlé tempo, toho to asi rozladí, ale jinak se jedná o počin, který ve světě animáků a superhrdinských filmů mile vystupuje z řady. ()

Wade

Tak a je to zamnou. Klasický Spider-Man no za tu chvíli žádná sláva hlavně teda co se týče jeho konce. U ostatních je to teda horší až na staršího Petera Parkera, protože ten mě fakt bavil. Spider-Woman nenadchla,ale ani neurazila. Miles Morales mě vůbec nebavil spíše sral. Nakonec Spider-prase, Japonský-anime-spider a Noir-spider kdyby ve filmu nebyly nebylo by to vůbec na škodu úplně zbytečný. Všichni nepřátelé totálně nevýrazní a to co udělali Dr.Octopusovi hnus. Na závěr příběh čistý průměr a animace nad kterou všichni jásají mě teda moc neoslnila byla fajn ale jinak nic víc. 40% ---- 4/10 IMDb ()

lykan9

Přesto, že jsem slyšel o této verzi Spider-Mana samou chválu, tak jsem se shlédnutí poměrně dlouho vyhýbal, protože moje očekávání nebylo nijak velké. Díky bohu, že jsem se konečně Paralelní světy rozhodl shlédnout, protože, i když se jedná o kreslenou verzi, tak je úžasná a dospělá. Film má skvělý příběh, spád a dechberoucí závěr. Je to prostě skvělá volba, když si chce člověk pustit Marvel film a při tom si chce odpočinout od filmů Marvel vesmíru. ()

Sany33

Tak toto bola pre mňa mega pecka. Náramne som si túto kreslenú rozprávku pre staršie publikum užil. Hlášky hodné Spidermana ako aj prepracovaný vizuálny efekt a celé ak to vidíte v 3D len podčiarkuje filmový zážitok. Dej je chabý. Dostáva sa totiž do najväčšej chyby super hrdinských filmov a to síce vymedzenie, že tento je dobrý, tento je zlý a na konci musí prísť na mega súboj. Až na to že tu je tých dobrákov trocha viac lebo sa prekryli dimenzie a to dodáva filmu potrebné gule. Nakoľko sa jedná o animovanú tvorbu mohla sa naplno prejaviť scenáristická kreativita čo sa napokon aj stalo a ako som už písal mne sa pán Morales v roli Spidermana asi páči viac ako Peter Parker. 98% ()

fefee

Super našlapaný akčný animák, s geniálnou hudbou, neskutočne rýchlymi prestrihmi, a kanonádou vtipných narážok. Skrátka malá Vianočná tikajúca bomba pod stromčekom... Pecka! ()

drackula

Absolútna bomba! Takto jednoducho by sa dal zrecenzovat Spider-man: Into the Spiderverse. Je to akčné, zábavné, dobre vystavané, hudobne chytľavé a vizuálne dokonalé. Jednoznačne odporúčam kino a originálne znenie. Viem, že veľa ľudí si toto vyjadrenie zle interpretuje, ale tak komiksový film tu nebol hádam od Watchmenov. 100% Cinemax Bory - press ()

Ichabod

Výborne vyprávěný a smysluplně vystavěný příběh nového Spidermana, který neztrácí drive ani po naskočení postav z paralelních vesmírů. Spider universe nijak moc najetý nemám, ale tohle je rozhodně ten nejlepší film se Spidermanem a dost možná nejlepší animák (minimálně nejlépe vypadající). Lepší jak Lego Batman, a to jsem Batsův fanda. Skvělá akce, humor a vše to pěkně odsýpá. Vizuální zážitek, co za návštěvu kina stojí. Překvápko roku pro mne. P.S. : film obsahuje meta humor jak z Deadpoola ()

Lukyn007

Nejlepší Spidey od Raimiho dvojky. Nejlepší komiksový snímek tohoto roku! Jeden z nejoriginálnějších originů vůbec. Výborný mix emocí, akce, srdce a humoru - přesně takové ingredience, kterými se chlubila původní trilogie. ()

Killda

Nový Spider man ukazuje, jak by se měly dělat komixové filmy. Chris Miller a Phill Lord zase jednou ukazují svou genialitu a Hollywood by jim měl přestat zbytečně svazovat ruce. Vizuální styl je božsky odzbrojující a plný nápadů. Scénář se nezdá být až tak hloupý, jako u jiných komixáren a až na nepřehledné finále a nedotažené charaktery (protože jich je prostě moc) jsem si film maximálně užil. Budu se těšit i na další animáky, které jsou již určitě na cestě. Mám ale obavu, že bez Lorda a Millera se bude jednat jen o další chabé pokusy, které budou stejně průměrné a nezapamatovatelné jako hrané komixárny. Každopádně noirového spider mana, co loví Nácky chci stoprocentně vidět! 7/10 ()

Tft

Bez přehánění nejlepší Spider-Man jaký se kdy dostal na filmové plátna. Konečně se někdo odhodlal vykročit z davu a v konkurenční záplavě blockbusterových animáku přišel s inovativním přístupem, který se naprosto odlišuje od záplavy Pixarovek a Disneyovek, které sice vypadají hezky, ale pomalu začínají vizuálně splývat. Kdo by to čekal, že právě Sony přijde s něčím co bude dost možná revolucí animovaného filmu, tvůrce filmu by měli manažeři nosit na ramenou, protože ti jim tímhle filmem vytvořili nový zdroj příjmu, který nepochybně budou ždímat spoustu dalších let. Nenašel by se lepší námět kde začít než komiksy, tahle animace k tomu přímo vybízí a film opravdu vypadá jako kdyby před vámi ožily stránky vašeho oblíbeného komiksu. Vynásobte svoje nejdivočejší dětské představy o superhrdinech a vynásobte je 100x a dostanete animovaného Spider-Mana. Není to ale jen o nové technologii animace, je to i o příběhu, který je svěží a ukazuje Spider-Mana ve světle v jakém jsme ho doposud neměli šanci vidět. Takhle vtipně zpracovanou origin story ještě žádný super hrdina nedostal. Spider-Man Into the Spider Verse splňuje úplně všechny požadavky, které na moderní animák můžete mít, je zábavný, obrazově neskutečně vyladěný, příběh je pohodový, ale má logickou zápletku a dokáže být i napínavý. Spider-Man Into the Spider Verse je animák all-inclusive a nejspíš se stane startem nové větve komiksových filmů, což je po těch letech záplav Marvelovek a DCovek až k neuvěření a ještě víc k neuvěření je, že se na to vlastně těším. Well done. ()

vyfuk

Odcházel jsem z kina asi nejvíce unavený za posledních několik let. Film, který je tak propracovaně sofistikovaný, že vás z toho prostě bolí hlava. Animace, který vypadá jako kdyby se Andy Warhol dal na animované filmy, jako kdyby jste žili najednou v komiksu, pomalá skoro až zasekaná, ale tak, že to prostě skvěle funguje. Příběh ještě ke všemu originální s humorem i pointou, který někdy může sice přehánět své vlastní kvality, ale menší nedostatky obejdete. Protože se vlastně díváte na nadčasový film. Na něco, co tu vlastně ještě nebylo. A co víc, tak si to asi neuvědomí bohužel každý. Velmi silný zážitek a kandidát na animák roku, ne-li desetiletí. Tohle je prostě něco, co tu ještě nikdy nebylo. ()

Jaro.Krafcik

Kde sme sa to dostali aby boli v 21. kreslené marvelovky. Ale spider-man bol príjemným prekvapením. Od tohto filmu som veľa načakal, asi hlavne vďaka tomu že to je animák. Pekný vizuál a aj nový príbeh celkom dobre navnadil. No niekde v polovici prišli ostatní spidermani z inej dimenzie a už bolo vymaľované. Prvý sa ešte ako tak dal ale keď sa objavila spidermanka, prasa spiderman , robot spiderman atd.. tak to bolo veľmi nečakané a slabšie. Celé to vykompenzoval aspoň Kingpin, hlavný zlosyn,ktorého som poznal hlavne vďaka seriálu daredevil. Záverečný súboj práve s Kingpinom bol parádny a pekne farebný. Animák ktorý nebol tak zlý a bavil aj dospeláka. 4* ()

JustMeeKatie

Musím se přiznat, že Spider-Man až do příchodu Tom Hollanda nikdy nepatřil mezi mé oblíbené superhrdiny. Není proto divu, že jsem si Paralelní světy nechala ujít v kině (navíc jsem o tomhle filmu moc velký přehled neměla). Všechna ta sesbíraná ocenění za letošní awards season mě ale přesvědčila k tomu, že bych měla tomuhle filmu dát šanci a nakonec jsem zírala s otevřenou pusou. Samozřejmě to, co nejvíc bije do očí, je animace, která je dělaná způsobem, který jsem snad ještě u žádného jiného filmu neviděla a musím říct, že se mi velice líbila a přišla mi povedená. Plusové body dávám i za dobře zvolenou pavoučí partu, která ale svou rozmanitostí (víme, jak to dnes v USA mají) nepůsobí nuceně. Hlavní hrdina Miles je velice sympatický, mně padla do oka i Gwen a Peter Parker s plnějšími křivkami. Příběh je skvěle promyšlený, nepřišel mi přeplácaný a vše do sebe logicky zapadlo. Třešničkou na dortu byla i dobře udělaná hudba a sestavený soundtrack. Rozmýšlela jsem, jestli novému Spider-Manovi dát čtyři nebo pět hvězdiček, ale nakonec jdu do té plné pětky zejména kvůli tomu, že něco takového jsem ještě nikdy neviděla a už je mi jasné, proč si film odnesl i toho zlatého plešouna. ()

Zagi20

Nový etalon moderního komiksového filmu. Zábavná jízda od začátku až do konce, která i přes to, že jsme Spidermana na plátnech viděli už tolikrát, umí přijít s něčím novým (nebo si udělat prdel z toho stávajícího) a přikovat diváka do sedačky/gauče. Perfektní soundtrack a digitální orgie přináší zážitek dosud nepopsaný. Pro mě jedno z největších překvapení, stejně jako snímků roku 2018. Oscar naprosto po právu. 93% ()

zigíš

WOW (!) čekal jsem cokoliv, ale takhle opulentní, vizuelníma fórkama napěchovanou akci rozhodně ne. Příjemné zjištění, že jsou tu pořád filmy co dokáží obrazově překvapovat a nápaditě bavit (o to víc na ploše animáku s bublinama). Takže ano, převést comics do jiného média má smysl ..a tento snímek je toho důkazem. ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (viac)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon

Noirový Spider-Man míří na Amazon

11.02.2023

Zaujala vás výrazná, byť kratičká role Nicolase Cage v animovaném Spider-Man: Paralelní světy coby verze noirového Spider-Mana? Pak pro vás mají Phil Lord a Chris Miller (Jump Street 21, LEGO® příběh… (viac)